×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Bernhards, Boriss, Rojs
Svētdiena, 19. augusts, 2018
9. septembris, 2015
Drukāt

Junkers brīdina Maskavu par ES robežu “neaizskaramību” (3)

Foto: LETA/AFPFoto: LETA/AFP

Eiropas Komisijas prezidents Žans Klods Junkers

Eiropas Komisijas priekšsēdētājs Žans Klods Junkers trešdien brīdinājis Maskavu, ka Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu drošība ir neaizskarama.

“ES dalībvalstu drošība un robežas ir neaizskaramas. Es gribu, lai Maskavā tas tiktu ļoti skaidri saprasts,” Junkers sacīja Eiropas Parlamentā.

“Polija un Baltijas valstis, un citas ir ļoti nozīmīgi ES locekļi, un viņiem nebūtu jādomā, ka [krīzē] mēs nebūsim blakus,” uzsvēra EK priekšsēdētājs.

“Mūsu pienākums ir aizsargāt visu drošību,” sacīja Junkers.

Junkers atzina, ka Baltijas valstīm un Polijai, kuras ir satrauktas par Krievijas aktivitātēm Ukrainā, “jāzina, ka solidaritāte nav tukšs vārds. Mēs esam blakus tagad un būsim blakus, kad vien būs vajadzīgs”.

Saskaņā ar runas tekstu, kurš pilnībā netika nolasīts, Junkers norādīja, ka ES vajadzētu stingri turēties pie smagajām sankcijām pret Krieviju Ukrainas dēļ, taču blokam nevajadzētu aizvērt durvis Maskavai, lai risinātu konfliktu, kas prasījis jau gandrīz 8000 cilvēku dzīvību.

“ES ir jāparāda konfrontācijas cena, bet tai arī skaidri jāparāda, ka tā ir gatava iesaistīties,” teikts runas tekstā.

ES pret Krieviju noteikto sankciju termiņš beidzas janvāra beigās.

Junkers jau ilgstoši atbalsta ideju par Eiropas armijas izveidi.

Viņš arī norādīja Eiropas Parlamenta deputātiem, ka blokam nepieciešama stingrāka ārpolitika, lai nodrošinātu, ka tā balss tiek sadzirdēta, risinot daudzos konfliktus, tostarp Sīrijā un Lībijā, kas tieši ietekmē ES drošību un labklājību.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. tieši muhameds junkers atvēra ES robežas! tagad jebkurš džihādists var brīvi iekļūt Eiropā un Vācijā dumjie liberasti šos vēl stacijā ar konfektēm cienā! vai muhameds junkers var man pateikt, uz kuru drošu vietu es lai bēgu, ja šitais (angliski shit) cūka islamizē Eiropu un veido Eirostānu? pašlaik notiek genocīds pret rietumu dzīvesveidu!

    • Tev nevajag nekādu Junkersu. Es tev pateikšu, proti, laidies uz savu rašku, saņēm kādā derevņā hektāru zemes, audzē gurķus un dzīvo mierīgs.

  2. Čurkām gan nav nekādu brīdinajumu. Laipni lūdzam Eiropā kur robežas ir tikai uz papīra. Riebj šie liekuļi

Draugiem Facebook Twitter Google+