×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
9. janvāris, 2015
Drukāt

Junkers: Eiropa nevar noslēgties pārticības cietoksnī (11)

Foto - LETAFoto - LETA

Eiropas Komisijas prezidents Žans Klods Junkers.

Eiropa nevar noslēgties pārticības cietoksnī, tā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) notiekošajā Eiropas tematiskā gada, kas veltīts attīstības sadarbībai, oficiālajā atklāšanā norādīja Eiropas Komisijas (EK) priekšsēdētājs Žans Klods Junkers.

Attīstības sadarbības gada atklāšanas ceremonijā Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) norādīja, ka šodien Latvija ir viena no ātrāk augošajām ekonomikām ES. “Šādi veiksmes stāsti ir nepieciešami visiem, un mūsu pienākums ir palīdzēt pārējām valstīm. Eiropas pilsoņiem ir pamats būt lepniem par līdz šim darīto,” sacīja Straujuma.

Savukārt Junkers atzina, ka viņš bieži vien ir saukts par demagogu, taču neslēpa gandarījumu, ka šodien atrodas vizītē Rīgā.

“Tiem, kas dzīvojuši Austrumeiropas valstīs, Rīgai ir simboliska nozīme dažādās jomās. Šajā gadā mēs sākam strādāt pie jaunās globālās darba kārtības un ir jautājumi, kuri iet pāri valstu robežām, tādēļ nepieciešams kopējs darbs. Mēs nedrīkstam pazaudēt mums piedāvātās iespējas, lai tiktu galā ar šiem uzdevumiem. Mums ir jāiesaista arī citi, lai šie darbi tiek veikti godprātīgi,” skaidroja Junkers, piebilstot, ka viņa vadītā EK šo mērķu sasniegšanai sadarbosies ar sociālajiem partneriem un institūcijām.

“Visiem Eiropas iedzīvotājiem ir jāpalīdz. Mēs nevaram noslēgties pārticības cietoksnī, mums ir jādalās ar saviem partneriem visā pasaulē ar to, ko esam ieguvuši. Mēs esam eiropieši. Mēs pārstāvam bagātāko kontinentu. Mums skaidri ir jārāda sava nostāja,” uzsvēra EK priekšsēdētājs.

Jau ziņots, ka Latvijas Nacionālajā bibliotēkā šodien notiek Eiropas tematiskā gada, kas veltīts attīstības sadarbībai, oficiālā atklāšana.

Tematiskā gada mērķis ir informēt sabiedrību par ES un nacionālo attīstības sadarbību politiku, tās rezultātiem, kā arī skaidrot tās nozīmi un ieguvumus visām iesaistītajām pusēm.

Eiropas tematiskā gada atklāšana notiek Latvijā kā ES Padomes prezidējošajā valstī un to organizē Ārlietu ministrija sadarbībā ar EK.
Kā aģentūrai LETA skaidroja Ārlietu ministrijā, Latvijas prezidentūras ES Padomē laiks ir izšķirošs periods globālajā attīstības politikā, jo nākamgad starptautiskajai sabiedrībai būs jāvienojas par jaunu globālās attīstības ietvaru.

Pasākums pulcē aptuveni 250 augsta līmeņa pārstāvjus – ES dalībvalstu attīstības ministrus, amatpersonas no EK, kā arī starptautiskajām organizācijām. Tāpat pasākumā plaši pārstāvētas ES un Latvijas nevalstiskās organizācijas, projektu īstenotāji, kā arī pētnieki.

Diskusijās piedalās Eiropas starptautiskās sadarbības un attīstības komisārs Nevens Mimica, ANO Attīstības programmas Eiropas un Neatkarīgo valstu savienības reģionālā biroja direktore Cihana Sultanoglu, Kirgizstānas izglītības un zinātnes ministre Elvīra Sarijeva un pilsoniskās sabiedrības kampaņas “Beyond 2015” pārstāve Tanja Koksa.

Eiropas tematiskā gada atklāšanas pasākums noslēgsies ar lekciju par mainīgo attīstības sadarbības politiku un attīstības politikas ietvaru pēc 2015.gada. Ar priekšlasījumu uzstāsies viens no attīstības politikas pētniekiem Brūkingsas Institūta Pasaules ekonomikas un attīstības programmas direktora vietnieks Homi Karass.

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. vajag vajag “dalīties” – visus sūdus uz šējieni – dirsā

 2. Bet varbūt vajadzētu noslēgties…

 3. N enoslēgsimies! Dosim dzīvokļus un pabalstus musulmaņiem lai viņi tiek pie mūsu labumiem, citādi Eiropai pietrūks šinderu, bet vai būs?

 4. nenoslēgsimies savā šaurajā Eiropā, bet gan dosimies pa Austrumu partnerības ceļu uz plašo Eirāziju.

 5. uz Latviju gan šis aicinājums nav attiecināms, jo te līdz pārticībai ir tālu!

 6. VAR un VAJAG !
  (Starp citu, kāds ir Junkera paša gada ienākums?)

  • Un kādu procentu no savas pārticības viņš ir ziedojis savas pilsētas trūcīgajiem? Vai viņš tos savā mājoklī arī regulāri aicina iekšā?

 7. vispirms varbūt vajadzētu izskaust nabadzību pašā Eiropā, jo īpaši Latvijā? vai tiešām visi eiropieši tik bagāti, ka naudu var paciņām sūtīt uz Āfriku???

 8. junker, pasaki vēl, ka Eiropā jāsalaiž pilnīgi visi musulmaņi un ikviens nabadziņs, kurš vēlas iebraukt, jānodrošina ar dzīvokli un pabalstu mūža garumā.

 9. un to saka apšaubāms tipiņs, kurš, būdams Luxemburgas premjers un eirozonas vadītājs, palīdzēja lielākajām pasaules kompānijām slēpt miljardiem nodokļu Luxemburgā, lai tikai paceltu savas valsts IKP? varbūt sākt ar sevi un ziedot savus Šveices kontus? diez vai šitāda kažoka maiņa ko līdzēs.

 10. Diemžēl tieši tas ir Eiropai jādara. Līdzekļu izkaisīšana pasaulē ir ceļš uz nekurieni. Jāstiprina ir ne tikai ražošana bet arī patērēšana. Jārada patērētāju kopiena. Aicinājumi pašai Ķīnai vairāk patērēt ir liekulīgi. Mēs labi zinām, ka ķīnieši nevar būt patērētāji precēm, kas ražotas Eiropai.

Draugiem Facebook Twitter Google+