×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
29. jūnijs, 2015
Drukāt

Junkers: “Nē” Grieķijas referendumā būtu “Nē” Eiropai

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Eiropas Komisijas (EK) prezidents Žans Klods Junkers pirmdien Grieķijas iedzīvotājiem norādīja, ka viņi noraidītu Eiropas Savienību (ES), ja viņi svētdienas referendumā paustu iebildumus kreditoru reformu priekšlikumiem.

“”Nē”, neatkarīgi no jautājuma, nozīmētu, ka grieķi ir pateikuši “Nē” Eiropai,” preses konferencē sacīja Junkers.

Viņš arī skaidri norādīja savu neapmierinātību ar Grieķijas premjerministra Alekša Cipra uzvedību pārrunās, lai panāktu vienošanos par reformu paketi, kas kulmināciju piedzīvoja piektdienas naktī, kad viņš paziņoja par ieceri rīkot referendumu.

“Pēc visiem pūliņiem, ko esmu īstenojis no EK puses, es jūtos nodots, jo šie pūliņi nav tikuši pietiekami ņemti vērā,” uzsvēra Junkers.

Viņš mudināja Grieķijas iedzīvotājus atbalstīt kreditoru reformu priekšlikumus, uzsverot, ka tā nav “muļķīga taupības programma.”

“Es lūgšu Grieķijas iedzīvotājus balsot “Jā”,” norādīja Junkers. “Ir pienācis laiks Grieķijas politiskajiem līderiem demonstrēt savu atbildību, lai pateiktu saviem iedzīvotājiem, kas patiesi ir likts uz spēles.”

Kā ziņots, Grieķijas krīze padziļinājās sestdien pēc tam, kad Eiropas partneri reaģēja uz Grieķijas premjerministra Alekša Cipra aicinājumu rīkot referendumu par starptautisko kreditoru izteiktajiem priekšlikumiem, atsakoties pagarināt valsts glābšanas programmas termiņu pēc 30.jūnija.

Grieķijai 30.jūnijā jāatmaksā Starptautiskajam Valūtas fondam (SVF) 1,6 miljardi eiro.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+