×
Mobilā versija
+5.7°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
7. maijs, 2014
Drukāt

“Jumprava” izdod jaunu albumu un gatavojas koncerttūrei pa Latviju (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Atzīmējot 30.gadskārtu, leģendārā latviešu grupa “Jumprava” šogad izdod jaunu albumu “Laiks runā” un rudenī dosies tūrē pa Latviju, informē  SIA “Jumprava koncerti” projekta vadītāja Zane Vītola.

Grupa “Jumprava” pārstāv elektroniskās mūzikas, sintpop un popmūzikas žanrus. Grupa popularitāti un publikas mīlestību iekaroja 80.gadu beigās. Iecienītākās grupas dziesmas ir “Ziemeļmeita”, “Mākonis”, “Peldētājs”, “Prom no pilsētas”, “Vēlreiz”, “Nedaudz par viņu” un citas. Kopumā grupa savā pastāvēšanas laikā izdevusi 11 albumus un ierakstījusi vairāk nekā 100 dziesmas.

No 1984.gada, kad dibināta grupa “Jumprava”, tās sastāvs ir mainījies, taču oktobrī gaidāmajā jubilejas koncerttūrē “Jumprava 30” uzstāsies kopš 1987.gada nemainīgais sastāvs: trīs Aigari – Aigars Krēsla, Aigars Grauba, Aigars Grāvers -, kā arī Ainārs Ašmanis.

Viens no grupas “Jumprava” dibinātājiem Ainārs Ašmanis, kurš spēlē basģitāru, atceras: “Grupu dibinājām divatā ar bundzinieku, un pamazām pievienojās pārējie mūziķi. Tajā laikā mūsu dziesmas bija veids, kā netieši paust savus uzskatus un viedokli. Ar tādu izteikšanās veidu guvām daudz līdzīgi domājošos – fanus, kas mūs saprata, atbalstīja un ir ar mums joprojām.”

Dziedātājs un dziesmu autors Aigars Krēsla, kurš “Jumpravas” sastāvam pievienojās pāris gadus pēc grupas izveidošanas, piebilst: “Lielākie grupas hīti vienmēr bijuši klausītāju izvēlēti, un ticu, ka tam par pamatu bijusi kopējā sajūta starp mums, kas veidojusies varbūt tāpēc, ka esam nogājuši to pašu ceļu, ko mūsu cienītāji, – no dumpīgiem jauniešiem līdz ne tik jauniem romantiķiem.”

Grupas dalībnieki aprīlī ir pabeiguši darbu pie jaunā albuma “Laiks runā” un sākuši mēģinājumus jubilejas tūres “Jumprava 30” koncertprogrammas gaidāmajiem koncertiem.

Vītola atzīmē, ka jaunais albums “Laiks runā” ir kā grupas 30 gadu domu apkopojums. Albumā ir jaunas grupas dalībnieku komponētas dziesmas, kā arī no jauna ierakstītas iepriekš piemirstas melodijas.

Aigars Grāvers, kurš studijā strādāja pie albuma ierakstiem, apgalvo, ka “albumā nav kompozīcijas, kas tur atrastos tāpat vien, viss ir loģiski, secīgi, un kas ir svarīgi – bez banalitātes. “Laiks runā” ir albums ar stabilu vēstījumu un skatu nākotnē”.

Jubilejas koncertu sesijas programma gaidāma ar retrospektīvu ievirzi – skanēs dziesmas no visa grupas darbības laika. Pēc septiņiem koncertiem Latvijas lielākajās pilsētās – Rēzeknē, Liepājā, Valmierā, Jelgavā, Jēkabpilī, Ogrē un Cēsīs – sekos koncerts koncertzālē “Palladium” 13. un 14.novembrī.

Biļetes uz visiem “Jumprava 30” koncertiem pieejamas “Biļešu paradīzes” kasēs un elektroniski “www.bilesuparadize.lv”. Biļešu cena ir no septiņiem līdz 17 eiro.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Skaņuplate arī ir plānota ?

Draugiem Facebook Twitter Google+