×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
27. jūnijs, 2014
Drukāt

Junkeru apsūdz alkoholismā

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Britānijas laikraksti publicējuši vairākus rakstus, kuros norāda, ka Eiropas Komisijas prezidenta amatam virzītais Luksemburgas bijušais premjerministrs Žans Klods Junkers pārāk aizraujas ar alkoholu, un šo problēmu privātās sarunās esot apsprieduši arī bloka līderi.

Paredzams, ka šodien ES līderi balsos par Junkera virzīšanu EK prezidenta amatam. Tiesa, pret Junkera kandidatūru kategoriski iebilst Britānijas valdības vadītājs Deivids Kemerons. Viņš paziņojis, ka gadījumā, ja bijušais Luksemburgas premjers tiks apstiprināts EK prezidenta amatā, briti, visticamākais, gaidāmajā referendumā par dalību Eiropas Savienības balsos par izstāšanos no bloka. Neskatoties uz Kemerona iebildēm, teju visi Eiropas valstu līderi pauduši atbalstu Junkera kandidatūrai.

Dažas dienas pirms balsojuma par Junkeru vairākos britu medijos parādījušās ziņas par to, ka Junkers pārāk bieži patērē alkoholiskos dzērienus. “Lielākā daļa Eiropas līderu privātās sarunās atzinuši, ka Junkers nav derīgs šim amatam,” laikrakstam “The Daily Mail” atklāja kāds vārdā neminēts britu politiķis. “Bet viņi ir pieslējušies vāciešiem. Balsojumam par Junkeru jābūt atklātam, lai mēs zinātu, kas ir vainīgs, kad viņš būs savārījis putru.”

Laikrakstam “The Daily Mail” kāds avots diplomātiskajās aprindās stāstījis, ka “Junkers konjaku dzer brokastīs” un ka reizēs, kad viņš ir “pilnīgi piedzēries”, uzvedas “vulgāri” un lieto lamu vārdus. Arī Vācijas mediji norādījuši, ka vairāku gadu garumā Junkers ir pārāk daudz aizrāvies ar alkoholu. Savukārt kāds Nīderlandes politiķis Junkeru nosaucis par “nemitīgu dzērāju”.

Junkers viņa virzienā raidītās apsūdzības alkoholismā kategoriski noliedz. Arī viņa politiskie atbalstītāji laikrakstam “The Daily Telegraph” sacījuši, ka šo apsūdzību mērķis ir nomelnot Junkeru, lai neļautu viņam kļūt par EK prezidentu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+