×
Mobilā versija
Brīdinājums +8.1°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
2. jūlijs, 2012
Drukāt

Jūnijā vispopulārākā partija bija “Vienotība”

Foto-LETAFoto-LETA

Latvijas iedzīvotāju vidū jūnijā vispopulārākā partija bija “Vienotība”- ja rīt notiktu vēlēšanas, par šo partiju balsotu 18,5% pilsoņu, liecina “Latvijas faktu” jaunākā aptauja. Jūnijā salīdzinājumā ar maiju “Vienotības” reitingi ir pieauguši – maijā šo partiju Saeimā vēlējās redzēt 15,5% pilsoņu.

Kopumā Saeimā pašreiz 5% barjeru bez “Vienotības” pārvarētu vēl trīs politiskie spēki – par partiju “Saskaņas centrs” balsotu 14,7%, par Zaļo un zemnieku savienību – 8%, bet nacionālo apvienību “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK Saeimā vēlas redzēt 6,8% pilsoņu.

Partijas “Saskaņas centrs” popularitāte ir nedaudz kritusies – maijā par šo partiju vēlēšanās balsotu 17,5% vēlētāju, bet Zaļo un zemnieku savienības reitingi ir nedaudz pieauguši – ja maijā notiktu vēlēšanas, par šo politisko spēku balsotu 7,9% respondentu.

Par Reformu partiju gatavi balsot 2,6%, par partiju “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” balsotu 2,3% iedzīvotāju, bet par Latvijas Sociāldemokrātisko strādnieku partiju gatavi balsot būtu 0,8%, savukārt 0,4% Saeimā vēlētos redzēt Kristīgi demokrātisko partiju.

Mazāk nekā 1% atbalstu saņēmusi arī Pēdējā partija, “Par prezidentālu republiku”, “Tautas kontrole” un partija “Brīvība. Brīvs no bailēm, naida un dusmām”.

Gandrīz trešdaļa aptaujāto jeb 29,8% atzinuši, ka nav izlēmuši, par ko balsotu. Salīdzinot ar maiju, neizlēmušo skaits ir nedaudz samazinājies – maijā tādu bija 32,2%. Bet 15,1% vēlēšanās vispār nepiedalītos.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+