Dabā
Laika ziņas

Lietus nebūs, valdīs karstums, naktīs salnu risks: prognoze jūnija sākumam0


Labības lauki Jelgavas pusē.
Labības lauki Jelgavas pusē.
Foto LETA

Jūnija sākumā saglabāsies sausums un zema lietus iespējamība, atsevišķās dienās valdīs stiprs karstums, bet naktīs zāles virskārtā pastāvēs salnu risks, par jaunākajām prognozēm informē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Šonakt gaidāms lielākoties skaidrs laiks, gaiss valsts centrālajos un rietumu rajonos atdzisīs līdz +7…+12 grādiem, taču austrumu rajonos termometra stabiņš noslīdēs līdz +3…+7 grādu atzīmēm, turklāt zāles virskārtā iespējama arī salna: 0…-2 grādi. Arī piektdiena būs sausa, un gaisa temperatūra paaugstināsies līdz +19…+24 grādiem, dienvidrietumos līdz +26 grādiem.

Kādas būs brīvdienas

Brīvdienās atmosfēras spiediens pazemināsies, tomēr Latvijā atkal ieplūdīs karstāks gaiss. Mākoņu daudzums būs mainīgs (vairāk mākoņu būs diennakts gaišajā laikā), tomēr ievērojami nokrišņi nav gaidāmi. Vien svētdien dienvidu rajonos iespējams pavisam neliels īslaicīgs lietus. Pūtīs lēns vējš. Sestdienas naktī atsevišķos rajonos zāles virskārtā vēl ir gaidāma salna, taču nakts uz svētdienu būs siltāka: +12…+17 grādi. Sestdien gaiss iesils līdz +21…+26 grādiem, bet svētdien līdz +27…+29 grādiem. Piekrastes rajonos dienas kopumā būs par pāris grādiem vēsākas.

Laiks jaunajā darba nedēļā

Nākamās nedēļas sākumā laika apstākļus sāks noteikt ciklons ar centru virs Krievijas ziemeļrietumiem. Līdz ar ziemeļu vējiem, kas vietām brāzmās sasniegs 15-18 m/s, teritorijā ieplūdīs aukstāks gaiss, kā arī atsevišķos rajonos ir iespējams neliels lietus vai pat kāda pērkona lietusgāze. Pirmdien vēl saglabāsies karsts laiks: +27…+30 grādi, taču pēc tam pakāpeniski kļūs vēsāks un atsevišķās dienās gaisa temperatūra var pat nepārsniegt +20 grādus. Nākamās nedēļas otrajā pusē pakāpeniski atgriezīsies vasarīgi silts laiks.

Saistītie raksti

Laikam saglabājoties lielākoties sausam, mitruma deficīts būtiski nemazināsies. Līdz ar to mežos gaidāms ļoti augsts ugunsbīstamības risks. Aicinām visus būt sevišķi piesardzīgiem ar uguni un viegli uzliesmojošām vielām.

LA.lv