×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.3°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
13. oktobris, 2017
Drukāt

Junkers nevēlas Katalonijas neatkarību (5)

Foto - REUTERS/LETAFoto - REUTERS/LETA

Eiropas Komisijas (EK) prezidents Žans Klods Junkers piektdien paziņojis, ka nevēlas Katalonijas atdalīšanos no Spānijas, jo tas izraisītu separātistu domino efektu Eiropas Savienībā (ES).

“Ja mēs atļausim Katalonijai – lai gan tā nav mūsu darīšana – atdalīties no Spānijas, citi darīs to pašu. Un es to nevēlētos,” uzrunā studentiem Luksemburgā sacīja Junkers.

“Es nevēlētos Eiropas Savienību, kas sastāv no 98 valstīm,” sacīja Junkers. “Jau tagad ir samērā grūti ar 28, vieglāk nebūs arī ar 27 (pēc “Breksita”), bet 98, tas šķiet neiespējami.”

Brisele līdz šim mēģinājusi saglabāt iespējami lielāku neitralitāti Katalonijas jautājumā, atbalstot Spānijas centrālās valdības nostāju, ka Katalonijas neatkarības referendums bija pretlikumīgs. Vienlaikus Brisele aicinājusi abas puses uz dialogu.

Junkers sacīja, ka ES nevar kļūt par vidutāju, kā to vēlējies Katalonijas reģionālās valdības premjerministrs Karless Pudždemons.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Junkera runas Ipashais tulkojums? Kam te lai tic? Citur pasaules mediji to atspoguljo preteeji – “Europa braucht nicht viele kleine Staaten. Wir vereinen die Kleinstaaten mit größeren. Beginnen wir mit… Luxemburg”

  2. Tas pats ,kas 1991 gadā ar Baltiju.

  3. Vēlas,nevēlas... Atbildēt

    Junkers ir imperators,vai?

  4. Junkur tinies laicīgi prom.

  5. Junkers ir cilvēktiesību pārkāpējs un mazo tautu apspiedējs! Es nevēlos, ka tāds deģenerāts ir pie varas!

Draugiem Facebook Twitter Google+