×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
10. septembris, 2015
Drukāt

Junkera “dāvana” Straujumas valdībai (22)

Foto - Reuters/ScanpixFoto - Reuters/Scanpix

Imigranti, pamatā sīrieši, kas ieradušies no Turcijas Grieķijai piederošajā Lesbas salā un tad ar prāmi Pirejas ostā netālu no Atēnām, laužas autobusā. Viņi visdrīzāk sekos tiem simtiem tūkstošiem ieceļotāju, kas šogad jau devušies uz Maķedoniju un Serbiju, lai ielauztos Šengenas zonā caur Ungāriju. Lielākā daļa no viņiem cer pieteikties patvērumam Vācijā.

Pavasarī Eiropas Komisija (EK) nāca klajā ar piedāvājumu par 60 000 bēgļu uzņemšanu. Tas izraisīja asas diskusijas gan Latvijā, gan citās Eiropas Savienības (ES) valstīs. Taču vakar EK prezidents Žans Klods Junkers uzrunā Eiropas Parlamentam paziņoja, ka dalībvalstīm uzņemamo bēgļu skaits vēl būs jāpalielina līdz 160 000. Turklāt uzņemšana tikšot padarīta obligāta.

Kā norādīja Junkers, vienošanās par 160 000 bēgļu sadali pa dalībvalstīm ir jāpieņem nākamajā nedēļā gaidāmajā ES tieslietu un iekšlietu ministru ārkārtas sanāksmē.

“Eiropas Savienībai tagad nav īstais laiks baidīties, tagad ir laiks drosmīgai rīcībai,” savā pirmajā uzrunā par stāvokli ES pavēstīja Junkers: “Tie ir 160 000, kas Eiropai ir jāuzņem savās rokās, tas ir jādara obligātā kārtā. Es aicinu Eiropas iekšlietu ministru padomē 14. septembrī vienoties uzņemt 160 000,” pavēstīja Junkers. Vienlaikus EK prezidents uzsvēra, ka dalībvalstis nedrīkstētu atlasīt uzņemamos bēgļus pēc viņu nacionalitātes vai reliģijas, jo šāda šķirošana neatbilstot eiropeiskām vērtībām. “Kad runa ir par bēgļiem, nav reliģijas, nav ticības, nav filozofijas,” sacīja Junkers. Tāpat viņš pavēstīja, ka EK tuvākajās dienās vērsīsies pret valstīm, kas nepilda ES tiesību normas par patvēruma meklētājiem.

Pēc neoficiālas informācijas, jaunais sadalījums varētu nozīmēt, ka Latvijai papildus jau noteiktajiem 250 bēgļiem nākamo divu gadu laikā jāuzņem vēl 526 personas (237 no Ungārijas, 68 no Itālijas un 221 no Grieķijas). Lietuvai papildus rosināts uzņemt 780 bēgļus, bet Igaunijai – 373.

Pēc smagām diskusijām Laimdotas Straujumas (“Vienotība”) valdībai šovasar izdevās panākt kompromisu par 250 bēgļu uzņemšanu. Tādēļ Eiropas Komisijas (EK) lēmums par skaitļa palielināšanu būs smags izaicinājums koalīcijai. Rīt Saeimas Eiropas lietu komisijas ārkārtas sēdē plānots formulēt Latvijas pozīciju 14. septembra iekšlietu ministru padomei. Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis gan norādīja, ka visticamāk nākamnedēļ ne Latvija, ne citas ES dalībvalstis vēl nebūs gatavas paust savu pozīciju par jauno piedāvājumu. Tam nepieciešama rūpīgāka analīze un aprēķini. Ministrs norādīja, ka bēgļu skaita palielināšana noteikti nozīmēs nepieciešamību pēc papildu investīcijām viņu izmitināšanai un integrācijai.

