×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
23. maijs, 2013
Drukāt

Jurģa Krāsona “Mākslas filma” Rojā

foto - publicitātesfoto - publicitātes

Rojas novada svētku ieskaņā 24. maijā Rojas kultūras centra izstāžu zālē notiks mākslinieka Jurģa Krāsona izstādes „Mākslas filma” atklāšana.

Par unikālās izstādes apmeklētāju piedāvāts kļūt ikvienam Latvijas apceļotājam, kas līdz jūnija beigām iecerējis doties uz Roju vai braukt tai cauri. Tiem, kas iegriezīsies Rojas kultūras centrā, Jurģis ļaus ieskatīties spēlfilmas tapšanā, demonstrējot skices, kadrējumus, tehniskos zīmējumus no filmām „Ķīlnieks”, „Picas” (režisore Laila Pakalniņa), „Golfa straume zem ledus kalna” (režisors Jevgeņijs Paškevičs), „Medības” (režisors Andis Mizišs) un citiem kino darbiem. Turpat monitoros varēs redzēt arī šo filmu kadrus un salīdzināt tos ar skicēm.

Jurģis Krāsons ir mākslinieks vairāk nekā 20 spēlfilmām.  Turklāt viņš strādājis ne tikai ar Latvijas režisoriem, bet, piemēram, arī ar Verneru Hercogu (Werner Herzog, Vācija; filma „Neuzvaramais” (Invincible)) un Miku Kaurismeki (Mika Kaurismäki, Somija, „Saldumiņš” (Honey Baby)). Par Jurģa absolūto iesaistīšanos filmu tapšanā liecina arī fakts, ka reizēm viņš redzams pat uz ekrāna un ir piedalījies arī vairāku filmu ieskaņošanas procesā.

Paralēli filmu mākslinieka darbam Jurģis pievērsies arī animācijas filmu veidošanai – līdz šim pabeigtas divas animācijas filmas:„Melnā kaste” un „Norīt Krupi” (šī filma savu starptautisko pirmizrādi 2010. gadā piedzīvoja Kannu filmu festivāla īsfilmu programmā). Patlaban notiek režisora un mākslinieka Jurģa Krāsona darbs pie trešās animācijas filmas „Seja”.

Jurģa Krāsona izstāde „Mākslas filma” uzskatāma arī par nu jau ikgadējā kino un mākslas festivāla ROJAL iesildošo pasākumu. ROJAL, kas radies no milzīga entuziasma un vēlmes aizpildīt kino izrādīšanas vakuumu un nu jau kļuvis slavens ar milzīgo ekrānu jūras krastā, studentu filmu konkursu un faktu, ka četras vienlaicīgi notiekošas nekomerciāla kino izrādes mazā pilsētiņā pulcē ļoti daudz skatītājus, Rojā šogad notiks no 25. līdz 27. jūlijam.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+