Pasaulē
Eiropa

Junkers kritizē ieceri par EK amatu Eiropas dzīvesveida aizsardzībai0


Žans Klods Junkers.
Žans Klods Junkers.
Foto: SCANPIX/ZUMAPRESS.com/LETA

Eiropas Komisijas (EK) līdzšinējais prezidents Žans Klods Junkers ceturtdien pievienojās kritiķiem, kas pauduši nepatiku par ieceri komisāra posteni, kura pārziņā atrodas migrācijas jautājumi, turpmāk dēvēt amatu, kas ir atbildīgs par “Eiropas dzīvesveida aizsardzību”.

“Man nepatīk ideja, ka Eiropas dzīvesveids ir pretstatā migrācijai. Pieņemt tos, kas ieradušies no tālienes, ir daļa no Eiropas dzīvesveida,” Junkers sacīja telekanālam “Euronews”.

Nepatiku pret jauno līdzšinējā migrācijas komisāra amata jauno nosaukumu izteikuši arī daži Eiropas Parlamenta (EP) deputāti.

Jaunās EK prezidentes Urzulas fon der Leienas komanda aizstāvējusi jauno amata nosaukumu, skaidrojot, ka tā tas dokumentos bijis minēts jau pirms vairākiem mēnešiem, turklāt amata pārraudzībā atrodas ne tikai migrācija, bet arī izglītība, integrācija un pārrobežu drošība.

Migrācija būs pretrunīgs jautājums nākamajam EK sastāvam, kas sāks darbu 1.novembrī. Galēji labējās partijas pēdējos gados guvušas panākumus visā Eiropā, koncentrējoties uz jautājumiem, kas saistīti ar imigrāciju no Āfrikas un Tuvajiem Austrumiem.

Pašreizējai EK ticis pārmests, ka tā nav darījusi pietiekami, lai apturētu migrantu plūsmu uz Eiropu.

Migrācijas krīze kulmināciju piedzīvoja 2015.gadā, kad Eiropā ieplūda vairāk nekā miljons nelegālo imigrantu, galvenokārt no Sīrijas.

“Ir biedējoši redzēt ierosinājumu portfelim “Eiropas dzīvesveida aizsardzība”, kas aptver migrāciju un robežu aizsardzību,” šonedēļ sacīja Zaļo un Eiropas Brīvās apvienības grupas līdzpriekšsēdētāja Eiropas Parlamentā Ska Kellere.

“Mēs ceram, ka prezidente Leiena neredz pretrunu starp bēgļu atbalstīšanu un Eiropas vērtību atbalstīšanu,” norādīja Kellere.

Saistītie raksti

Britu eiroparlamentārietis Klods Moraess, kurš pārstāv Leiboristu partiju, arī nosodīja šāda nosaukuma izvēli konkrētajam portfelim. Viņš sacīja, ka tā ir “reāla problēma”, kas var apdraudēt jaunās EK sastāva apstiprināšanu parlamentā.

Viņš sacīja, ka pārrunās šo jautājumu savā grupā, un piebilda, ka, viņaprāt, portfelis ar šādu nosaukumu nav iespējams.

LA.lv