×
Mobilā versija
°C
Mirta, Ziedīte
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
15. janvāris, 2016
Drukāt

Junkers kritizē ES dalībvalstis migrantu krīzes dēļ (18)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Eiropas Komisijas (EK) prezidents Žans Klods Junkers piektdien paziņoja, ka Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis nav izpildījušas apņemšanās migrantu krīzes atrisināšanai, tostarp vienošanos pārvietot tūkstošiem patvēruma meklētāju no Itālijas un Grieķijas.

Līdz šim tikai 272 bēgļi ir pārvietoti uz citām valstīm, lai gan ES valstis ir vienojušās par 160 tūkstošu bēgļu sadali, lai tādā veidā censtos risināt Eiropā kopš Otrā pasaules kara lielāko migrācijas krīzi, ko izraisīja cilvēku plūsma, bēgot no konfliktiem Sīrijā un citviet.

“Ne jau komisija nav izpildījusi [nepieciešamo],” preses konferencē teica Junkers, kura vadītā EK ierosināja patvēruma meklētāju sadales plānu.

“Bet gan vairākas dalībvalstis nav pilnībā izpildījušas to, kas mums bija jāizdara un kas ir jādara,” viņš piebilda.

Junkers solīja neatteikties no plāna par bēgļu pārvietošanu no Grieķijas un Itālijas, par kuru ES dalībvalstis vienojās oktobrī, lai gan pret to asi iebilda vairākas Austrumeiropas valstis.

Viņš teica, ka “kļūst nedaudz apnicīgi” tas, ka EK tiek kritizēta par to, ka nav darījusi pietiekami, lai atrisinātu migrācijas krīzi, mēnešiem ilgi izstrādājot kopīgus bēgļu pārvietošanas un citus plānus.

EK prezidents kritizēja dalībvalstis par nespēju īstenot plānus, par kuriem pašas ir vienojušās. Viņš brīdināja, ka ES “uzticamības ziņā tuvojas nopietnai krīzei”, ja tā nespēs uzņemties savu juridisko un politisko atbildību.

Pievienot komentāru

Komentāri (18)

 1. Junkeru laiks tiesāt par smagu finansiālu zaudējumu nodarīšanu Eiropai sakarā ar “bēgļu” uzņemšanu, ka arī par Eiropas savienības valstu iekšējās drošības krīzes izraisīšanu.

 2. vecais .. pats šo krīzi izraisīja! atkāpties!

 3. jautrprātis un jautrā prāta mīlētājs jau sen ne tikai “uzticamības ziņā tuvojas nopietnai krīzei”, bet ir to jau sasniedzis un nupat jau pārsniedz!

 4. Reliģijas vēstures skolotāja Maira Atbildēt

  Visiem interesentiem,it sevišķi politiķiem iesaku kaut vai vidusskolas līmeņa vēstures un reliģijas vēstures mācību grāmatās apgūt ar IZPRATNI UN ANALĪTISKU DOMĀŠANU islama kā reliģijas un kalifāta rašanos un sekojošo karadarbību par pasaules telpas pārdalīšanu. Ja būsiet cītīgi domātāji,tad sapratīsiet,ka musulmaņus INTEGRĒT NAV IESPĒJAMS NE VIENĀ,NE VAIRĀKU PAAUDžU LAIKĀ.
  Uz viņiem precīzi attiecas tautas gudrība-baro vilku kā gribi,tāpat uz mežu vien skatās.
  ES migrācijas politika mazajām valstīm ir valstiskumu iznīcinoša un tātad arī noziedzīga,JO MUSULMAŅI AGRĀK VAI VĒLĀK INTEGRĒS MūS VAI MŪSU BĒRNUS UN MAZBĒRNUS.
  NEPIECIEŠAMS REFERENDUMS !!!

 5. Jau pašu imigrantu invāzijas pašā sākumā EK vadītājs Junkers uzstājās ar saukli,ka ES valstis nedrīkst šķirot šos imigrantus ne pēc tautības,ne pēc reliģijas un FILOZOFIJAS.!!!. Šāds sauklis ļoti precīzi parāda It kā augstā politiķa intelektuālo un iekšējās inteliģences nožēlojami primitīvo līmeni.
  Lieki teikt,ka pat noziedzniekam,slepkavam,pedofīlam un izvarotājam ir sava dzīves filozofija,kas ir vardarbīga pret sabiedrības locekļiem.Tātad mums jāatver savas mājas durvis jebkuram,kurš tik to vēlas !!!
  Secinājums-Junkers ir absolūti neatbilstošs patreizējam amatam,jo neizprot ne savu statusu,ne sociālo lomu atbilstoši visu ES valstu drošības vajadzībām!!!.
  Mums jāpievienojas Višegradas valstim migrantu jautājumā,kamēr vēl neesam noslīcināti ES alkatīgas,pragmatiskas un arī ciniskas politikas jūrā.!!! Citādi nebūs pārāk ilgi jāgaida,kad par Latvijas valsti atbilstoši Satversmes preambulai ES runās pagātnes izpratnē.

