Mobilā versija
+4.5°C
Leonīds, Leonīda
Ceturtdiena, 20. oktobris, 2016
12. augusts, 2014
Drukāt

Jura Kursieša debijas filma “Modris” iekļauta Toronto filmu festivāla oficiālajā programmā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Jura Kursieša debijas filma “Modris” iekļauta prestižā Toronto filmu festivāla oficiālajā izlasē. “Modris” ir pirmā Latvijas filma, kas piedalās Toronto filmu festivālā. Līdzās Kannu, Berlīnes, Venēcijas un Sandānsas festivāliem Toronto filmu festivāls ir viens no lielākajiem kino nozares notikumiem pasaulē. Šajā festivālā filma “Modris” piedzīvos savu pirmo seansu jeb pasaules pirmizrādi.

“Filmas “Modris” iekļaušana Toronto filmu festivāla programmā ir augsta atzinība Latvijā tapušajai filmai. Toronto festivāls pēdējos gados ir kļūvis par vienu no nozīmīgākajiem pasaules festivāliem, īpaši ietekmējot filmu izredzes un tirgu Ziemeļamerikā”, saka Kinocentra vadītāja Dita Rietuma. Toronto festivāls katru gadu pulcē vairākus tūkstošus filmu industrijas pārstāvju.

Filma “Modris” iekļauts Toronto filmu festivāla Mūsdienu Pasaules kino (Contemporary World Cinema) programmā, un filma sacenšas par festivāla skatītāju simpātiju balvu (People’s choice award). Jāpiemin, ka pagājušajā gadā festivāla galveno balvu ieguva oskarotā filma “12 gadi verdzībā”.

Kā jau iepriekš ziņots, Eiropas pirmizrāde filmai “Modris” būs A klases Sansebastjanas festivālā, kurš norisināsies Spānijā septembra beigās. Savukārt uz Latvijas kinoteātru ekrāniem “Modris” nonāks 24. oktobrī.

Filmas “Modris” stāsts balstīts uz patiesiem notikumiem, tas attēlo tikko pilngadību sasnieguša puiša liktenīgu dzīves posmu – konflikts ar māti iziet no rāmjiem, par sīku zādzību māte savu dēlu nodod policijai. Tas noved pie krustcelēm ar Latvijas tiesu sistēmu un attiecībām ar vienaudžiem.

Pievienot komentāru

Grupa "Tumsa" 25. jubilejā svin dzīviAr koncertu 21. oktobrī Jelgavas Kultūras namā savu 25 gadu jubilejas koncertturneju uzsāks grupa "Tumsa". Koncertos Jelgavā, Liepājā, Valmierā, Rēzeknē un Rīgā grupas mūziķi sola svinēt dzīvi, izpildot gan "Tumsas" populārākās, gan arī jaunākās dziesmas.
FOTO: Melngalvju namā aizvadīta paraugballe “Elegances ritmos” (14)Sestdien Melngalvju namā risinājās balle “Elegances ritmos”, kurā viss notika pēc augstākajiem Vīnes baļļu standartiem. To organizēja balles deju kursu “Manieres” vadītājs
Draugiem Facebook Twitter Google+