×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
12. decembris, 2014
Drukāt

Junkers bažījas par radikālo spēku nākšanu pie varas Grieķijā (2)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Eiropas Komisijas prezidents Žans Klods Junkers ir nobažījies, ka pēc nākamnedēļ gaidāmajām Grieķijas prezidenta vēlēšanām pie varas var nākt ekstrēmie spēki un norādīja, ka dotu priekšroku “zināmām sejām” Grieķijas politikā.

“ES domāju, ka grieķi, kuriem ir ļoti grūta dzīve, ļoti labi zina, ko nepareizs vēlēšanu rezultāts nozīmētu Grieķijai un eiro zonai. Es negribētu, lai pie varas nāk ekstrēmie spēki,” brīdināja EK šefs televīzijas debatēs Austrijas sabiedriskajā televīzijā.

Prezidenta vēlēšanas, kas Grieķijas parlamanentā notiks 17.decembrī, var izraisīt parlamenta pirmstermiņa vēlēšanas, ja trīs mēģinājumi ievēlēt prezidentu cietīs neveiksmi.

Aptaujas liecina, ka uzvarēt vēlēšanās varētu galēji kreiso partiju apvienības “Radikāli kreiso koalīcija” (SYRIZA) līderis Aleksis Ciprs.

Vaicāts, vai SYRIZA un Ciprs uzskatāmi par “ekstrēmiem spēkiem”, Junkers atbildēja: “Es gribētu, lai Grieķiju pārvalda cilvēki, kuriem rūp vienkāršo Grieķijas iedzīvotāju liktenis un kuri arī saprot Eiropas procesu nepieciešamību”.

Iespēja, ka SYRIZA, kas pieprasa Grieķijas parāda anulēšanu un taupības pasākumu pārtraukšanu, varētu nākt pie varas, jau ir satraukusi finanšu tirgus – vairākas dienas pēc kārtas krasi krītas Grieķijas akciju cenas, vēsta BBC.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Grieķijā jau komunisti vienmēr bijuši populāri, kas visu laiku aģitē par naudas pārdalīšanu un tērēšanu, nevis par ražošanu. Aizņēmās un tik tērēja. Grieķijā bija augstākie platībmaksājumi zemniekiem visā ES. Tā visa rezultatā Grieķija parādus vairs nav spējīga atdod, valstij draud bankrots, bet šie tik klaigā:
    lai Eiropa noraksta parādus un dod vēl! Vai nav jauki dzīvot pie kreiso valdības? Tas nekas, ka uz citu valstu naudas rēķina! Mēs jau arī pamazām ejam tajā pat virzienā…

  2. CIONISTU CŪKAI BIKSES PILNAS!!!! MŪSĒJIE NĀK !!!

Draugiem Facebook Twitter Google+