×
Mobilā versija
+8.5°C
Līksma, Bārbala
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
5. jūlijs, 2013
Drukāt

Jūnijā samazinājās SC un “Vienotības” popularitāte; pieauga ZZS un VL-TB/LNNK reitings

LETALETA

Jūnijā joprojām populārākā partija bija politiskā apvienība “Saskaņas centrs” (SC), otrajā vietā ierindojās “Vienotība”, bet trešajā – opozīcijā esošā Zaļo un zemnieku savienība (ZZS), liecina “Latvijas Faktu” veiktā aptauja.

Tomēr SC un “Vienotības” reitings iepriekšējā mēnesī salīdzinājumā ar maiju samazinājās attiecīgi par 1,6 un 2,4 procentpunktiem, bet ZZS popularitāte pieauga par 3 procentpunktiem.

Ja rīt notiktu Saeimas vēlēšanas, 24,4% respondentu balsotu par SC, “Vienotību” atbalstītu 12,2% aptaujāto, bet ZZS – 11,1% vēlētāju.

Nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK popularitāte pieauga no 6,1% maijā līdz 7,2% jūnijā. Par Reformu partiju jūnijā bija gatavi balsot 1,5% respondentu, kas ir par 0,9 procentpunktiem mazāk nekā maijā.

Pārējās partijas nesasniedz 5% vēlētāju atbalstu, kas nepieciešams iekļūšanai Saeimā. Partijai “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” atbalstu pauda 1% vēlētāju, Vladimira Lindermana dibinātajai partijai “Par dzimto valodu” – 0,4% iedzīvotāju, bet Latvijas Sociāldemokrātiskajai strādnieku partijai – 0,8% aptaujāto. Par kādu citu partiju jūnijā bija gatavi balsot 0,1% respondentu.

Jūnijā 28,4% vēlētāju nezināja, kuru partiju atbalstītu Saeimas vēlēšanās, savukārt 12,9% aptaujāto norādīja, ka vēlēšanās nepiedalītos.

“Latvijas Faktu” aptauja veikta no 8.jūnija līdz 18.jūnijam, un tajā piedalījās 1003 Latvijas pilsoņi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+