Apbrīno

Jūnijā Valmiermuižā notiks vasaras postfolka festivāls “Saulgriezis//Sviests”1


Trio Pekko Käppi & K:H:H:L jeb tulkojumā „beigtā trakā zirga kauli” no Somijas.
Trio Pekko Käppi & K:H:H:L jeb tulkojumā „beigtā trakā zirga kauli” no Somijas.
Publicitātes foto

Etno-eko festivāls “Sviests” šogad pārceļas uz pašu vasaras sākumu un notiks sestdien, 10. jūnijā Valmiermuižas pils parkā pasākuma „Saulgriezis” ietvaros.

Festivāla ietvaros notiks arī izdevniecības „Lauska” izdotās, nu jau septītās etno-mūzikas izlases “Sviests” ieskandināšana. Vairākas “Sviests 7” pārstāvētas grupas būs klausāmas arī festivāla programmā.

Pasākuma „Saulgriezis” dienas programmā ir paredzēts mājražotāju labumu tirdziņš „Ar Gardu muti Valmiermuižā”, nu jau tradicionālās amatnieku meistarnīcas, kurās katrs varēs sev pagatavot ko garšīgu, noderīgu vai skaistu, un arī vietējā TDA ansambļa „Sadancis” koncerts. Latviešu folkloras kopas „Skandinieki”, „Ore” un „Teikas muzikanti” ar dziesmām un rotaļām ļaus ielīgoties pirmsjāņu noskaņās, bet īpaši viesi no Ziemeļiem būs Norvēģijas sāmu ansamblis „Dimitri Joavku”, kurš liks skanēt sāmu joikām.

Vakara programma uz “Sviesta” skatuves sāksies plkst. 18.00 ar jaunajām postfolkloras dīvām- grupu „Tautumeitas”. Būs retā iespēja noklausīties suģestējošās balss īpašnieces Elzas Rozentāles ar etno-džeza grupas „Bur Mani” brīvdabas priekšnesumu.
Festivāla īpašie ārzemju viesi šogad ir, pēc pašu vārdiem, neozombiju-postfolka duets „Puuluup” no Igaunijas un trio Pekko Käppi & K:H:H:L jeb tulkojumā „beigtā trakā zirga kauli” no Somijas. Abām šīm Ziemeļu kaimiņu grupām kopīgs ir īpašā tradicionālā instrumenta „talharpa”, jeb lociņu liras izmantošana, kurš ir pazīstams Somugru zemēs, bet Latvijā ir pilnīgi nezināms.
Tumsai iestājoties festivāla centrālajā laukumā tiks aizdegta „Uguns saule”. Šo ugunsskulptūru veido divi starptautiski mākslinieki – Jordi NN no Valencijas, Spānijā un Mantvydas VV no Klaipēdas, Lietuvā, kuri jau vairākus gadus sadarbojās dažādās vietās Lietuvā veidojot trisdimensionālas gadskārtu un festivālu ugunsskulptūras.
Vakara kulminācija būs viens no pirmajiem šīsvasaras dūdu un bungu grupas „Auļi” koncertiem Vidzemē, kura laikā gaidāmi arī daži pārsteigumi.
Pusnaktī nenogurdināmajiem dancotājiem Māsas Dimantas & Cēsu Mednieku Cepurīšu Orķestris spēlēs dančus.


LA.lv