Dažādu frakciju pārstāvjiem jau tagad domas krasi atšķiras. Komisijas priekšsēdētāja Lolita Čigāne (“Vienotība”) pret Junkera piedāvājumu noskaņota pozitīvi: “Eiropa šodien ir ļoti smagā situācijā. Kamēr citas valstis viena uz otru rāda pirkstiem, tikmēr Grieķiju bēgļu vilnis gandrīz paralizējis, bet Ungārijā iestājies haoss. Lai izkustētos no nulles punkta, vajadzīgi kādi lēmumi. Ņemot vērā situācijas dramatiskumu un to, kādu labumu Latvijas sabiedrība guvusi no atrašanās 11 gadu dalības Eiropas Savienībā, mums jāpastāv uz brīvprātības principu un jāizkustas no saviem 250 bēgļiem uz kaut ko vairāk. Vienkārši, lai nepazaudētu Eiropas solidaritātes un vienotības vērtības. Jo ilgāk vilcināsimies sadalīt esošos bēgļus, jo lielākas viņu plūsmas riskējam saņemt,” teica Čigāne.

Pilnīgi pretēja ir Nacionālās apvienības (NA) nostāja. “Es jau esmu informējis Eiropas lietu komisijas vadītāju, ka nevarēšu atbalstīt nekādus priekšlikumus palielināt uzņemamo bēgļu skaitu. Un te nevar pievilkt klāt nekādu koalīcijas līguma vai disciplīnas pārkāpumu, jo NA pozīcija ir bijusi skaidra jau no laika gala,” teica NA pārstāvis Rihards Kols. Viņš arī uzskata, ka EK prezidenta Junkera paziņojums bijis nevietā un tas tikai vēl vairāk veicinās bēgļu plūsmu. “Ziņas par to, ka ES dalībvalstīm būs kvotas, ka tās būs obligātas un tiks palielinātas tikai iedrošina cilvēku kontrabandistus aktīvāk darboties Vidusjūras reģionā. Tāpat to kā starta signālu uztver cilvēki no reģioniem, kuros karadarbības nemaz šobrīd nav,” apgalvoja Kols. Viņš arī uzskata, ka reizē ar aicinājumu uzņemt vēl vairāk bēgļu EK būtu bijis jāpiedāvā konkrēts risinājums migrantu plūsmas apturēšanai, bet tāda plāna Eiropai joprojām nav.

Arī citu aptaujāto partiju pārstāvji pret papildus bēgļu uzņemšanu bija skeptiski. “Mūsu sociālās aprūpes reforma jau tagad plīst pa vīlēm, mēģinot apkalpot vietējos iedzīvotājus. Vēl papildu bēgļi tai varētu būt kritiski. Es baidos, ka ar 776 imigrantu uzņemšanu vien netiksim cauri un baidos, ka arvien reālākas sāk izskatīties Andreja Mamikina prognozes, ka Latvijai būs jāuzņem 6000 bēgļu,” bažījās Mārtiņš Šics (LRA). Bijušais Katastrofu medicīnas centra vadītājs arī brīdināja, ka liels skaits nezināmas izcelsmes ārzemnieku var radīt ne tikai drošības apdraudējumus, bet arī dažādus veselības riskus un Latvijai netipiskas infekciju slimības.

“Tā nedrīkst spēlēties ar cilvēkiem – ne ar imigrantiem, ne ar uzņēmēju pusi. Mēs smagi diskutējām, kamēr vienojāmies par tiem 250, tagad risinām konkrētus tehniskus jautājumus par viņu izmitināšanu un integrāciju. Un tad pēkšņi – babah – lūdzu, jums trīsreiz lielāks skaitlis. Runa taču ir par cilvēkiem, nevis miltu maisu pārvešanu!” par Eiropas Komisijas mētāšanos niknojās deputāts Andris Bērziņš (ZZS).

Partijas “No sirds Latvijai” Saeimas frakcija vakar publiski aicināja Ministru prezidenti Laimdotu Straujumu neaizmirst, ka Latvija ir suverēna valsts, un rīkoties kā neatkarīgas valsts vadītājai. “NSL” pieprasa “pildīt savas valsts pilsoņu gribu un neatkāpties no iepriekš dotā solījuma nepieļaut bēgļu uzņemšanas obligāto kvotu ieviešanu”.

