fibaeurope.com

Juniores pusfinālā, juniori sāk ar zaudējumu 0

Latvijas U-18 junioru izlases meitenes Eiropas čempionāta B divīzijā otrā posma izšķirošajā spēlē pagarinājumā ar 60:56 pārspēja Somiju un iekļuva pusfinālā.

Notriektā tautumeita 6

Latvijas un Somijas izlašu spēles vērtība bija ļoti augsta – uzvarētājas iekļūst pusfinālā un turpina cīņu par trim ceļazīmēm uz elites divīziju. Spēles sākums aizritēja līdzvērtīgā cīņā, pirmais izrāviens otrajā ceturtdaļā izdevās Latvijas izlasei. Taču tas nebūt nebija izšķirošs. Otro puslaiku veiksmīgāk iesāka somietes (2:11) un atlikusī spēles daļā izvērtās nervozā cīņā par uzvaru. Pamatlaikā uzvarētāju noskaidrot neizdevās, papildlaika pēdējās divās minūtēs Latvijas izlase iemeta četrus no sešiem soda metieniem un atstāja somietes bez punktiem – 60:56. Lielisku spēli aizvadīja Vineta Bīriņa, kuras rēķinā 21 punkti un 19 atlēkušās bumbas.

Pusfinālā sestdien Latvijas juniores tiksies ar Izraēlas un Ungārijas spēles uzvarētājām.

Konjā (Turcija) pirmo spēli Eiropas čempionātā junioriem aizvadīja Latvijas U-18 izlases basketbolisti. Latvijas izlase trenera Arņa Vecvagara virsvadībā pirmajā spēlē tikās ar Itālijas vienaudžiem, kas šajā turnīrā tiek uzskatīti par medaļu pretendentiem. Pirmais puslaiks aizritēja līdzvērtīgā cīņā, pēc tam virsroku ņēma Itālijas jaunie basketbolisti –  55:72.

Latvijas junioru izlase mantojumā saņēmusi savu priekšgājēju pērn izcīnīto ceturto vietu. Mērķis uz ko tiekties, lai gan šajā komandā nav tik izteikti līderi, bet treneri vairāk cer uz visas komandas spēles kvalitāti. Arnis Vecvagars atzīst, ka ir izveidojies labs komandas gars, bet ar organizētu basketbolu var stāties pretī jebkuram pretiniekam. Pēdējā pārbaudes spēlē tika pārspēta Lietuva, kopumā no 11 pārbaudēm uzvarētas astoņas. Rihardam Lomažam, Ervīnam Mežniekam un Klāvam Čavaram ir pērnā Eiropas junioru čempionāta pieredze, Rihards Mālmanis jau nonācis Spānijas “Kutxa Laboral” (tā pati, ar kuru trīs gadu līgumu parakstīja Dāvis Bertāns!) redzeslokā, Eiropas čempionātu pieredze ir arī pārējiem. Sezonas laikā komanda paveikusi labu darbu kopīgos treniņos un spēlējot LBL čempionātā. Tiesa, šī pagaidām ir pirmā junioru izlase, kas LBL līmenī palika bez uzvarām. Kadetu vecumā 1996. gadā dzimušo un jaunāku puišu komanda pirms diviem gadiem izcīnīja 10. vietu. Tiek uzskatīts, ka kadetu vecumā spēlētāji, īpašu Eiropas ziemeļvalstu, vēl nav sasnieguši konkurētspējīgu briedumu, tādēļ junioru vecuma turnīriem tiek pievērsta lielākā dažādu speciālistu uzmanība basketbola pērlīšu atrašanā. Cerēsim, ka kopā ar veiksmīgu komandas startu savas zvaigznītes uzmirdzēs arī Latvijas izlasē.

Eiropas čempionāta pirmajā posmā Latvijas junioru izlases pretinieki ir Itālijas, Polijas un Beļģijas vienaudži. Cīņu par medaļām un vietām turnīra tabulas augšpusē turpinās grupas trīs labākās komandas.

EIROPAS U-18 ČEMPIONĀTS JUNIORIEM KONJĀ (TURCIJA)

Latvija – Itālija 55:72 (19:19, 32:36, 45:60). Mežnieks 17, Lomažs 11, Mālmanis 10, Čīma 5, Strādnieks, Raimo pa 3, Grīnbergs, Čavars, Melderis pa 2.

Latvijas izlases sastāvs: Dāvis Čīma (Jugla/Varsity, ASV), Renārs Birkāns (DSN), Ričards Melderis (Valmiera/VEF kadeti), Rihards Lomažs (Talsi/Ventspils), Artūrs Grīnbergs (Ventspils), Rauls Avenītis (BS Rīga/VEF kadeti), Džeiks Eduards Krūmiņš, Rūdolfs Strādnieks (abi Ķeizarmežs), Ervīns Mežnieks (BS Rīga/VEF kadeti), Zigmārs Raimo (Madona/VEF skola), Rinalds Mālmanis (Valmiera/Laboral Kutxa, Spānija), Klāvs Čavars (Ventspils). Galvenais treneris Arnis Vecvagars, treneri Edmunds Valeiko un Raimonds Feldmanis.

EIROPAS U-18 ČEMPIONĀTS B DIVĪZIJĀ JUNIORĒM RUMĀNIJĀ

Latvija – Somija 60:56 (14:14, 32:23, 43:42, 54:54). Bīriņa 21+19AB, Strautmane 9+16AB, Štolce 9, Buša 8, Spīgule, Kudule pa 4, Magone 3.