Māris Štrombergs
Foto – Juris Kalniņš

Juniori ņem medaļas, Štrombergs netiek pat līdz ceturtdaļfinālam 0

Latvijas jaunie BMX braucēji Mikus Strazdiņš un Vineta Pētersone sestdien Rokhilas trasē, ASV, izcīnīja pasaules čempionāta (PČ) bronzas medaļas junioru konkurencē, kamēr Latvijas elites grupas sportisti startēja neveiksmīgi, jo neviens nespēja aizkļūt līdz pusfinālam.

VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 43
Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144

Strazdiņš finālā piekāpās tikai šveicietim Sedrikam Buti un nīderlandietim Kevinam van de Grēnendālam, ar izcīnīto bronzas medaļu tiekot pie sava lielākā panākuma līdzšinējā karjerā. Finālā Strazdiņš veica sekmīgu startu, nostiprinoties trešajā pozīcijā, taču pēdējā taisnē viņu centās apdzīt japānis Asuma Nakai, tomēr latvietis trešo vietu nosargāja.
Pirms tam priekšbraucienos Strazdiņš savā grupā divas reizes bija pirmais, bet reizi otrais, savukārt ceturtdaļfinālā un pusfinālā viņš savos braucienos ieņēma otrās vietas.

Tikmēr juniorēm Pētersone finālā palika aiz Betānijas Šrīveres no Lielbritānijas un austrālietes Sajas Sakakibaras, bet sīvā cīņā tika pārspēta mājiniece Sofija Foresta. Trases pirmajā daļā latviete atradās ceturtajā vietā, tomēr drīz vien viņai izdevās apsteigt Forestu, spraigā cīņā pozīciju nosargājot. Pētersones bronzas medaļa ir visu laiku lielākais Latvijas junioru meiteņu sasniegums BMX riteņbraukšanā.

Priekšbraucienos Pētersone divas reizes uzvarēja, bet vēl vienā savas grupas braucienā bija piektā, ceturtdaļfinālā viņa ieņēma otro vietu braucienā, bet pusfinālā savā startā bija ceturtā, kā pēdējā no tā sasniedzot finālu. Šajā braucienā startēja vēl viena Latvijas BMX juniore Vanesa Buldinska, kura palika septītā un finālā netika.

Savukārt Latvijas elites grupas vīri, tostarp divkārtējais olimpiskais čempions Māris Štrombergs, kurš Rokhilas trasē uzvarēja 2015.gada Pasaules kausa izcīņas pēdējā posmā, sacensības sāka daudzsološi, bet izslēgšanas cīņās tālāk par ceturtdaļfinālu neviens no četriem latviešiem netika.

Ceturtdaļfinālā izstājās Edžus Treimanis, kamēr Štrombergam, Kristenam Krīgenam un Rihardam Veidem sacensības beidzās jau pēc astotdaļfināla kārtas.

Priekšbraucienos Štrombergs savā grupā izcīnīja trīs uzvaras, Treimanis divas reizes bija otrais, bet reizi piektais, Krīgenam viens panākums un divas trešās vietas, bet Veide reizi finišēja trešais un divos braucienos bija ceturtais.

Astotdaļfinālā vienā braucienā bija jāpiedalās Štrombergam un Treimanim, kuri pēc starta bija labāko vidū, tad trases turpinājumā sekmīgāku sniegumu demonstrēja Treimanis, kurš nostiprinājās trešajā vietā, kurā arī finišēja, kamēr Štrombergs finiša līniju šķērsoja sestajā vietā, no tālākām cīņām izstājoties, jo tālāk tika katra brauciena četri labākie.

Neveiksmīgs astotdaļfināls bija Krīgeram, kurš savā braucienā krita un izstājās, bet Veide astotdaļfināla braucienā palika astotais.

Ceturtdaļfinālā Treimanis pirmajā taisnē cīnījās par iekļūšanu labāko četriniekā, tomēr viņam tajā neizdevās nostiprināties, finišu sasniedzot piektajā vietā. No ceturtās pozīcijas, kas ļautu tikt tālāk, valmierietis atpalika par 0,308 sekundēm.

Par pasaules čempionu kļuva pērnā gada Pasaules kausa uzvarētājs Korbens Šarā, kurš sīvā cīņā pārspēja divus francūžus. Sudraba medaļu ieguva Silvēns Andrē, kurš uzvarētājam zaudēja tikai 0,038 sekundes, bet pie bronzas tika pērnā gada pasaules čempions Žorī Dodē. Uzreiz aiz goda pjedestāla palika Nīderlandes sportists Nīks Kimmans, kamēr 2016.gada Riodežaneiro olimpisko spēļu čempions Konors Fīldss ieņēma septīto vietu.

Tikmēr elites grupā dāmām par pasaules čempioni kļuva Elise Posta no ASV, kura tkai par astoņām sekundes tūkstošdaļām pārspēja austrālieti Kerolainu Bučenenu.

Štrombergs, kurš ir divkārtējs pasaules čempions, šos titulus izcīnot 2008. un 2010.gadā, pērn pēc neveiksmes Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs, kur viņš izstājās ceturtdaļfinālā, paziņoja, ka savu karjeru turpinās vēl šajā sezonā, jo noteikti vēlējās startēt nulle ASV aizvadītajā pasaules čempionātā, bet par tālāku nākotni bija neziņā.