×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
14. janvāris, 2015
Drukāt

Atbalsta bargākus sodus ātruma pārkāpējiem un domā par gājēju atbildības palielināšanu (1)

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Saeimas Juridiskā komisija šodien nolēma virzīt izskatīšanai parlamenta sēdē otrajā lasījumā izmaiņas Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā, kas paredz palielināt naudas sodus par būtisku atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu.

Vienlaikus, ņemot vērā būtiski pieaugušo bojāgājušo un cietušo gājēju skaitu, komisija aicināja uz likumprojekta trešo lasījumu iesniegt arī priekšlikumus, kas pastiprinātu gājēju atbildību par atstarojoša apģērba nelietošanu diennakts tumšajā laikā, informēja Saeimas Preses dienestā.

“Šis gads uz Latvijas ceļiem ir sācies īpaši traģiski tieši visneizsargātākajiem ceļu satiksmes dalībniekiem – gājējiem,” norāda komisijas priekšsēdētājs Gaidis Bērziņš. Viņš piebilst, ka jau dažās jaunā gada dienās esam pieredzējuši vairākas avārijas, kurām nebija jānotiek, taču daudzos gadījumos dzīvību var glābt elementāru noteikumu ievērošana. Piemēram, ceļš jāšķērso tam paredzētās vietās un tumšajā laikā uz ceļiem gājējiem jābūt labi pamanāmiem no liela attāluma – tātad jālieto atstarojošs apģērbs, akcentē Bērziņš.

Lai cilvēki nopietnāk uztvertu gājējiem noteiktos pienākumus ceļu satiksmē, viens no veidiem ir pastiprināt atbildību. “Sodīt gājējus nav pašmērķis, taču būsim priecīgi par katru dzīvību, ko izglābs bailes no naudas soda,” uzsver komisijas vadītājs.

Komisijā otrajam lasījumam atbalstītās likuma izmaiņas sīkāk diferencēs naudas sodus par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu. Par nelielu ātruma pārsniegšanu sankcijas paredzēts samazināt, bet par būtisku atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu noteikt bargākus sodus.

Likuma grozījumi paredz, ka par ātruma pārsniegšanu līdz desmit kilometriem stundā turpmāk vieglo automobiļu vadītājiem paredzēts tikai brīdinājums, savukārt kravas auto varēs izteikt brīdinājumu vai uzlikt naudas sodu desmit eiro apmērā.

Par ātruma pārsniegšanu no 11 līdz 20 kilometriem stundā vieglajiem automobiļiem ārpus apdzīvotām vietām paredzēts brīdinājums vai 15 eiro naudas sods, bet apdzīvotās vietās brīdinājums vai 30 eiro naudas sods. Savukārt smago automobiļu vadītājiem par šādu pārkāpumu būs jārēķinās ar attiecīgi brīdinājumu vai 30 eiro sodu ārpus apdzīvotām vietām un 40 eiro sodu apdzīvotās vietās.

Par būtiskiem ātruma pārkāpumiem iespējamo naudas sodu plānots pat dubultot. Ja patlaban vieglajiem automobiļiem par ātruma pārsniegšanu no 51 līdz 60 kilometriem stundā sods ir no 120 līdz 140 eiro, pēc likuma spēkā stāšanās sods paredzēts robežās no 240 līdz 280 eiro. Savukārt par ātruma pārsniegšanu virs 60 kilometriem stundā sods plānots robežās no 350 līdz 650 eiro līdzšinējo 210-430 eiro vietā. Par pārkāpumiem apdzīvotās vietās un ar kravas auto paredzēti attiecīgi bargāki sodi.

Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā Saeimā vēl jāskata otrajā un trešajā lasījumā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Joprojam tiek atbalstīta maksimālā ātruma pārsniegšana.Par pirmā kilometra pārsniegšanu jābūt bargam sodam.Tas ir sarkanās līnijas pārkāpums par kuru citās dzīves sfērās draud diskvalifikācija utt.,bet šeit skaita-1-1,1-1,2utt.

Draugiem Facebook Twitter Google+