×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
14. jūlijs, 2016
Drukāt

Jurašam piedāvāts miljons eiro liels kukulis Magoņa krimināllietā (11)

Foto - LETAFoto - LETAFoto - LETAFoto - LETA

Kukuļņemšanā aizdomās turētais bijušais "Latvijas Dzelzceļa" valdes priekšsēdētājs Uģis Magonis

Pievienots KNAB komentārs

No amata atbrīvojamajam Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) Operatīvo izstrāžu nodaļas vadītājam Jurim Jurašam piedāvāts viena miljona eiro liels kukulis, lai VAS “Latvijas Dzelzceļš” (LDz) bijušā vadītāja Uģa Magoņa kriminālprocess tiktu pārkvalificēts no kukuļdošanas uz tirgošanos ar ietekmi, par ko likumā paredzēts daudz maigāks sods, to žurnālam “Ir” pastāstījis pats Jurašs.

Pēc Juraša teiktā, par šo kukuļa piedāvājumu atbilstoši iekšējai kārtībai viņš informējis KNAB priekšnieku Jaroslavu Streļčenoku, taču nekāda izmeklēšana, vismaz pēc viņa rīcībā esošās informācijas, par notikušo nav sekojusi.

“Man ir grūti pateikt, vai bija iespējams noķert [kukuļa piedāvātāju] vai ne, bet es kā savas jomas profesionālis redzētu iespēju, kā šo informāciju var pārbaudīt,” žurnālam sacījis Jurašs, piebilstot, ka no komunikācijas ar biroja vadību viņam radies iespaids, ka “nevienu tas neinteresē”.

Kukuļa piedāvājumi Jurašam kā KNAB amatpersonai esot izteikti arī iepriekš – tolaik šie piedāvātāji gan pieķerti un par to stājušies tiesas priekšā.

KNAB, reaģējot uz Juraša publisko pausto, ka viņam “piedāvāts viena miljona eiro liels kukulis, lai VAS “Latvijas Dzelzceļš” (LDz) bijušā vadītāja Uģa Magoņa kriminālprocess tiktu pārkvalificēts no kukuļdošanas uz tirgošanos ar ietekmi, par ko likumā paredzēts daudz maigāks sods” un to, ka “taču nekāda izmeklēšana, vismaz pēc viņa rīcībā esošās informācijas, par notikušo nav sekojusi”, norāda, ka izpaužot iepriekš minēto informāciju, Jurašs šobrīd ir būtiski kaitējis sekmīgai faktu pārbaudei.

Kā ziņots, pagājušā gada vasarā KNAB aizdomās par kukuļošanas noziegumiem aizturēja toreizējo LDz valdes priekšsēdētāju Uģi Magoni. Par kukuļa došanu aizdomās tika turēts Igaunijas miljonārs uzņēmējs Oļegs Osinovskis.

Šā gada jūlijā Ģenerālprokuratūra pret Magoni sāka kriminālvajāšanu par aptuveni 500 000 eiro liela kukuļa pieņemšanu, savukārt par šī kukuļa došanu tika sākta kriminālvajāšana pret Osinovski.

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. laikam jau muld

 2. Nav ko uztraukties Atbildēt

  Kučinskis jau ir labās domās par Strelčenoku, tātad nav jādomā ka kaut kas greizs te varētu notikt.

 3. Te pienāca Kinzulis- Atbildēt

  nepadalījās?

 4. mafijas stratēģija Atbildēt

  viņi visi vienā diegā, ne velti nevienu savā bariņā neņem, kurš nav sasmērējies.

 5. Vai arī piedāvā miljonu, sagaida atbildi un tad jau apstrādā. Katrā ziņā neviens miljonu nemaksātu.

 6. Neticu, kamdēļ piedāvāt miljonu, ja var piedāvāt ~100k rezultāts būtu identisks.

  • piedāvātāju žaba zadavila – 50 000 000 vietā piedāvā 1 000 000…
   49 000 000 iebāztu savā kabatā.
   Lieta to “stāv” un iespējas atļauj manipulēt ar lie-ie-ie-lu kāpostu…
   Balli apmaksā Latvijas iedzīvotāji.

   Sauciet, ja gribiet, mani par kremļa trolli, bet vēsture to pierāda!

  • ne jau visi tik lēti kā tu.
   Te apgroza eiropas naudas, nevis psrs koka rubļus !

 7. par kukuļa piedāvāšanu Atbildēt

  bija uzreiz jāapcietina, nevis “” jāziņo priekšniecibai”ja es ceļu policistam pieciti piedāvāju tad mani uzreiz apcietina, bet te nekā. tas viss izklausās jau pēc pasaciņas ko juraš stāsta lai “pamatotu”kāpec atlaists.
  te vispā nonsens
  ===========
  “Man ir grūti pateikt, vai bija iespējams noķert [kukuļa piedāvātāju] vai ne,
  ============
  šis teikums vien liecina ka visticamak nekāda piedavajuma nav bijis atradis kāpņutelpā lapiņu ar uzrakstu miljons un nospriedis ka tas ir kukuļa piedāvājums?

Draugiem Facebook Twitter Google+