Savulaik par 250 bēgļu uzņemšanu Ministru kabinets vienojās slēgtā sēdē. Visticamāk, ka par papildu 526 imigrantiem un nākotnes patvēruma lūdzējiem lēmums būs jāpieņem parlamentam. Šodien Saeimas sēdē paredzēts iekļaut NA piedāvātos grozījumus Patvēruma likumā. Tajos noteikts, ka visos jautājumos par bēgļu un patvēruma meklētāju pārvietošanu uz Latviju lēmumus pieņem Saeima, bet valdība šajā ziņā var rīkoties tikai ar parlamenta deleģējumu. Tomēr arī šiem grozījumiem pagaidām neesot viennozīmīga partneru atbalsta.

Pievienot komentāru

Komentāri (22)

 1. Tas ir vajadzīgs PASAULES GLOBĀLAJAI varai, kas ir spekulatīvā kapitāla turētāji – kapitāla, kas iet PĀRI robežām, lai to nekas nekavētu spekulēt = pirkt un pārpirkt un uz tā uzvārīties! Lai tas notiktu, nepieciešama vājas valstis, pakalpīgas valdības un etniski vai reliģiski sašķelta sabiedrība, ksa nevar vienoties par pretestību globālā kapitāla sistēmai. Kā to panāk?
  Vispirms kādas valsts pamattautu, piemēram, latviešus piespiež uz ekonomisko trimdu, vietējos resursus uzņēmumus, mežus un bankas pamazām prihvatizē un izpārdod – ārzemju kapitālam, lai vietējiem nekas nepiederētu. Tad ieved bēgļus, sākumā nedaudz.. tad arvien vaiŗāk. Tas ir TAUTU, reliģiju un rasu SAJAUKŠANAS plāns! >

  Līdzīgi darīja Staļins – deportējot veselas tautas, tikai vardarbīgāk, tagad tas tiek panākts ar rafinētākiem līdzekļiem, bet etniski, kulturāli un reliģiski sašķeltu PŪLI vieglāk valdīt – tie nekad ne par ko nespēs vienoties! TĀDA ir GLOBALIZATORU jaunā sistēma.

  Galvenais uzdevums ir vājināt 1) dabisko ģimeni, 2) nacionālu valsti un 3) tradicionālo kristietību… vietā liberasti “junkeri” piedāvā 1) brīvo seksu (izvirtību), 2) kosmopolītismu un bēgļus un 3) ateismu vai ezotērismu.. galvenais graut identitāti… graut robežas, graut struktūras, lai pēc tam manipulētu šajā vadāmajā haosā

 2. da nū to Junkeršlunkenu!

 3. VINS VINAI IR SAGATAVOJIS VIETU HAREMA,PAR VECAKO SIEVU,TAPEC NEUZTRAUCAS,VEL PIEKERS RUDO LAPSU.

 4. Euro.. ielīst ir vieglāk,nekā aizstāvēt savas valsts intereses !

 5. Ostaps Benders esot JAU pateicis:””Naudu -vispirms un tad-būs krēsli “”ar visiem uz tiem sēdētājiem!””Ōbligātā prasība Eiropas Savienības administrācijai:Katram imigrantam jebkurā bankā ir savs bankas konts ar norādi””kam”‘un kādiem mērkiem. Ja nauda beidzas-Ej un brauc “‘kur acis rāda.Latvijas tiesu sistēma gadiem netiek skaidrībā ar krimināllietām,Bet tagad gan būs pilnīgs haos un patvaļa bez ierobežojuma un soda.

 6. Klausoties vakar raidījumu “Aizliegtais paņēmiens”, pamanīju tēmas ierobežotību – gāja runa tikai par izglītotu sīriešu uzņemšanu. Vai tiešām domājat, ka izglītotos sīriešus neņems citas valstis?? Austrālija skaidri paziņoja, ka ņems 12 000 SĪRIEŠUS.
  Ceru, ka pietiks prāta neņemt pie mums analfabētus, sliņķus no Āfrikas!

