×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
5. novembris, 2013
Drukāt

Jurģa Skulmes gleznu izstāde Ogrē

Foto-stock.xchngFoto-stock.xchng

Ogres mākslas skolas izstāžu zālē no 12.novembra līdz 30.novembrim skatāma mākslas zinātnieka un gleznotāja Jurģa Skulmes darbu izstāde “Jurģis Skulme. Gleznas”.
Mākslas zinātniekam un gleznotājam Skulmem, gluži tāpat kā Ogres pilsētai, šogad aprit 85 gadu jubileja. Zīmīgi, ka izstāde “Jurģis Skulme. Gleznas” savas durvis ver ēkā, kur pirms gadu desmitiem atradusies pilsētas pirmā valde.
Māksliniekam veltītajā izstādē apkopotas pēdējos gados, galvenokārt pie gleznotāja mājām Ķīšezera apkārtnē, tapušās ainavas. Izstādē apskatāms arī Skulmes portrets, ko gleznojis viņa tēvs – mākslinieks Uga Skulme.
Skulmes vārds mākslas un kultūras telpā ir labi zināms. 1954.gadā beidzis Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) Monumentālās glezniecības nodaļu, Skulme veidojis pirmās pārraides par mākslu Latvijas televīzijā un radio. Strādājis LMA par pasniedzēju, darinājis plakātus, grāmatu apdares, scenogrāfiju amatierteātrim. Kā mākslas zinātnieks Skulme kopš 1954.gada publicējies periodiskajos izdevumos, rakstījis grāmatas un ceļvežus par ievērojamiem Latvijas māksliniekiem, iekārtojis ap 35 glezniecības izstādēm. Kopš 1985.gada regulāri piedalās grupu un personālizstādēs Latvijā un ārvalstīs.
Izstāde “Jurģis Skulme. Gleznas” ir pirmā no divām izstādēm, kas mākslinieka nozīmīgajā jubilejā būs apskatāmas Ogrē. Valsts svētkos, 18.novembrī, plkst.12 Ogres Vēstures un mākslas muzejā tiks atklāta izstāde “Vienas mājas stāsts”, kurā ar fotogrāfijām, dokumentiem un priekšmetiem vēstīts par Skulmes vecvecāku – Grāveru dzimtas – vasarnīcu Jaunogrē, kur savas bērnības vasaras kopā ar vecākiem pavadījis nākamais gleznotājs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+