×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.4°C
Līga
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
23. novembris, 2013
Drukāt

Jūras tiesību tribunāls liek Krievijai atbrīvot “Greenpeace” kuģi un apkalpes locekļus (1)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

The judges of the International Tribunal for the Law of the Sea (ITLOS) sit in the courtroom prior to delivering the tribunals order on the case of Greenpeace ship Arctic Sunrise on November 22, 2013 in Hamburg. As with a tribunal hearing on November 6, Russia did not attend Friday's ruling at the German-based International Tribunal for the Law of the Sea, based in the northern port city of Hamburg. AFP PHOTO / PATRICK LUX

Hamburgā bāzētais Starptautiskais Jūras tiesību tribunāls piektdien licis Krievijai atbrīvot aizturēto starptautiskās vides aizstāvju organizācijas “Greenpeace” kuģi un tā apkalpes locekļus.

Tiesa uzdeva Krievijai atbrīvot kuģi un tā apkalpi apmaiņā pret 3,6 miljonu eiro (2,53 miljonu latu) drošības naudu.

Tikmēr Krievijas Ārlietu ministrija paziņojusi, ka šī lieta nav Starptautiskā Jūras tiesību tribunāla jurisdikcijā.

“Krievijas puse turpina rīkoties, pamatojoties uz to, ka situācija ar “Arctic Sunrise” nav Starptautiskā Jūras tiesību tribunāla jurisdikcijā,” teikts ministrijas izplatītajā paziņojumā.

Jau vēstīts, ka ar prasību pret Krieviju tribunālā šā mēneša sākumā vērsās Nīderlande, zem kuras karoga kuģoja “Greenpeace” kuģis “Arctic Sunrise”.

Krievijas tiesas šonedēļ pabeidza izskatīt visu 30 “Greenpeace” aktīvistu aresta lietas, 29 no viņiem atbrīvoti pret drošības naudu. 23 no viņiem jau līdz piektdienai atbrīvoti no apcietinājuma.

“Greenpeace” aktīvisti 18.septembrī Barenca jūrā mēģināja nokļūt uz uzņēmuma “Gazprom neftj šeļf” naftas ieguves platformas “Prirazlomnaja”, lai tur sarīkotu protesta akciju pret naftas ieguvi Arktikā. Nākamajā dienā Krievijas robežsargi no helikoptera nokļuva uz aktīvistu kuģa “Arctic Sunrise” klāja. Pēc aizturēšanas “Arctic Sunrise” kapteinis atteicās vadīt kuģi. Tad kuģis tika aizvilkts uz Murmanskas ostu.

Aizturēto vidū ir seši Lielbritānijas un četri Krievijas pilsoņi, kā arī vēl 16 citu valstu, tostarp Argentīnas, Itālijas, Francijas un Austrālijas, pilsoņi.

Aizturētie sākotnēji tika apsūdzēti pirātismā, bet oktobra beigās Krievijas Izmeklēšanas komiteja paziņoja, ka apsūdzības pirātismā tiek pārkvalificētas uz apsūdzībām huligānismā.

Aktīvistu arestēšana piesaistīja plašas sabiedrības uzmanību, un vairākas pasaules mēroga slavenības, tostarp Madonna un Pols Makartnijs, nākušas klajā ar aicinājumu viņus atbrīvot.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Ieviesiet sankcijas pret krievu kuģu kompānijām. Uzreiz atbrīvos.

Draugiem Facebook Twitter Google+