×
Mobilā versija
+5.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
3. septembris, 2015
Drukāt

Junkers vēlas sadalīt pa dalībvalstīm 160 000 bēgļu (11)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Eiropas Komisijas (EK) prezidents Žans Klods Junkers gatavojas nākamnedēļ nākt klajā ar prasību ievērojami palielināt to patvēruma meklētāju skaitu, kuri sadalāmi pa visām Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm.

Kā stāsta amatpersonas, kas iepazīstinātas ar Junkera projektu, ar kuru viņš grasās nākt klajā savā pirmajā uzrunā par stāvokli ES Eiropas Parlamentā (EP), EK vēlas, lai uz citām dalībvalstīm tiktu pārvietoti 160 000 patvēruma meklētāju, kas šobrīd ieradušies Itālijā, Grieķijā un Ungārijā.

Junkera uzruna EP paredzēta trešdienas rītā, un sagaidāms, ka tajā EK prezidents izklāstīs priekšlikumus nelegālās imigrācijas krīzes risināšanai, kuri tiks likti galdā 14.septembrī gaidāmajā dalībvalstu tieslietu un iekšlietu ministru ārkārtas sanāksmē.

Junkera pakete ietvers jaunu pastāvīgu patvēruma meklētāju pārdales shēmu, kura paredzēs automātisku jaunieceļojušo nelegālo imigrantu sadali pa dalībvalstīm, stāsta amatpersonas.

Vienlaikus paredzētas jaunas normas, kas liegs patvērumu pieprasīt ES kandidātvalstu pilsoņiem.

Paredzēts izveidot arī īpašu fondu, kas būs paredzēts situācijas stabilizācijai Ziemeļāfrikas valstīs, no kurienes ierodas liels skaits nelegālo imigrantu, kas šobrīd pārpludina Eiropu.

EK pārstāve Nataša Bertraude apstiprināja, ka Junkera jaunie priekšlikumi paredz to patvēruma meklētāju pārdali, kas ieradušies arī Ungārijā, taču atteicās minēt jebkādus skaitļus, kamēr tos savā runā neatklās Junkers.

Kā ziņots, Eiropadomes prezidents Donalds Tusks ceturtdien nāca klajā ar aicinājumu ES dalībvalstīm solidāri uzņemt vismaz 100 000 bēgļu, lai atvieglotu spiedienu uz pierobežas valstīm, kuru izraisījusi nelegālās imigrācijas krīze.

“Lielāka skaita bēgļu uzņemšana ir svarīgs patiesas solidaritātes žests. Vismaz 100 000 bēgļu godīga sadalīšana starp ES valstīm patiesībā ir tas, kas mums šodien nepieciešams,” kopīgajā preses konferencē ar Ungārijas premjerministru Viktoru Orbānu paziņoja Tusks.

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. Diskrimināciju pret afrikāņiem nomaina diskriminācija pret eiropiešiem? Atbildēt

  “Paredzētas jaunas normas,kas liegs patvērumu ES kandidātvalstu pilsoņiem.” (??!)

 2. Abi saprot!

 3. Ir vēl jautājumi? Atbildēt

  “Paredzētas jaunas normas,kas liegs patvērumu pieprasīt ES kandidātvalstu pilsoņiem.”! Tātad,iespējami mazāk eiropiešu Eiropā!

 4. Kārtējos (bet ne pēdējos) 160.000 bēgļus Junkers sadalīs pa dalībvalstīm,bet pašus cilvēku kontrabandistus Lībijā neaiztiks un viņu pārdodamās gumijas laivas neiznīcinās! Bizness turpinās!

 5. PSRS laikos arī PSRS Konstitūcijā bija rakstīts ,kad visām 15 Padomju Republikām ir savas suverenās tiesības ,bet īstenība vis bija jādara ko diktēja Maskava un vietējie ”pakalpiņi ” to arī ar lielu entuiazmu izdarīja. Tagad esam atkal citā bedrē ko sauc par Eiropas Savienību. It kā esam neatkarīga valsts ,bet atkal pavēles nāk no Briseles un vietējie ”pakalpiņi ” ar padevīgām suņa acīm gatavi izpildīt jeb kuru pavēli.Kamēr mums būs tādi MĪKSTI,BAILĪGI,PADEVĪGI premjēr ministri ,nekas labs nebūs,tikai tuvāk un tuvāk tuvosamies katastrofai.

  • Nu un! Vai tad ungaaru nacionalisti riikojaalabaak. ? Es ir Latviju ar pabalstiem atbalstiijusi. Muusu politikji nav vis miikstchaulji. Beeglji ir izaicinaajums Eiropai, gruutiibas kopiigi taisniigi jaatrisina. Galvenais ir, lai ES nepajuu,k, bet ja juuk, tad mums jaapaliek kopaa ar skandinaaviem, baltieshiem un izdariigiem vaacieshiem . Tad buus labi un mees buusim droshiibaa!

 6. Laikam jau Junkera kungs nesaprot ,ka160000 ir tikai pirmais ieceļotāju vilnis.Līdz devītajam vēl tālu,bet arī tas reiz atvelsies

 7. Te pienāca Kinzulis- Atbildēt

  Kad nauda seko bēglim? saproti kā gribi…

 8. Eiropa raiba kā lupatu deķis. Man nepatīk tāda Eiropa. Tā ir Bābele. Kurp iet Eiropa, vai ne uz pamatnācijas izmiršanu un migrantu Eiropu?

 9. Lai tas junkers iet ..! Nekas mums nav jauznem!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+