Apbrīno

“Jumpravai” – 33 un Aigaru ballīte Dzintaros 16

Publicitātes foto

Šogad grupa “Jumprava” svin maģisko 33 gadu jubileju, atzīmējot to un vārda dienas Aigariem, 31. augustā Dzintaru koncertzālē piedāvā jaunu koncertprogrammu “Pa vējam”, kurā pievienosies arī viesi Mesa (Gacho), “Crazy Dolls”, “Gain Fast” un “Nejautā”.

“Programmas nosaukums “Pa vējam” ir no grupas dziesmas, kas šajā koncertā izskanēs pavisam jaunā versijā. Pilnīgi citādi, nekā līdz šim bija koncertos dzirdēts. Nāk rudens, Jūrmala, un tad jau mēs visi esam pa vējam. Nekāda cita zemteksta nav,” teic grupas pārstāvis Ivo Baumanis un atklāj, ka ir sagatavota pilnīgi jauna koncertprogramma ar populārām, bet līdz šim koncertos neatskaņotām dziesmām. “Koncertos grupa šīs dziesmas nekad nav spēlējusi – “Dzimšanas diena”, “Diapozitīvs”, “Bīdermeijers un nāve”. Daļu no populārajām “Jumpravas” dziesmām spēlēs viesi. Piemēram, “Gain Fast” savā pēdējā albumā iekļāva dziesmu “Tālu aizgāja”, to arī spēlēs,” atklāj Ivo. Protams, koncertā skanēs arī “Baltā”, “Peldētājs” un “Klusumā”, kas 90. gadu sākumā trīs gadus pēc kārtas uzvarēja “Mikrofona” aptaujā. Populārākās “Jumpravas” pirmā darbības posma dziesmas “Prom no pilsētas”, “Tālu aizgāja”, “Šeit lejā”, “Vēlreiz” un “Ziemeļmeita”.

Pirms trīs gadiem, savā 30 gadu jubilejā, “Jumpravas” koncertos apvienojās un klausītājiem bija iespēja klausīties grupu “Aurora”, bet šogad tā ir 90. gadu kulta grupa “Nejautā”. “Grupa “Nejautā” uzstāsies viens pret vienu, kā mēs to atceramies – Jānis Vanags, Renarts Braufmanis, Normunds Bērziņš un Jānis Brunovskis. Tā ir vienreizēja iespēja, jo grupa nav spēlējusi vairāk nekā divdesmit gadus. Tas ir ekskluzīvi, jo to, ko puiši darīs pēc tam, nezinām, bet mēs viņiem dodam iespēju uzstāties un būt kopā,” teic Ivo. 90. gadu sākuma grupa “Nejautā” dēvēta gan par “Jumpravas” fenomena pēctečiem, gan “Prāta vētras” panākumu un pielūgsmes priekštečiem. Dziesmas “Sešdesmitie” vārdus – “Es nevaru lidot, man salauzti spārni”, – savulaik zināja ikviens Latvijas padsmitnieks.

Dzintaru koncertzālē pirmo reizi būs pieejams arī grupas “Jumprava” nule kā izdotais 30 jubilejas koncerta blu–ray un DVD ieraksts no “Palladium” koncertzāles, un tikai koncerta vakarā Dzintaru koncertzālē būs apskatāma arī Aigara Krēslas radīto gleznu personālizstāde.

31. VIII 20.00 Dzintaru koncertzāle, Jūrmalā

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Cena: EUR 12 līdz 40.
LA.lv