×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.0°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
17. februāris, 2017
Drukāt

Junkers: Eiropa nedrīkst piekāpties ASV prasībām (14)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

EK priekšsēdētājs Žans Klods Junkers

Eiropas Komisijas (EK) prezidents Žans Klods Junkers ceturtdien paziņoja, ka Eiropa nedrīkst piekāpties ASV prasībām palielināt aizsardzības izdevumus.

“Tas ir bijis amerikāņu vēstījums daudzus, daudzus gadus. Es esmu kategoriski noskaņots pret mūsu piespiešanu to darīt,” Junkers uzsvēra Minhenes drošības konferences laikā.

Junkers norādīja, ka Vācijai vairs nebūtu budžeta pārpalikuma, ja tā aizsardzībai tērētu 2% no iekšzemes kopprodukta (IKP), nevis 1,22%, ko tā atvēl šobrīd.

“Man nepatīk, ka mūsu amerikāņu draugi sašaurina drošības jēdzienu līdz bruņotajiem spēkiem,” paziņoja EK prezidents. Viņš uzsvēra, ka būtu saprātīgi skatīties uz “mūsdienu stabilitātes politiku”, ko veidotu vairāki elementi.

“Ja paskatās uz to, ko Eiropa dara aizsardzības jomā, plus attīstības palīdzību, plus humāno palīdzību, salīdzinājums ar Savienotajām Valstīm izskatās diezgan atšķirīgs. Mūsdienu politika nedrīkst attiekties tikai uz aizsardzības izdevumu palielināšanu,” paziņoja bijušais Luksemburgas premjerministrs.

“Eiropiešiem ir labāk jāintegrē aizsardzības izdevumi un jātērē nauda efektīvāk,” piebilda Junkers.

ASV prezidents Donalds Tramps ir paudis šaubas par savu uzticību NATO, ja aliansē ietilpstošās Eiropas valstis nepalielinās aizsardzības izdevumus līdz NATO rekomendētajiem 2% no IKP. Šobrīd ASV aizsardzības izdevumi veido apmēram 70% no alianses kopīgajiem militārajiem tēriņiem.

ASV aizsardzības ministrs Džeimss Matiss trešdien brīdinājis NATO dalībvalstis, ka Vašingtona “ierobežos savas saistības” aliansē, ja tās nepalielinās savus aizsardzības izdevumus.

Tikai piecas no NATO dalībvalstīm izpilda alianses ieteikumu aizsardzībai veltīt ne mazāk kā 2% no IKP – tās ir ASV, Grieķija, Igaunija, Lielbritānija un Polija. Latvija, tāpat kā Lietuva, apņēmusies šo līmeni sasniegt nākamgad.

Pievienot komentāru

Komentāri (14)

 1. stabilitates politika..:D Atbildēt

  ” mūsdienu stabilitātes politika” Junkeram nozimē laist virsū mūsu sabiedribām naves naida no kara satracinātas masas no Tuvajiem Austrumiem ar izstieptu rādītājpirkstu.
  Sorosa un lielkapitālistu rokaspuisis. Ieliktenis.

 2. Eiropa nedrikst paklauties ari dazu debilu liberastu it ka beglu uznemsanas politikai!!!!

 3. te nu trampam ir taisnība

 4. Eiropa nedrīkstēja piekāpties murgainajām Junkera prasībām un idejām. Tad visdrīzāk aizvien būtu plaukstoša un neapdraudēta Eiropa.

  • E.S. tikai veidota tam, ko tā darīja .Pirmkārt masu imigrācijai otrkārt milzīgas centralizētas imperijas veidošanai, kur neeksistē ne valstis ne tautas un cilvēkam nav it nekādas teiksanas.
   1925.g. pirmkārt ir publicēts E.s. ciltstēva Kalergi traktāts par Eiropas nāciju iznīcināšanu un jaukteņu veidošanu uz to bāzes un to teritorijā.
   Otrkārt loģiski ņemot sāds veidojums jebkurā gadījumā censtos iet centralizācijas un valstu likvidācijas ceļu. Tas ir tikpat loģiski kā princips ka birokrātija cenšas augt un sevi aizsargāt, vilkt uz sevi iespējami vairāk naudas, audzēt štata vietas u.tml..

 5. Junkeram iestājies vecuma dilerijs, vai arī viņš šādi zvejo balsis savai vēlēšanu kampaņai. Vācija taču ir NATO dalībvalsts, kura tāpat kā citas uzņēmās aizsardzībai tērēt 2% no IKP,, bet uzņemtās saistības ir jāpilda. Jo šodienas pasaule nav tā, kas bija vakar, kad uz šīm saistībām daudzi skatījās caur pirkstiem.
  Junkers laikam grib, lai viņa valsti atkal kāds okupē. Kāpēc amīšiem jātērē 70% NATO valstu aizsardzības izdevumiem, bet pārējiem Eiropā tikai 30%? Kāds smieklīgs arguments vācietim – ja tērēs 2%, tad būšot budžeta deficīts! Vai šim kungam viss ir mājā, ja valsts drošība tiek iemainīta pret naudu! Nu oriģināli, dzīvosim Eiropā cepuri kuldami, lai amīši mūs sargā!

 6. Pilnībā piekrītu, ka nedrīkstam piekāpties ASV prasībām palielināt aizsardzības izdevumus. Šos līdzekļus mēs varētu iztērēt lietderīgāk, piemēram, bēgļu uzturēšanai un tā mēs spētu uzņemt divtik vai pat trīstik vairāk bēgļu. Aizsardzību vispār vajadzētu likvidēt, jo kas gan mums varētu uzbrukt !

 7. Ne Eiropa,ne Latvija nedrīkstēja piekāpties Junkera prasībām!

 8. Kaut kur ir dzirdeti sadi izteicieni. Vai nebija kremla zombkaste?

 9. Latvija nedrīkst piekāpties Briseles prasībām!!!

 10. kurš lielākais kremļa draugs !
  Štirlics iznīcina Eiropu kā varēdams.

 11. Cik labi Briselē izsaka Maskavas centienus padarīt Eiropu vāju un te tāds balsts!

  Pasargi mani no tādiem ”draugiem” ar ienaidniekuem es kaut kā pats… vismaz nenodos.

Draugiem Facebook Twitter Google+