×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
5. novembris, 2015
Drukāt

Jurģa Krāsona animācijas filma “Seja” sāk ceļot pa festivāliem

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Izrādīta šovasar kultūras un mākslas festivālā „RojaL” un nupat arī Rīgas Starptautiskā kino festivāla programmā, kā arī saņēmusi žūrijas balvu festivālā „2Annas”, Jurģa Krāsona animācijas filma „Seja” uzsāk ceļu pa pasaules kinofestivāliem. Pirmā pietura – Tallinā notiekošais animācijas filmu festivāls „Animated Dreams”, kur notiks filmas „Seja” starptautiskā pirmizrāde.

Tallinā notiekošais animācijas filmu festivāls „Animated Dreams” (18.-22.11.), kas iekļaujas plašajā „Black Nights” programmā, jau sen kā izpelnījies animācijas profesionāļu uzmanību, un šogad tā programmā iekļautas arī divas Latvijā tapušas filmas – Jurģa Krāsona „Seja” un Edmunda Jansona „Roņu sala”, kas šogad tika izrādīta arī pasaules nozīmīgākajā animācijas filmu festivālā Anesī, Francijā.
Jurģa Krāsona filma „Seja” tapusi ar Nacionālā Kino centra un Valsts Kultūrkapitāla fonda finansiālu atbalstu, un tās centrā ir vīrs, kuram paša atspulgs spogulī ir tik ļoti svarīgs, ka pienāk brīdis, kad viņš vairs nezina, ko darīt, jo spogulis viņa seju vairs… nerāda. Absurdi sirreālās filmas stāstu uz papīra uzlicis scenārija autors Ivo Briedis, nofilmējis Mārtiņš Veļa, par māksliniecisko izpildījumu ir atbildīgs tās režisors Jurģis Krāsons, bet par muzikālo noformējumu – Andris Barons, savukārt producenta pienākumus pildīja gan J.Krāsons, gan Laila Pakalniņa. Interesanti, ka Pakalniņas jaunākā filma „Ausma” savu pirmizrādi piedzīvos „Black Nights” programmā, un jau novembra beigās būs skatāma uz Latvijas kinoteātru ekrāniem, un tās – tāpat kā daudzu citu Pakalniņas filmu – mākslinieks ir Jurģis Krāsons.
No Tallinas „Seja” ceļos uz Kolumbijas galvaspilsētu, kur tā ir iekļauta Bogotas Īsfilmu festivāla konkursa programmā. Filma tika izvēlēta no vairāk nekā trijiem tūkstošiem darbu. Festivāls norisināsies no 9.-15.decembrim.
„Seja” ir Jurģa Krāsona trešā režisētā animācijas filma. Divas iepriekšējās – „Melnā kaste” (2006) un „Norīt krupi” (2010) – izrādītas vairāk nekā astoņdesmit pasaules animācijas filmu festivālos, turklāt „Norīt krupi” bija iekļauta arī prestižajā Kannu kinofestivāla konkursa skatē un piedalījās cīņā par iekļūšanu Oskaru nominantu sarakstā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+