Pasaulē

Jūrā pazudis Krievijas zvejas kuģis ar 21 cilvēku1

Foto: shutterstock.com. Ilustratīvs attēls

Krievija ceturtdien Japāņu jūrā izvērsusi meklēšanas un glābšanas operāciju centienos atrast zvejas kuģi, uz kura, kā tiek uzskatīts, bijis 21 cilvēks.

Kuģis “Vostok”, atrodoties 200 kilometru attālumā no Piejūras novada krasta, ceturtdien no rīta pārraidījis trauksmes signālu, pavēstīja Ārkārtas situāciju ministrija.

“Centieniem sazināties ar kuģi nav bijis sekmju,” teikts ministrijas paziņojumā.

Kuģa meklēšanas operācijā iesaistīti helikopteri, kuģi un lidmašīna. Helikopters jūrā pamanījis boju un glābšanas vestes.

“Glābšanas centienus apgrūtina bangojošā jūra un spēcīgie vēji,” norādīja ministrija.

Uzsākta izmeklēšana par iespējamiem drošības normu pārkāpumiem, kas noveduši pie vairāku cilvēku bojāejas, paziņoja Izmeklēšanas komiteja, kas izmeklē smagus noziegumus.

Kuģis bijis ceļā no Tonhes, Dienvidkorejā, uz Holmsku, Krievijas Sahalīnas salā.

Kuģis ceturtdienas rītā pēc vietējā laika pārraidījis trauksmes signālu un kopš tā laika vairs nav bijis redzams globālajās pozicionēšanas sistēmās.

“Apvidū, kur iedarbojās radioboja, kuģis un komandas locekļi netika atrasti,” teikts paziņojumā.

Kuģis piederējis lielam Sahalīnā bāzētam zvejas uzņēmumam, kas specializējies krabju zvejā, vēsta ziņu aģentūra” Interfax”.

Kā paziņojumā norādīja Sahalīnas reģionālā valdība, kuģis bijis apvidū, kur kursē daudz kuģu, līdz ar to ir “labas izredzes uz pozitīvu iznākumu”.

LA.lv