fiba.com

Junioru basketbols paliek elitē 0

Latvijas izlase Eiropas U-18 čempionātā basketbolā junioriem Samsunā (Turcija) spēlē par 13. vietu un palikšanu elites divīzijā ar 90:76 pārspēja Horvātiju.

SVF: Krievijas ekonomika augs straujāk par visām pasaules attīstītajām ekonomikām 137

Pēc līdzīgas spēles sākuma latyviešiem iniciatīvu pārtvert izdevās jau pirmā puslaika beigās, bet trešās ceturtdaļas pirmās septinas minūtes izdevās uzvarēt ar 18:7 un panākt 64:47. Atlikušajā spēlēs daļā mūsējo uzvara vairs netika apdraudēta.

Pirms diviem gadiem kadetu čempionātā 1998. gadā dzimušo un jaunāku puišu Latvijas izlase Eiropas čempionātā izcīnīja sudraba medaļas. Junioru vecumā, komandai nepalīdzot līderim Rodionam Kurucam, nācās cīnīties par vietas saglabāšanu elitē. Par laimi nākamā gada komandai, šis uzdevums tika izpildīts. Lai gan klusībā tika cerēts uz ko vairāk – vismaz vienu no piecām ceļazīmēm uz nākamgad Kairā paredzēto pasaules čempionātu.

Eiropas čempionāta finālā tiksies Lietuvas un Francijas junioru izlases.

EIROPAS U-18 ČEMPIONĀTS JUNIORIEM SAMSUNĀ (TURCIJA)
Par 13. vietu
Latvija – Horvātija 90:7
6 (22:25, 46:39, 71:51). Blumbergs 23+13AB, Strautiņš 19+10AB, Jansons 18, Garoza 14, Zoriks 9, Kurucs 5, Atelbauers 2.