×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
20. janvāris, 2017
Drukāt

Jūras akadēmiju varētu apvienot ar RTU (6)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Latvijas Jūras akadēmija ir zaudējusi Eiropas fondu finansējumu, līdz ar to Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) uzdevusi Rīgas Tehniskajai universitātei (RTU) risināt sarunas par apvienošanos.

Kā vēsta Latvijas Radio, Eiropas fondu nauda vairs netiks piešķirta Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijai (RPIVA), kuru plānots reorganizēt, tāpat Banku augstskolai un Latvijas Jūras akadēmijai.

“Mēs esam vairākkārt aicinājuši Jūras akadēmiju apsvērt apvienošanos ar Tehnisko universitāti, un šobrīd jūrniecības nozare izstrādā jūrniecības izglītības attīstības koncepciju. Mēs no savas puses gaidām šo koncepciju. Redzēsim, ko nozare piedāvās,” sacījusi IZM pārstāve Agrita Kiopa. Tikmēr izglītības ministrs Kārlis Šadurskis (V) apgalvo, ka pašlaik plāno reorganizēt vienīgi RPIVA un citās valsts augstskolās šādas reorganizācijas nav plānotas.

Jūras akadēmijas rektora pienākumu izpildītājs Andrejs Zvaigzne norādījis, ka RTU vadītājs Leonīds Ribickis jau uzstājies akadēmijas Senātā un aicinājis pievienoties universitātei. Akadēmijas vadība tam neredzot loģisku pamatojumu.

Arī RTU atzīstot, ka pagaidām sarunas par apvienošanu īpaši nesokas un aktīvākai rīcībai nepieciešams dokuments – ministrijas lēmums un tālāk procedūra Augstākās izglītības padomē un valdībā.

Jūras akadēmija vēsturiski bijusi daļa RTU, taču 1993.gadā kļuva autonoma. RTU rektors Ribickis nenoliedz savu vizīti akadēmijas Senātā, taču norādījis, ka uzdevums akadēmiju pievienot universitātei nācis no IZM. “Vēlme no ministrijas to darīt bija jau vairākus gadus,” apliecinājis Ribickis.

Tikmēr jūrniecības nozare esot kategoriski pret apvienošanu, jo uzskata, ka akadēmijai ir savs vārds un zīmols, kuru atpazīst pasaulē.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. Nožēlojamie žurnālisti! Kauns! Atbildēt

  Visupirms šiem “pieveinošanas” virzītājiem ir jāatbild par Jūras Akadēmijas rektora Jāņa Bērziņa pēkšoi aiziešanu aizsaulē. Ko? Vai tad tas nenotika tanī pašā dienā, kad rektoram Bērziņam nācās aizstāvēt Jūras Akadēmiju vairākās iestādēs, iekaitot Rīgas pašvaldību? Ko? Vai žurnālists ir puskoka lecējs un baidās rakstīt patiesību, ka Tehniskai Universitātei ir vajadzba pievienot sev Jūras Akadēmijas budžetu? Ko? Vai žurnālistam ir zināms fakts, ka kāds no Rīgas pašvaldības jau ir noskatījis Latvijas Jūras akdēmijai piederošās zemes un tagad šī Akadēmija ir tikai traucēklis naudas maisiem? Ieteukums žurnālistam, – dariet savu darbu godīgi, bet nevis kā meičas uz Čaka ielas. … Latvijas Jūras Akadēmijas rektora Jāņa Bērziņa nāve ir uz šīs “pieveinošanas” virzītāju sirdsapziņas.

 2. LETA - saskaņas rupors? Atbildēt

  Nožēlojamā privātā piparbode “LETA”. un Latvijas Avīze. Kur ir patiesība par Jūras Akadēmijas pievienošanu? Ko? Ak jūs, nožēlojamie, visiem pārdoties gatavie žurnālisti! Vai ir labi samaksājuši LETAI, lai pieradinātu pie domas, ka LJA nav LJA? Kur ir patiesība par okupācijas laika sauso atlikumu, kurš Rīgas pašvaldības personā ir ieinteresēts iegūt LJA zemi? Nolādētie žurnālisti, kuri patiesību baidās teikt!

 3. Ja tiek sagrauta Latvijas Jūras akadēmija, es nākamajās vēlēšanās neredzu iesmeslu nebalsot par Saskaņas centru.

 4. Un ko Spridzāns par šo saka? Uzlicis mīksto Latvijas jūrniekiem?

 5. STARPTAUTISKI Latvijā Jūras akadēmija ir LABĀK pazīstama nekā Rīgas Tehniskā universitāte!
  Latvijas Jūras akdēmija ir VIENĪGĀ augstskola Latvijā, kuras diplomam ir VĒRTĪBA, jo spējuši sagatavot AUGSTAS klases PROFESIONĀĻUS …
  Latvijas Jūras akadēmijas absolventi kuģo pa PASAULES jūrām – kā kapteiņi un stūrmaņi uz tirdzniecības flotes kuģiemu un tankkuģiem …
  Latvijas Jūras akadēmija, pateicoties REKTORAM Jānim Bērziņam, 27 gadu laikā izveidojusies par augstskolu ar 100 % sekmību- NAV studentu atbiruma, kā tas Rīgas Tehniskajā universitātē…
  NOST NETĪRĀS (korumpētās!) ROKAS no IZCILĀ profesora un REKTORA Jāņa Bērziņa 27 gados izlolotās Latvijas Jūras akadēmijas, kurai ir LABA reputācija, jo izskolo AUGSTAS klases profesionāļus, PASAULES kuģniecībās!

Draugiem Facebook Twitter Google+