×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.5°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
31. marts, 2016
Drukāt

Juris Lorencs: Teroristu kungi, laipni lūgti autobusā! (6)

Lorencs

Juris Lorencs

Man vienmēr šķitis, ka specdienestu spēks slēpjas slepenībā. Proti – cilvēki nezina to darbības nianses, informācijas vākšanas veidus un metodes. Vēl vairāk – dažās valstīs plašākai sabiedrībai pat nav zināmi ne specdienestu augstāko vadītāji vārdi, ne viņu izskats. Tieši šī slepenība, neziņa ir tā, kas var likt kļūdīties iespējamajam likumpārkāpējam vai teroristam.

Tāpēc vismaz man neizpratni izraisīja ziņa, ka Latvijā tikšot veidots aviosabiedrību pasažieru datu reģistrs. Proti – tikšot vākta (tātad acīmredzot arī uzglabāta un analizēta) informācija par lidojumu mērķiem.

Bet šāda informācija taču jau sen tiek vākta! Savā e-pastā es katru nedēļu saņemu vēstules no KLM, Air Baltic, Turkish Airlines un citām aviokompānijām ar informāciju par uzkrāto punktu skaitu, dažādus piedāvājumus utt. Vajadzības gadījumā es pat varu uzzināt visu savu lidojumu hronoloģiju – vismaz Turkish Airlines to nodrošina. Tāpēc līdz šim biju dzīvojis pārliecībā, ka arī specdienestiem pieejama šī informācija- vai nu slepenas vienošanās dēļ ar lidsabiedrībām, vai izmantojot kiberspiegošanas metodes, vai arī savervējot kompāniju darbinieku vidū savus aģentus.

Ja es būtu islāmists un izlemtu pievienoties Islāma valsts armijai, man no Latvijas būtu jānokļūst Sīrijā. No masu medijiem (vai arī citiem islāmistiem) es noskaidrotu, ka Turcijas-Sīrijas robeža ir visai caurspīdīga, to pāriet nav liela problēma. Bet kā tur nokļūt nepamanītam? Zinot, ka Latvijas drošības dienesti tagad novēro manu lidojumu aktivitātes, es atmestu domu lidot, piemēram, caur Stambulu uz Turcijas-Sīrijas robežpilsētu Mardinu. Tā vietā es izvēlētos autobusu!

Šo rindu autors pirms dažiem gadiem veica vienu no interesantākajiem ceļojumiem savā mūžā – ar parastajiem satiksmes autobusiem aizbrauca no Rīgas līdz Turcijas pilsētai Vanai, kas atrodas netālu no Irānas robežas.

Es braucu nesteidzoties, bez iepriekš sastādīta plāna, uzkavējoties interesantākajās un viesmīlīgākajās vietās. Un vienīgā vieta, kur pērkot autobusa biļeti man palūdza uzrādīt pasi, bija Rīgas autoosta (autobuss Rīga- Ļvova, kas var būt vēl nevainīgāks). Tālākajā ceļā cauri Ukrainai, Moldovai, Rumānijai, Bulgārijai un Turcijai – nekur.

Tad kāda jēga no šāda skaļi izbazūnēta aviopasažieru datu reģistra?

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Tas ir, lai nokļūt Muhameda Paradīzē, (Korāns 9.29): “starp šiem, kam doti Raksti (ebrejiem un kristiešiem)…karojiet pret tiem, tiekams bez ierunāmām nomaksājuši meslus un turas pazemīgi.

  2. Bet, islāmistam nemaz nav jānokļūst Sīrijā, lai cīnīties pret kafīriem (mums), kā Korāns māca. Džihadisti var praktizēt savu dogmu tepat Rīgā un tāpat nokļūt Muhameda Parīzē.

  3. Vsa šī pašreizējā drudžanā ņemšanās ap ES ārējo robežu slēgšanu un visādu aviopasažieru datu reģistru veidošanu nerisina pašu akūtāko problēmu – Eiropas totālo ISLAMIZĀCIJU!
    Mīlīši, SEN JAU IR PAR VĒLU ! Eiropa jau ir PIETIEKOŠI pārpildīta ar melnajiem un musļikiem, liela daļa no viņiem jau ir PILSOŅI otrajā paaudzē! Nožēlojamos “multikultūrālisma” un “integrācijas” jēdzienus laikam pat pieminēt būtu smieklīgi. Pašreizējie “bēgļi” vēl tikai “briest” savai misijai – “aktuālos uzdevumus” pašlaik veic jau esošie ES valstu ISLAMTICĪGIE PILSOŅI (piemēram, Briseles spridzinātāji). Ja pat visas ES ārējās robežas tagad pilnībā aizslēgtu – KARŠ JAU IR ZAUDĒTS – dzimstības statistika to nežēlīgi un uzskatāmi pierāda,. Piemēram Londonā un Parīzē jau vairākus gadus pēc kārtas vispopulārākais jaundzimušajiem dodamais vārds ir Mohāmeds!

  4. Par to tak samaksāja, lai nebūtu …Neba bumbotāju plānotāju, plānotāji ir muļķi…

  5. I’sti nesapratu, kad ielido UK, tad ir kontrole un jaanostaajas kameras prieks’aa, lai seja ievietotos noraadiitajaa ovaalaa, bet pases dati jau ir uz biljetes kaa striipkods, taadeelj pasi nevajag.

  6. Jā. Tagad vispār interesanti, ka lidojot Eiropā neprasa pases!!! Kad pats šo piedzīvoju, biju šokā! Pasi nepaprasija ne pie reģistrācijas, ne kāpjot lidmašīnā. Tikai biļeti!!!! Bet uz biļetes tak pat sejas biles nav. Un tad mēs brināmies, ka teroristi saņem lidmašīnas utt.

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Tiek meklēt bīstams noziedznieku pāris!

Lai pastiprinātu cīņu pret ēnu ekonomiku, VID plāno rūpīgāk uzraudzīt iedzīvotāju ienākumus. Banku pienākums būs ziņot VID par fiziskām personām, kuru konta apgrozījums pārsniedz 15 000 eiro gadā.

Vai baidāties, ka sausais pavasaris ietekmēs jūsu dārza ražu?
Draugiem Facebook Twitter Google+