×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
29. marts, 2013
Drukāt

Jūrā ieskaloti divi ledus gabali ar 500 cilvēkiem

Foto-LETAFoto-LETA

Šodien Rīgas līcī no krasta atlūzuši un jūrā ieskaloti divi lieli ledus gabali, uz kuriem atrodas aptuveni 500 cilvēki. Ir sākti glābšanas darbi, kuros iesaistīti gan Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD), Robežsardzes, krasta apsardzes un Nacionālo bruņoto spēku vienību pārstāvji.

Kā stāstīja VUGD Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste Viktorija Šembele, šodien Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests saņēmis izsaukumu ar divu minūšu starpību par divu ledus gabalu atlūšanu, uz kuriem atrodas vairāki cilvēki. Izsaukumi saņemti ap plkst.12.30 un situāciju bīstamu padara tas, ka, pūšot krasta vējam, ledus gabali ar visiem cilvēkiem tiek pūsti dziļāk iekšā Rīgas līcī.

Viens no ledus gabaliem atlūzis Rīgas līcī Majoros, pretī glābšanas stacijai. Uz šī ledus gabala atrodas 43 cilvēki. Patlaban VUGD glābēji cenšas nocelt viņus no ledus un nogādāt krastā.

Savukārt Vakarbuļļos situācija ir sarežģītāka – uz jūrā ieskalota ledus atrodas aptuveni 500 cilvēku. Cilvēku glābšanā ir iesaistīti Nacionālie bruņotie spēki, krasta apsardze un Valsts robežsardze. Patlaban tiek vērtētas iespējas, kā šos cilvēkus nogādāt krastā.

Pārsvarā uz atlūzušajiem ledus gabaliem atrodas zemledus makšķernieki un ledus jau ir aizpūsts vairākus simtus metru no krasta. Dienestā prognozēja, ka visātrāk cilvēku nocelšanu un nogādāšanu krastā izdosies veikt no ledus gabala Majoros.

Ņemot vērā to, ka pūš krasta vējš, VUGD aicina cilvēkus nekāpt uz ledus, jo jebkurā brīdī tas var atlūzt un vējš to var ienest jūrā.

Nacionālo bruņoto spēku (NBS) pārstāvis Normunds Stafeckis informēja, ka ir aktivizēts NBS Flotiles jūras meklēšanas un glābšanas koordinācijas centrs, kas sācis cilvēku glābšanu. Šis centrs ir pieprasījis arī divus Gaisa spēku aviācijas bāzes helikopterus. Iespējams, ka pirmais helikopters dosies uz Majoriem, kur VUGD glābēji jau cenšas nocelt cilvēkus no atlūzušā ledus gabala.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+