×
Mobilā versija
Brīdinājums +29.1°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
14. septembris, 2016
Drukāt

Junkers aicina izveidot Eiropas spēku galveno mītni (6)

APAP

Eiropas Savienībai (ES) jāizveido galvenā mītne pasākumu koordinēšanai vienota militārā spēka izveidei, trešdien paziņoja Eiropas Komisijas (EK) prezidents Žans Klods Junkers.

“Mums nav pastāvīgas struktūras, un bez tās mēs nevaram strādāt efektīvi, tāpēc mums nepieciešama Eiropas galvenā mītne un jāstrādā pie kopīga militārā spēka,” runā Eiropas Parlamentā par stāvokli ES paziņoja Junkers.

Junkers uzsvēra, ka pēc Lielbritānijas izstāšanās atlikušajām 27 ES dalībvalstīm jāturas kopā un tas ietver arī paaugstinātu atbildību par savu aizsardzību.

“Mēs vairs nevaram paļauties uz atsevišķu dalībvalstu spēku, un mums kopā ir jānodrošina, ka mēs aizsargājam savas intereses,” norādīja Junkers.

22 no 28 ES dalībvalstīm ir arī NATO locekles, taču Junkers uzsvēra, ka bloka militārās ambīcijas neietekmēs attiecības ar aliansi.

“Tam ir jābūt kā papildinājumam NATO – lielāka Eiropas aizsardzība nenozīmē mazu transatlantisko solidaritāti,” pavēstīja Junkers.

Nesen atbalstu idejai par kopīgu ES armiju apliecināja Višegrādas grupas valstis – Čehija, Polija, Slovākija un Ungārija.

Pagājušajā ceturtdienā, viesojoties Viļņā, atbalstu dziļākai ES militārajai integrācijai izteica Vācijas aizsardzības ministre Urzula fon der Leiena, paužot viedokli, ka tas nekaitēs NATO.

Šīs iniciatīvas atbalstītāji norāda, ka tas nepieciešams, lai reaģētu uz joprojām aktuālo nelegālās migrācijas problēmu un pieaugošajiem terorisma draudiem, taču novērotāji saka, ka tāda struktūra varētu mazināt ASV ietekmi uz Eiropas drošību, bet tas būtu izdevīgi dažām Rietumeiropas valstīm, kas ieņem maigāku nostāju attiecībā pret Krieviju.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Pareizi. Robežas jāaizsargā.

  2. Kur tad ir tas Eiropas spēks!? MULDĒŠANĀ NO RĪTA LĪDZ VAKARAM UN TĀ KATRU DIENU!!!!!!!!!!!!!! Junkers mītni var sākt veidot savam prātiņam, jo tajā nav doma strādāt un sakārtot beigu beigās to ES??????????????

  3. Kas tie bus par militarajiem spekiem,ja ES irst pa visam vilem.

  4. Rīcibnespējas projekts – jau ES nespēj sargāt savas robežas ( itāļi ”tvarsta” bēgļu laivas jau pie Lībijas krastiem un ved uz Eiropu un nevis atgriež uz krastu…) un tad ”spēs” kaut ko vairāk…

  5. Ar Drošības policijas Vācijā konstatētajiem 500 teroristiem pilnīgi pietiks!

Draugiem Facebook Twitter Google+