×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.4°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
14. maijs, 2014
Drukāt

“Jumprava” 30. jubilejas gadu sāk ar jaunu albumu “Laiks runā”

Foto - LetaFoto - Leta

Grupas "Jumprava" dalībnieks Aigars Krēsla (no kreisās), Ainārs Ašmanis, Aigars Grāvers un Aigars Grauba jaunā albuma prezentācijas pasākumā.

Otrdien, 13. maijā “Rīga TV24” telpās notika grupas “Jumprava” jaunākā albuma “Laiks runā” prezentācija. Tās laikā grupa pirmo reizi plašākai publikai atskaņoja vairākas kompozīcijas no jaunā albuma un dalījās dažādās nostalģiskās un humora pilnās atmiņās par spilgtākajiem notikumiem, ko grupa piedzīvojusi savu trīsdesmit pastāvēšanas gadu laikā.

Jaunajā albumā iekļautas 13 kompozīcijas, no kurām daļa ir komponētas albumam “Laiks runā”, bet daļa tikušas sacerētas jau sen, taču iepriekš nav tikušas ierakstītas. Interesanti, ka dažas dziesmas pie grupas atgriezušās no fanu veiktiem koncertu ierakstiem. Tās ir dziesmas, ko grupa 80. un 90. gados spēlējusi koncertos, taču nav izdevusi nevienā no sešiem albumiem, kas iznākuši līdz jaunākajam – septītajam albumam “Laiks runā”. Tādejādi par dziesmām tika piemirsts, un šāda to atgriešanās ir īpaši nozīmīga gan grupai, gan tās faniem un atbalstītājiem, kas ir palīdzējušu dziesmām atdzimt no jauna.

Aigars Grāvers, kurš studijā strādāja pie CD ierakstiem apgalvo, ka “jaunajā albumā nav kompozīcijas, kas tur atrastos tāpat vien, viss ir loģiski, secīgi, un kas svarīgi – bez banalitātes. “Laiks runā” ir albums ar stabilu vēstījumu un skatu nākotnē. Šis albums ir kā grupas pastāvēšanas gadu domu apkopojums”. Savukārt Aigars Grauba saka: “Esam kādu laiku klusējuši, bet tagad atkal ir sajūta, ka mums ir ko teikt un mūziķim tas vislabāk padodas caur dziesmām”. Jautāts par pašas grupas iespaidiem strādājot pie jaunā albuma Aigars stāsta: “Šis albums mums daudz nozīmē un ar rezultātu esam patiesi apmierināti. Darbs pie tā bija pozitīvu sajūtu lādēts. Tas ļāva mums pakavēties nostalģiskās atmiņās, paskatīties uz lietām ar šī brīža skatienu, kā arī atcerēties daudzus humora pilnus notikumus, kurus esam piefiksējuši un apsolām dalīties ar šiem stāstiem arī ar mūsu koncertu apmeklētājiem.”

Dziesmas no jaunā albuma ir iekļautas arī “Jumpravas” jubilejas koncertprogrammā, ar kuru grupa savus fanus un atbalstītājus priecēs jau šajā rudenī. Kā tika ziņots iepriekš, oktobrī grupa “Jumprava” dosies Latvijas koncerttūrē, ko noslēgs Rīgā – koncertzālē Palladium. Jubilejas koncerti ar jaunām un jau zināmām “Jumpravas” dziesmām skanēs 3. oktobrī Ogres kultūras centrā, jau nākamajā dienā – 4. oktobrī Latgales vēstniecībā “Gors”, 11. oktobrī Jumprava viesosies jaunajā Vidzemes koncertzālē “Cēsis”, 18. oktobrī – Jelgavas kultūras namā, 25. oktobrī programma “Jumprava 30” skanēs Liepājas Olimpiskā centra Rožu zālē, 31. oktobrī Valmieras kultūras centrā, un 1.novembrī tūre tiks noslēgta ar grupai vienmēr mīļo Jēkabpili, uzstājoties Krustpils kultūras namā. Koncertzālē “Palladium” grupa “Jumprava” uzstāsies 13. novembrī. Bet tie, kuri nevēlas gaidīt līdz rudenim, jau šo sestdien, 17. maijā aicināti doties uz Salaspils Nacionālo Botānisko dārzu, kur plkst. 11:00, pirms krāšņi ziedošu augu izsoles “Uzzied eņģeļu koks”, grupa “Jumprava” sniegs labdarības koncertu. Izsolē gūtie līdzekļi tiks veltīti neizārstējami slimo bērnu aprūpei.

Jaunais albums no šodienas, 14. maija ir pieejams mūzikas veikalos visā Latvijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+