Mobilā versija
+4.6°C
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Pirmdiena, 24. oktobris, 2016
13. augusts, 2016
Drukāt

Jūnijā Latvijā saražotās elektroenerģijas biržas cena auga par 24% (4)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Šā gada jūnijā vidējā biržas “Nord Pool Spot” Latvijas tirdzniecības apgabala elektroenerģijas cena bija 40,53 eiro par megavatstundu (MWh) un salīdzinājumā ar šā gada maiju cena auga par 24%, liecina AS “Augstsprieguma tīkls” (AST) apkopotā informācija.

Tomēr 2016.gada jūnijā vidējā cena bija zemāka salīdzinājumā ar visu iepriekšējo gadu jūnija mēnešu cenām, kopš Latvijā darbojas elektroenerģijas birža. “Nord Pool Spot” Latvijas tirdzniecības apgabala elektroenerģijas biržas nākamās dienas diennakts elektroenerģijas cena svārstījās no 18,79 eiro par MWh līdz pat 167,88 eiro par MWh.

Salīdzinot mēneša elektroenerģijas stundas cenu starp Latviju un Igauniju, var secināt, ka cena bija vienāda 51% no mēneša stundu skaita, bet iepriekšējā mēnesī šis periods bija 54% no visām mēneša stundām.

Jūnijā vidējā Igaunijas tirdzniecības apgabala elektroenerģijas cena bija 36,22 eiro par MWh, kas bija par 28% augstāka nekā iepriekšējā mēnesī, bet, salīdzinot ar 2015.gada jūniju, par 29% augstāka.

Salīdzinot mēneša elektroenerģijas stundas cenu starp Igauniju un Somiju, var secināt, ka cenas bija vienādas 96% no jūnija mēneša stundu skaita, kas salīdzinājumā ar maiju ir palielinājums par vienu procentpunktu.

Jūnija vidējā Lietuvas tirdzniecības apgabala elektroenerģijas cena bija vienāda ar Latvijas cenu 100% no jūnija stundu skaita, kas salīdzinājumā ar maiju ir palielinājums par 18 procentpunktiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Cenas tik ceļat, bet algas ne?!!! Par treknu jums nebūs?

  2. Ja aug biržas cena, tad iedzīvotājiem tā paliek dārgāka !
    Tātad: jo vairāk saražo, jo vairāk aiziet no iedzīvotāju maciņiem !

Bērza finierkluču audzes atmaksāsiesVai tiesa, ka no bērza 35 gados iespējams iegūt finierklučus? JĀNIS STRENČU NOVADĀ
Kam tas ir izdevīgi? Lasi visu rakstu: Izīrētāji būs spiesti maksāt nodokļus (8)Ekonomikas ministrija grib panākt līgumu reģistrāciju zemesgrāmatā, namīpašnieki – Valsts ieņēmumu dienestā.
Pasaulē
Aptauja: Latvijā vairāk nekā 60% strādājošo nav apmierināti ar atalgojumuSaskaņā ar vadošā interneta personāla atlases uzņēmuma CV-Online veikto aptauju Baltijas valstīs par atalgojuma atbilstību ieguldītajam darbam, Latvijā ir salīdzinoši visaugstākais darbinieku skaits, kas uzskata, ka saņem adekvātu atalgojumu pret ieguldīto darbu – 39% Latvijā, vairāk nekā 34% Igaunijā un mazliet virs 19% Lietuvā.
Draugiem Facebook Twitter Google+