Uncategorized

Juris Kulakovs pirotehniķa nāvi Saulkrastos uzskata par diversiju 16


Komponists Juris Kulakovs piedalās preses konferencē, kurā informē par koncertzāles “Rīga” jauno sezonu.
Komponists Juris Kulakovs piedalās preses konferencē, kurā informē par koncertzāles “Rīga” jauno sezonu.
Foto – Leta

Mēneša sākumā Latviju pāršalca traģiska vēsts, ka Saulkrastos mājas sprādziena rezultātā gājusi bojā pazīstamā pirotehniķa Ilmāra Āboliņa (55) ģimene. 5. oktobrī divstāvu mājā notikušajā sprādzienā gāja bojā pieci cilvēki – Ilmārs, viņa dzīvesbiedre Ilze Kazradze, abu dēls Niks Patriks (16), Ilzes māte un meita Anete (24).

Ilmārs Āboliņš savulaik sācis kā grupas “Pērkons” tehniskais palīgs, vēlāk skaņu režisors, visilgāk darbojies kā grupas pirotehniķis, tādēļ ziņa par traģēdiju jo īpaši sāpīga bija grupas “Pērkons” līderim, komponistam Jurim Kulakovam (59). Žurnālā “Privātā Dzīve” viņš atklāj, ka traģēdijā viss ož pēc iepriekšējas novērošanas, jo uzlaists gaisā viss tika ļoti, ļoti pārdomāti. “Tajā visā ir kaut kas ļoti aizdomīgs. Esmu daudz konsultējies, un mana šābrīža versija par notikušo ir – tā bija diversija vai nu no konkurentiem, vai arī no mūsu Austrumu kaimiņiem. Ilmārs varbūt drusku neuzmanīgi bija pabāzis degunu viņu virzienā…Jo viss tika uzlaists gaisā ļoti, ļoti pārdomāti. Pilnībā tika noslaucīta tieši viņa māja, bet kaimiņi tika apskādēti ļoti minimāli. Turklāt Ilmārs ar uguņošanu saistītajām lietām vienmēr bija ļoti, ļoti uzmanīgs.”

Par godu Ilmāram Juris Kulakovs sagatavojis īpašu grupas “Pērkons” koncerts, kas pēc izmeklēšanas beigām izskanēs Rīgas Sv. Marijas Magdalēnas draudzes telpās Klostera ielā.

LA.lv