×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
4. janvāris, 2016
Drukāt

Juris Millers: LZA rīcība radījusi koncertzālei “Rīga” līdz 250 000 eiro lielus zaudējumus (4)

Foto: LETAFoto: LETA

Juris Millers.

Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) rīcība, atslēdzot elektroenerģiju koncertzālei “Rīga”, tai radījusi 230 līdz 250 tūkstošu eiro lielus zaudējumus, pirmdien žurnālistiem pavēstīja koncertzāles vadītājs Juris Millers.

Viņš paskaidroja, ka zaudējumus veido gan nepārdotās biļetes, gan atceltie pasākumi.

Millers gan padoties negrasoties, viņš apņēmies tiesāties. Gadījumā, ja netiks atjaunota elektrība, izrāžu nodrošināšanai tiks izmantoti ģeneratori.

Aģentūra BNS ziņoja Latvijas Zinātņu akadēmijā (LZA) strādājošajam uzņēmumam “Rīgas koncertzāle” no 2016.gada 1.janvāra pārtraukta elektroenerģijas piegāde – aģentūru BNS informēja LZA pārstāve Ilze Stengrevica. Viņa norādīja, ka “Rīgas koncertzāle” telpas LZA aizņem nelikumīgi.

Stengrevica pauda, ka nomas līgums starp LZA un “Rīgas koncertzāli” beidzies 2015.gada 31.augustā un nomnieks nav labprātīgi atbrīvojis telpas, “līdz šim brīdim turpinot tās izmantot bez tiesiska pamata”.

Tāpat ziņots, ka koncertzāles vadītājs Juris Millers uzskata, ka elektroenerģijas atslēgšana būtu nelikumīga.

Koncertzāles vadītājs pauda, ka ir gatavs koncertu un izrāžu norisi nodrošināt ar ģeneratoru palīdzību, ja LZA pildīs rakstiski izteikto brīdinājumu par elektrības atslēgšanu.

“Šāda rīcība ir nonsenss. It kā tiesiskā valstī, kurā visiem ir jāievēro likumdošana, viena valsts iestāde atļaujas uzspļaut likumiem. Tā rīkojas pēc sava prāta un saprašanas, kurš, šķiet, ir “iesprūdis LZA ziedu laikos – pagājušā gadsimta ’80.gados”,” teica Millers. Viņš piemetināja, ka februārī sāksies tiesas process pret LZA, kurā koncertzāles darbinieki cer uz taisnīgu spriedumu.

Tāpat ziņots, ka ka LZA iepriekš bija nolēmusi pārtraukt telpu nomas līgumu ar producenta Millera koncertzāli no 1.septembra, jo uzņēmums nemaksājot nomas maksu. Sākoties ziemas sezonai LZA nepieslēdza apkuri koncertzālei, tādēļ tā pašlaik tiek apsildīta ar elektrību.

LZA juridiskās palīdzības sniedzējs zvērināts advokāts Sergejs Rudāns aģentūrai BNS iepriekš pastāstīja, ka koncertzāles parāds par telpu nomu un komunālajiem pakalpojumiem no marta līdz 1.septembrim ir 58 tūkstoši eiro. Uzņēmumam tika nosūtīti trīs brīdinājumi.

Rudāns iepriekš aģentūrai BNS apstiprināja, ka līguma laušana aizliedz Milleram izmantot koncertzāles telpas pasākumu rīkošanai. Millers ir pārliecināts, ka gadījumā, ja viena puse nepiekrīt līguma laušanai, tad tas nozīmē, ka strīds ir jārisina tiesas ceļā, bet līgums līdz tam brīdim ir spēkā.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

 1. Riktīgi .. pastalnieka garā!
  Tikai .. augstsceltnē un .. aizgaldā un kuram 42 gadus NEBIJA vajadzīga PAŠU ….”koncertzāle”, kad nu beidzot tā IR atjaunota, tad AIZGALDA .. izliekas par …kungu!
  Nekas nevar būt PRETĪGĀKS par kungveida pastalnieka .. purnu …

  Kur palikuši .. pastalnieki, kuri ik pa laikam gaudo, kad Rīgā ir vajadzīga koncertzāle, a?
  Lūdzu, šeit IR koncertzāle ar IDEĀLU akustiku …

  Millera k-gs, turaties līdz PĒDĒJAM…
  Ja nu gadījumā jāaiziet, tad IZTĪRIET koncertzāli ar PAŠA sagādāto inventāru …

 2. Zaudējumi rodas arī skatītājiem, kuri iepriekšpārdošanā laikus nopirkuši biļetes uz izrādēm un koncertiem, bet pēdējā brīdī uzzina, ka izrāde milžu cīņu dēļ tiek pārcelta (labākajā gadījumā) uz citu laiku. Taču nav pārliecības, ka tajā citā laikā arī izrāde notiks.

 3. stridigs jautajums Atbildēt

  jo ari otra puse uzskata ka cietusi zaudejumus. kas intresanti tad jājautā kāpec millers tik ļoti cīnās par šo zāli? vai pilsētā trūkst telpas? netrūkst bet acimredzot visur jau viņu pārāk labi pazīst lai jelkādā veidā sadarbotos

Draugiem Facebook Twitter Google+