 6. Nu, nu, Junkera kungs, kurš kuram te kļūst apnicīgs? Pārmest Eiropas dalībvalstīm problēmu nerisināšanu ir nesaprātīgi galvenokārt tādēļ, ka problēmas bez skaidra rīcības plāna radīja dažas Eiropas lielvalstis roku rokā ar Eiropas Komisiju. EK tiešais pienākums bija paredzēt un vadīt kontinentālās krīzes procesus – arī par to Komisija saņem nodokļu maksātāju naudu. Imigrācija patlaban rada sociāli neadekvātu un nedemokrātisku situāciju Eiropā, jo milzīgam nekontrolēti iebraukušu cilvēku skaitam tiek dāsni piešķirtas tādas privilēģijas un pabalsti, kuras Eiropas pilsoņiem ir jālūdz. Ko no šī haosa var secināt jauno Eiropas dalībvalstu pilsoņi, piemēram, Rumānijas romu grupas, kuras policija dažus gadus atpakaļ izraidīja no Francijas, bet tagad bez iebildumiem pieņem citu valstu (un nereti apšaubāmas izcelsmes) imigrantus? Neko citu kā politisku divkosību EK visaugstākajos līmeņos.

 7. "patvēruma meklētāji"? Atbildēt

  Itāļi paši, ar savu krasta apsardzi, ložņā ap Lībijas krastiem un ķer rokā laivas ar musulmaņu vīriešiem, lai šos pārvietotu uz itāliju. LAI TAD PAŠI ARĪ PATUR !

 8. Domājošas ES valstis gan kritizē Junkeru – vispirms izdomā, kā šos savākt nometnēs, kritērijus pieņemšanai un tikai tad, ja visi piekrīt, sāc sadalīt (neaizmirsti savu savrupmāju, tur noteikti ir liekas guļamistabas, jo pats savu ģimeni vari savākt ciešāk kopā).

 9. Kategoriski pret papildus imigrantiem. Tas ir pret Satversmi, bez referenduma, uzņemt imigrantus, kuri pat atsakas īdetificēties, neuzņemas stingras saistības ievērot vietējās parašas. ES vadībai nenodrošinot stingras robežas nav tiesību pat iepīkstēties par kvotām. / The sad thing is those people will not realize it till their heads are on a chopping block , figuratively or literally – kas nozīmē ka „slikta lieta ir tā eiropieši nesaprot šo draudu līdz viņu galva nav jau nolikta uz cērtamā bluķa” Nožēlojami kā noziedzīgā Kalergi plāna izpildē tiek dāsni prēmēti vadoši darboņi.

 10. Neņemiet ļaunā, kungs Junkers ir senīls.

 11. Junkers varētu izpalīdzēt un pārvietot šos bēgļus uz savu Luksemburgu!

 12. Bet kur tad palicis mūsu izcilais politiķis Valdis Dombrovskis? Vai tad viņam bēgļu sakarā nekas nav sakāms?

  • Mūsu “izcilais” politiķis V.Dombrovskis varētu nelegālos migrantus izvietot savā 3a kredītportfelīša neiztirgotajās rindu mājiņās un uzturēt viņus par savu lielisko eUropas maksāto algu.

 13. Junkers nespēj vadīt ES. Bēgļu problēma novedīs pie tās sairšanas. Polija un Ungārija rāda priekšzīmi nepakļauties diktātam.

 14. nekādas visas Eiropas valstis NAV vienojušās par miljoniem nelegālo imigrantu nekontrolētu ielaišanu Eiropā.Ja Itālija un Grieķija nekontrolē ES ārējās robežas,bet Merkele speciāli aicināja melnos braukt uz Vāciju,tad tur nav vainīgas visas Eiropas valstis Par to,kas tur tagad ir sanācis,vispirms atbildīgi ir tie,kas to “dāvanu”ES sagādāja.Nav ko savas savārītās ziepes uzgrūst citām valstīm,strebjat vien paši.Mums nu galīgi nešķiet interesantas tās izvarošanas spēlītes,kurās Jaungada naktī tika iesaistītas Eiropas sievietes.

 15. Vai tas cilvēks vispār sajēdz ko runā?Cik migrantus viņš ir uzņēmis savā māja,lai palaistu muti un apvainotu Eiropas valstis? Laikam jau pelna smuku piķi no tās noziedznieku kontrabandas.

  • Piekrītu, onka vai nu ir tik gudrs un informēts, viņa domu lidojumam nevaram izsekot, vai, visticamāk, dzīvo citā realitātē.

  • Piekrītu, onka vai nu ir tik gudrs un informēts, viņa domu lidojumam nevaram izsekot, vai, visticamāk, dzīvo citā realitātē.

Draugiem Facebook Twitter Google+