×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.9°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
9. augusts, 2012
Drukāt

Juniori sāk Liepājā

logo-1liep2

Latvijas basketbola junioru izlases puiši ar galveno treneri Gunti Endzelu šodien Liepājā sāks Eiropas U-18 čempionātu.


 

Eiropas junioru čempionāts ir viens no pēdējiem posmiem starp jaunatnes un pieaugušo basketbolu, tādēļ tam lielu uzmanību pievērš basketbola aģenti, treneri un citi speciālisti. Katram spēlētājam, kurš nokļuvis līdz šādam turnīram, ir iespēja sevi pierādīt jaunā kvalitātē. Latvijas izlasei šoreiz sagādāta iespēja turnīra pirmo pusi aizvadīt savā laukumā Liepājā, pārējās divas grupas spēlēs Viļņā, kur notiks arī izšķirošās cīņas.

1994. gadā dzimušo un jaunāku puišu izlases Eiropas čempionātā pirmo reizi tikās pirms diviem gadiem kadetu vecumā. Latvijas izlase ieņēma tikai 14. vietu, turklāt aiz šīs nedēļas pretiniekiem turkiem (3. v.), francūžiem (6. v.) un bulgāriem (12. v.). Junioru izlasē no kadetiem palikuši seši – Toms Leimanis, Edgars Štelmahers, Roberts Krastiņš, Česlavs Mateikovičs, Dmitrijs Brizgalovs un Rihards Adiņš. Klāt nākuši 1995. gadā dzimušie Ivars Rihards Žvīgurs, Rolands Šmits, Dāvis Geks un Armands Ginters, komandā iekļauti arī Elvis Endzels un Iļja Gromovs.

“Salīdzinot ar turkiem, mums pietrūkst fizisko parametru. Viņiem, tāpat arī Francijas komandā, ir izteikti centra spēlētāji, mums tādu nav. Toties varam piedāvāt ātrumu un organizētu spēli. Ja šādu stilu varēsim uzspiest pretiniekiem, tad pretendēsim uz panākumiem katrā spēlē. Gatavošanās posmā mazliet pietrūka pārbaudes spēļu pret spēcīgiem sāncenšiem, tādi bija tikai itālieši pēdējos divos mačos un uzreiz parādīja mūsu vājās vietas, ko centīsimies noslēpt. Pagaidām komandā noskaņojums ir lietišķs un mierīgs,” stāsta Guntis Endzels.

Visā aizvadītajā sezonā U-18 izlase trenējās kopīgi un piedalījās LBL čempionātā. Latvijas juniori pēdējos gados divas reizes izcīnījuši Eiropas bronzu (2007, 2010).

Liepājā mūsējie šodien tiksies ar Francijas, rīt – ar Turcijas un parīt – ar Bulgārijas izlasi, visas spēles sāksies pulksten 18.30. Cīņu par medaļām turpinās katras grupas trīs labākās komandas, bet pastarīšu kvartets Viļņā centīsies saglabāt vietu elitē.

 

EIROPAS 
U-18 ČEMPIONĀTS

A grupa (Viļņā): Spānija, Serbija, Ukraina, Vācija.

B grupa (Viļņā): Lietuva, Itālija, Grieķija, Dānija.

C grupa (Liepājā): Turcija, Francija, Bulgārija, Latvija.

D grupa (Liepājā): Horvātija, Krievija, Polija, Slovēnija.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+