Kultūra
Teātris un kino

Juris Kursietis uzņem kopražojuma filmu par Latvijas miesnieku Beļģijā 16

Foto: Toms Harjo

Trešdien, 10. janvārī, uzfilmēti pirmie kadri režisora Jura Kursieša jaunajai spēlfilmai “Oļegs / Oleg”, kas ar Nacionālā Kino centra atbalstu un starptautisku radošo komandu top studijā “Tasse Film” kā Latvijas, Lietuvas un Beļģijas kopražojums, šodien informē Nacionālais kino centrs.

Filma stāsta par krievu izcelsmes Latvijas nepilsoni, pēc profesijas miesnieku, kurš devies labākas dzīves meklējumos – strādāt gaļas kombinātā Beļģijā. Pavisam drīz galvenais varonis nokļūst bezcerīgā situācijā, jo viņa dzīvi sāk kontrolēt poļu noziedznieku banda. Psiholoģiskā spriedze spiež galveno varoni pieņemt lēmumu par bēgšanu, kas sākumā šķiet neiespējama. Neskatoties uz spēcīgo sociālo fonu, spēlfilmas Oļegs / Oleg pamatā ir patiesos notikumos balstīts cilvēcīgs stāsts par jauna vīrieša cerībām un sapņiem veidot sev labāku dzīvi.

Galveno lomu filmā atveidos jaunais Lietuvas aktierskolas talants Valentīns Novopoļskis, otrā plāna lomās – jau starptautisku atzinību ieguvuši poļu aktieri Dāvids Ogrodņiks, kurš nesen atveidojis vienu no galvenajām lomām ar ASV Kinoakadēmijas Oskaru apbalvotajā Pāvela Pavļikovska filmā Ida (2013) Anna Pročņaka – viena no galveno lomu tēlotājām Annas Fonteinas vēsturiskajā drāmā “Nevainīgās” (“Les innocentes”, 2016) un Ādams Šiškovskis. Filmā piedalīsies arī Guna Zariņa, Edgars Samītis un citi Latvijā pazīstami aktieri.

Režisors Juris Kursietis spēlfilmā “Oļegs / Oleg” turpina sadarbību ar poļu operatoru Bogumilu Godfrejovu; viņu pirmais kopdarbs bija Kursieša pirmā pilnmetrāžas spēlfilma Modris (2014), kas saņēma Nacionālo kino balvu Lielais Kristaps kā labākā debija, bet starptautisko pirmizrādi piedzīvoja Toronto kinofestivāla oficiālajā izlasē (Kanāda) un Sansebastianas kinofestivālā (Spānija), kur Juris Kursietis guva žūrijas atzinību kā labākais jaunais režisors.

Filmas māksliniece ir Laura Dišlere, kura iepriekš veidojusi vidi Staņislava Tokalova spēlfilmai “Tas ko viņi neredz” (2017) un studijas “Tasse Film” kopražojumiem “Vīruss” (Grieķija, režisors Angelos Frantzis) un “Outside” (Čehija, režisors Mihals Hogenauers). Montāžas režisors ir Matiass Veress, kurš strādājis filmā “Mr. Nobody” (2009) ar Džaredu Leto galvenajā lomā.

Filma “Oļegs / Oleg” top ar Nacionālā Kino centra finansiālu atbalstu, turklāt 2017. gada decembrī projekts saņēma līdzfinansējumu Beļģijas filmu fondā The Centre du Cinéma et de l’Audiovisuel, kur projekti līdzfinansējumam tiek iesniegti no visas pasaules valstīm. 15 starptautisku projektu konkurencē filma tika izvēlēta kā viens no diviem projektiem finansējuma piešķiršanai.

LA.lv