Mobilā versija
+1.7°C
Krišs, Ksenija, Eglons
Pirmdiena, 23. janvāris, 2017
13. augusts, 2016
Drukāt

Jūnijā Latvijā saražotās elektroenerģijas biržas cena auga par 24% (4)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Šā gada jūnijā vidējā biržas “Nord Pool Spot” Latvijas tirdzniecības apgabala elektroenerģijas cena bija 40,53 eiro par megavatstundu (MWh) un salīdzinājumā ar šā gada maiju cena auga par 24%, liecina AS “Augstsprieguma tīkls” (AST) apkopotā informācija.

Tomēr 2016.gada jūnijā vidējā cena bija zemāka salīdzinājumā ar visu iepriekšējo gadu jūnija mēnešu cenām, kopš Latvijā darbojas elektroenerģijas birža. “Nord Pool Spot” Latvijas tirdzniecības apgabala elektroenerģijas biržas nākamās dienas diennakts elektroenerģijas cena svārstījās no 18,79 eiro par MWh līdz pat 167,88 eiro par MWh.

Salīdzinot mēneša elektroenerģijas stundas cenu starp Latviju un Igauniju, var secināt, ka cena bija vienāda 51% no mēneša stundu skaita, bet iepriekšējā mēnesī šis periods bija 54% no visām mēneša stundām.

Jūnijā vidējā Igaunijas tirdzniecības apgabala elektroenerģijas cena bija 36,22 eiro par MWh, kas bija par 28% augstāka nekā iepriekšējā mēnesī, bet, salīdzinot ar 2015.gada jūniju, par 29% augstāka.

Salīdzinot mēneša elektroenerģijas stundas cenu starp Igauniju un Somiju, var secināt, ka cenas bija vienādas 96% no jūnija mēneša stundu skaita, kas salīdzinājumā ar maiju ir palielinājums par vienu procentpunktu.

Jūnija vidējā Lietuvas tirdzniecības apgabala elektroenerģijas cena bija vienāda ar Latvijas cenu 100% no jūnija stundu skaita, kas salīdzinājumā ar maiju ir palielinājums par 18 procentpunktiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Cenas tik ceļat, bet algas ne?!!! Par treknu jums nebūs?

  2. Ja aug biržas cena, tad iedzīvotājiem tā paliek dārgāka !
    Tātad: jo vairāk saražo, jo vairāk aiziet no iedzīvotāju maciņiem !

Cūku mēris neārstējams, bizness atjaunojams (4)Cilvēciskais faktors spēj pārvarēt ikvienu biodrošības barjeru
Sāk kriminālprocesu par cūku inficēšanos ar ĀCM Krimuldas saimniecībā (2)Valsts policija (VP) sākusi kriminālprocesu par Krimuldas novada saimniecības "Rukas" audzēto cūku inficēšanos ar Āfrikas cūku mēri (ĀCM).
Mājsaimniecības neizmanto iespējas samazināt elektrības rēķinus un maksā vairāk (18)Elektrību tērējam vairāk, mājsaimniecības aizvien neizmanto iespējas samazināt rēķinus
Pasaulē
Latvijā decembrī bijusi trešā lielākā gada inflācija ES Latvijā pagājušā gada decembrī, salīdzinot ar 2015.gada pēdējo mēnesi, bija trešais augstākais inflācijas rādītājs Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu, liecina trešdien publiskotie ES statistikas biroja "Eurostat" dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+