Latvijā
Sabiedrība

Jurašam piedāvāts miljons eiro liels kukulis Magoņa krimināllietā 16


Kukuļņemšanā aizdomās turētais bijušais “Latvijas Dzelzceļa” valdes priekšsēdētājs Uģis Magonis
Kukuļņemšanā aizdomās turētais bijušais “Latvijas Dzelzceļa” valdes priekšsēdētājs Uģis Magonis
Foto – LETAFoto – LETA

Pievienots KNAB komentārs

No amata atbrīvojamajam Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) Operatīvo izstrāžu nodaļas vadītājam Jurim Jurašam piedāvāts viena miljona eiro liels kukulis, lai VAS “Latvijas Dzelzceļš” (LDz) bijušā vadītāja Uģa Magoņa kriminālprocess tiktu pārkvalificēts no kukuļdošanas uz tirgošanos ar ietekmi, par ko likumā paredzēts daudz maigāks sods, to žurnālam “Ir” pastāstījis pats Jurašs.

Pēc Juraša teiktā, par šo kukuļa piedāvājumu atbilstoši iekšējai kārtībai viņš informējis KNAB priekšnieku Jaroslavu Streļčenoku, taču nekāda izmeklēšana, vismaz pēc viņa rīcībā esošās informācijas, par notikušo nav sekojusi.

“Man ir grūti pateikt, vai bija iespējams noķert [kukuļa piedāvātāju] vai ne, bet es kā savas jomas profesionālis redzētu iespēju, kā šo informāciju var pārbaudīt,” žurnālam sacījis Jurašs, piebilstot, ka no komunikācijas ar biroja vadību viņam radies iespaids, ka “nevienu tas neinteresē”.

Kukuļa piedāvājumi Jurašam kā KNAB amatpersonai esot izteikti arī iepriekš – tolaik šie piedāvātāji gan pieķerti un par to stājušies tiesas priekšā.

KNAB, reaģējot uz Juraša publisko pausto, ka viņam “piedāvāts viena miljona eiro liels kukulis, lai VAS “Latvijas Dzelzceļš” (LDz) bijušā vadītāja Uģa Magoņa kriminālprocess tiktu pārkvalificēts no kukuļdošanas uz tirgošanos ar ietekmi, par ko likumā paredzēts daudz maigāks sods” un to, ka “taču nekāda izmeklēšana, vismaz pēc viņa rīcībā esošās informācijas, par notikušo nav sekojusi”, norāda, ka izpaužot iepriekš minēto informāciju, Jurašs šobrīd ir būtiski kaitējis sekmīgai faktu pārbaudei.

Saistītie raksti

Kā ziņots, pagājušā gada vasarā KNAB aizdomās par kukuļošanas noziegumiem aizturēja toreizējo LDz valdes priekšsēdētāju Uģi Magoni. Par kukuļa došanu aizdomās tika turēts Igaunijas miljonārs uzņēmējs Oļegs Osinovskis.

Šā gada jūlijā Ģenerālprokuratūra pret Magoni sāka kriminālvajāšanu par aptuveni 500 000 eiro liela kukuļa pieņemšanu, savukārt par šī kukuļa došanu tika sākta kriminālvajāšana pret Osinovski.

LA.lv