×
Mobilā versija
+5.9°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
1. jūnijs, 2016
Drukāt

Rīdziniekiem jūnijā rēķins par aprīļa lietu. Vai arī citviet līdzīgi plāni? (9)

Foto - LETAFoto - LETA

Rīgas iedzīvotājiem būs jāmaksā ne tikai par krāna ūdeni savos mājokļos, bet arī par lietus ūdeni, ko līdz šim bez maksas viņiem “piegādā” māte daba. Precīzāk – par lietus ūdens aizvadīšanu kanalizācijā. Jo kanalizācijas sistēmu uzturētājiem lietus ūdens, lūk, radot tik pārmērīgu slodzi un tādus zaudējumus, ka tā novadīšanai jāpapurina iedzīvotāju kabatas.

Citur nodokli vēl neplāno

Daugavpilī, Jūrmalā, Ventspilī, Rēzeknē, Ogrē un citās lielākajās pilsētās šis lietus nodoklis gan vēl nebūs jāmaksā. Arī Jelgavā ne, kaut arī publiski no ūdensapgādes uzņēmuma “Jelgavas ūdens” komercdirektora Andreja Eihvalda mutes jau izskanējis, ka pašvaldībā plānojot lemt par maksas ieviešanu nokrišņu ūdens aizvadīšanai no īpašumiem, kuros nav atdalīta saimnieciskās kanalizācijas notekūdeņu sistēma no lietus ūdeņu sistēmas.

Piemēram, Liepājas pašvaldībā man stāsta, ka pašlaik ieviest to pat neesot vajadzības, tāpēc ka Ezerkrasta, Laumas un citos pilsētas mikrorajonos lietus ūdeņu novadīšana ierīkota atsevišķi no sadzīves notekūdeņu kanalizācijas. Arī Valmieras pašvaldībā to nevajadzēšot, tāpēc ka arī tur lietus un sadzīves notekūdeņu kanalizācija ir ierīkota atsevišķi, tāpēc novadītais lietus ūdens nerada papildu slodzi sadzīves notekūdeņu attīrīšanas iekārtām.

Bet nekur nav sacīts, ka ar laiku šo nodokli nevarētu ieviest arī tur un citās pilsētās. Tā vedina domāt arī Latvijas Namu pārvaldītāju un apsaimniekotāju asociācijas valdes priekšsēdētāja Ģirta Beikmaņa publiski paustais, ka nākotnē par lietavām būšot jāmaksā arī tur, kur saimnieciskā un lietus kanalizācija ir nodalītas atsevišķi. Arī tur ūdenssaimniecību uzņēmumos aptvers, kādas brīnišķīgas iespējas uz lietavu rēķina palielināt ieņēmumus paver no 2016. gada 1. aprīļa spēkā esošie Ministru kabineta noteikumi par sabiedrisko ūdenssaimniecības pakalpojumu sniegšanu un lietošanu, kuri nosaka obligātu šādas maksas ieviešanu. Jau šogad jaunā kārtība uzņēmumam “Rīgas ūdens” ļaus papildus iekasēt 125 000 eiro. Izdodot saistošos noteikumus, tādējādi visām pašvaldībām ir tiesības to ieviest jebkurā brīdī, kā arī taisīt savus rēķinus, kā iedzīvotājiem maksāt arī par lietus ūdeņu novadīšanu.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Šomēnes jau nebūs cita varianta kā steigšus ieviest sausuma nodokli!

 2. Gribētos zināt,par kādu atbalstu mūsu partijas ir atkal satirgojušās…pašvaldības…zzs…Lai Es par to tirgu balsotu?Krieviski ir divi vārdi:poshlji na…ui!

 3. Rīgas udeni finansē pašvaldība? Kāpēc tik svaka saimniekošana un finansiālā situācija???
  Kur ir klūdas?
  ka jasak par lietu, sauli un gaisu iekasēt nodokļi

 4. Labi,samaksāšu lietus nodokli,tad es varēšu Rūgas domi sūdzēt tiesā,ja mani nošļakstis,ja kādā lielā peļķē,kuru nav mazums,pazudēšu mašīnas numurzīmi,jeb citādi cietīs mans auto,ja applūdīs mans mazdārziņs vai pagalms?

 5. Ak, APTURIET, jel, tos vājprātīgos!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 6. Pamazām,palēnām... Atbildēt

  Būs jāmaksā papildus par lietus ūdens novadīšanu,vairāk-par namu apsaimniekošanu,par elektrību,par “Bites” pakalpojumiem.Pamazām,tādā veidā,tiek kompensēta starpība starp progresīvā un regresīvā ienākuma nodokļa ieņēmumiem.Vidējā alga ceturksnī,kā lasām ziņu portālos ir ievērojami augusi,ko gan nevar teikt par invalīdu un vecuma pensijām.Kā tas viss tiks kompensēts invalīdiem un pensionāriem? Jo pieaugt turpina arī zāļu un,nemanot,pa centiem vien,pat pārtikas produktu cenas.

 7. mieru tikai mieru Atbildēt

  “iespārda” šitie bla, bla, bla rakstiņi. Nekas ne konkrēts, ne arī noteikts.. kaut kur, kaut kāds, kaut ko ir teicis. Jūnija rēķins nevienam rīdzeniekam vēl nav pienācis, bet jau auro. Starp citu, par lietus notekūdeņiem mēs maksājam jau vairāk kā gadu dažus eiro centus mēnesī.

 8. Vai Rīgas budžets jau tik tālu nolaists, ka pārdesmit tūkstošus no iedzīvotājiem jāpagrābj, pat ja tas vēlēšanās atņems 10%.

Draugiem Facebook Twitter Google+