Mobilā versija
Brīdinājums -2.5°C
Ārija, Rigonda, Adrija, Adrians, Adriāna
Trešdiena, 22. februāris, 2017
29. jūnijs, 2015
Drukāt

Junkers: “Nē” Grieķijas referendumā būtu “Nē” Eiropai

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Eiropas Komisijas (EK) prezidents Žans Klods Junkers pirmdien Grieķijas iedzīvotājiem norādīja, ka viņi noraidītu Eiropas Savienību (ES), ja viņi svētdienas referendumā paustu iebildumus kreditoru reformu priekšlikumiem.

“”Nē”, neatkarīgi no jautājuma, nozīmētu, ka grieķi ir pateikuši “Nē” Eiropai,” preses konferencē sacīja Junkers.

Viņš arī skaidri norādīja savu neapmierinātību ar Grieķijas premjerministra Alekša Cipra uzvedību pārrunās, lai panāktu vienošanos par reformu paketi, kas kulmināciju piedzīvoja piektdienas naktī, kad viņš paziņoja par ieceri rīkot referendumu.

“Pēc visiem pūliņiem, ko esmu īstenojis no EK puses, es jūtos nodots, jo šie pūliņi nav tikuši pietiekami ņemti vērā,” uzsvēra Junkers.

Viņš mudināja Grieķijas iedzīvotājus atbalstīt kreditoru reformu priekšlikumus, uzsverot, ka tā nav “muļķīga taupības programma.”

“Es lūgšu Grieķijas iedzīvotājus balsot “Jā”,” norādīja Junkers. “Ir pienācis laiks Grieķijas politiskajiem līderiem demonstrēt savu atbildību, lai pateiktu saviem iedzīvotājiem, kas patiesi ir likts uz spēles.”

Kā ziņots, Grieķijas krīze padziļinājās sestdien pēc tam, kad Eiropas partneri reaģēja uz Grieķijas premjerministra Alekša Cipra aicinājumu rīkot referendumu par starptautisko kreditoru izteiktajiem priekšlikumiem, atsakoties pagarināt valsts glābšanas programmas termiņu pēc 30.jūnija.

Grieķijai 30.jūnijā jāatmaksā Starptautiskajam Valūtas fondam (SVF) 1,6 miljardi eiro.

Pievienot komentāru

Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiemVisām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+