 7. Kāpēc cēloņi nekas netiek risināti?

 8. Straujuma jau sen pierāda,ka nav rīcībspējīga!

 9. kapeec vispar jāuzņem pašiem latviešiem nav darba,

 10. Vai tad eiropejiskās vērtības sajaucot kopā ar afrikāniskajām un aziātiskajām vērtībām,būs vairs eiropejiskās vērtības?

  • Kā jums patīk šādas ziņas -Vācijas skolnieču vecākiem tika nosūtītas vestules, kurās bija lūgts, lai vecāki nelaiž savas atvases uz skolu ģērbtas mini svārkos vai īsos šortos, vēsta “Utro”.

   Izglītības iestāžu vadība paskaidroja, ka šādi tērpi var provocēt bēgļu zēnus, kuri mācās skolā un ir islāmticigi. Tas var radīt lieku uzmanību meitenēm vai arī izraisīt vardarbību no zēnu puses.
   Un viss !

 11. Junkers te diktē noteikumus dalībvalstīm, bet nekā nedara starptautiskā līmenī. Jo bēgļu jautājums
  nav LOKĀLS ES jautājums vien. Kāpēc Mogerīni šo jautājumu neaktualizē ANO? Sīrijas konfliktā ir iesaistīta arī Krievija. Junkers iet vieglāko ceļu, uzspiežot savām valstīm bēgļu kvotas, bet tas nav risinājums un Latvijai nav jāizdabā visiem Junkera untumiem. Lai viņš sāk ar cēloņiem un risina jautājumu pēc būtības.

 12. Vai vēl nekur nevar nobalsot par izstāšanos no ES?

 13. Marionetes, ne valdība. Sulainiski visu laiku gaida, ko liks darīt.

 14. Es teikšu tā. Ne jau Straujuma ir tā kas nosaka toni valdībā. Paklausoties vienotības spices dāmu Čigani un Āboltiņas attieksmi pret lidzcilvekiem, ir skaidrs kādu pozīciju ietur VIENOTĪBA, un viens otrs no ZZS. Es domāju ka kristiskā brīdī šai valdībai būtu jākrīt. Turpinājumā visi jautajumi par migrantiem ir jāpieņem tikai parlamentā, plašā diskusijā un kontaktā ar sabiedrību, līdz pat referendumam. Ja tas nelīdz tad sabiedrībai būtu jaapsver jautajums par izstāšanos no Eiropas savienības, paliekot NATO. Eiropas savienība ir 21. gadsimta murgs, un nekas vairāk. Eiropas komisāru, tai skaitā A.Piebalga, neizdarības vairaku gadu garumā ko varētu apzīmēt par ļoti kaitnieciskām pret nacionālām valstīm, šodien tiek novirzītas uz šim valstīm. Vai to šodien uzskata par demokrātijas uzvaru ES, tad es teikšu, ka ir parādījušās totalitārisma pazīmes. Ir deformētas visas pieņemtās konvencijas, kā cilvēktiesību, nacminoritāšu. Dažus gadu slavinātais multikulturālisms, ko savā laikā proponēja M.TEČERE un eiropa to atbalstīja, ir sagrāvis attiecības starp cilvēkiem, ko ir atzinuši šodienas politiķi, ka Merkele un citi, bet censties atzīt to, un mēģināt labot, lai nacionālās valstīt netiktu aizskartas arī valsts nācijas tiesība, netiek risināts. Ko gaida? LAikam gaida kad pati tauta organizēsies un sāks aizstāvēt savas tiesības. Tas jau būs ļoti nepatīkams un netīrs process.

 15. LATVIJAS NOZIEDZĪGĀ VALDĪBA – LASTVIEŠU NĀCIJAS KAPRACIS !!! STRAUJUMA – VĀCIES ELLĒ AR TIEM PASAULES KLAIDOŅIEM !!!

Draugiem Facebook Twitter Google+