×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.8°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
27. novembris, 2014
Drukāt

Junkers iztur neuzticības balsojumu EP saistībā ar Luksemburgas nodokļiem

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Eiropas Komisijas (EK) prezidents Žans Klods Junkers ceturtdien izturēja neuzticības balsojumu Eiropas Parlamentā, kuru bija pieprasījuši eiroskeptiķi saistībā ar milzīgām nodokļu atlaidēm lielām starptautiskajām firmām laikā, kad viņš bija Luksemburgas premjerministrs.

Neuzticības izteikšanu Junkeram balsojumā plenārsēdē Strasbūrā atbalstīja 101 deputāts, 461 bija pret un 88 atturējās.

Balsojumu rosināja Itālijas komiķa Bepes Grillo “Piecu zvaigžņu kustība”, Naidžela Faradža Apvienotās Karalistes Neatkarības partija (UKIP) un Francijas galēji labējās politiķes Marinas Lepēnas Nacioonālā fronte.

Uz Junkeru, kurš EK vada kopš 1.novembra, tiek izdarīts arvien lielāka spiediens saistībā ar nodokļu atvieglojumiem Luksemburgā.

Jau vēstīts, ka noplūdināti dokumenti liecina, ka nelielā lielhercogiste Luksemburga simtiem pasaules lielāko kompāniju deva iespēju saņemt ievērojamus nodokļu atvieglojumus. Tādi nosaukumi kā “Pepsi”, IKEA un “Deutsche Bank” ir atrodami kompāniju vidū, kuras 28 tūkstošos noplūdinātu slepenu dokumentos sešus mēnešus izmeklē ASV bāzētā nevalstiskā organizācija “International Consortium of Investigative Journalists” (“Starptautiskais pētniecisko žurnālistu konsorcijs”, ICIJ).

Eiropas Komisija ir sākusi vairākas izmeklēšanas par tā dēvētajiem nodokļu līgumiem Īrijā, Nīderlandē un Luksemburgā, pamatojot izmeklēšanu ar to, ka tādas vienošanās var būt noteikumu par valsts palīdzību pārkāpums, kas veicina negodīgu konkurenci.

Noplūdinātie dokumenti liecina, ka miljardiem eiro vērtas summas tika novirzītas caur Luksemburgu, izmantojot sarežģītas finanšu struktūras, kas ļauj kompānijām samazināt savas nodokļu saistības, un tādējādi valdības zaudē nozīmīgus nodokļu ieņēmumus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+