×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
8. augusts, 2014
Drukāt

Juris Rozenvalds: Krievijas sankcijas vērstas uz ES sašķelšanu (6)

Karīnas Miezājas fotoKarīnas Miezājas foto

Krievijas noteiktās sankcijas ir politisks solis un tās aprēķinātas tā, lai mazinātu Eiropas Savienības (ES) valstu vienotību; tāpat Krievijas prezidentam bija jānodemonstrē sava stāja, intervijā Latvijas Televīzijas “Rīta Panorāmā” embargo pārtikas produktu importam no ES un ASV komentēja politologs Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes profesors Juris Rozenvalds.

“Tās ir politiskās sankcijas, tas ir pilnīgi skaidrs. Tās parāda, ka tās ir aprēķinātas tādā ziņā, lai iespēju robežās ietekmētu Eiropas Savienības valstu vienotību. Ne velti jau Grieķijas parlamentā atskan kreisās opozīcijas aicinājumi, ka nevajag pievienoties šīm sankcijām. Acīmredzot, ņemot vērā arī to, ka lauksaimnieku lobijs vienmēr Eiropas Savienībā ir bijis spēcīgs, līdz ar to tā ir arī cerība uz tādu kā drupināšanu,” skaidro politologs.

Viņš norādīja, ka Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam svarīgākais bijis nodemonstrēt stāju.

“Situācija ir tāda, ka viņš kļūst par ķīlnieku paša iegrieztajam spara ratam. Mediji jau ir kļuvuši radikālāki par Kremli, un noskaņojums sabiedrībā – 87% Krievijas iedzīvotāju atbalsta Putina politiku, vairāk kā puse saka, ka viņus sankcijas neuztrauc un vairāk kā 80% vaino Ukrainu [pasažieru] lidmašīnas notriekšanā. Šajā gadījumā nedarīt neko nozīmētu Putinam parādīt, ka viņš nav tāds mačo, par ko viņš visu laiku sevi ir uzdevis. Rīcība bija obligāti nepieciešama, citādi tā būtu savā ziņā politiskā pašnāvība,” teica Rozenvalds.

Eksperts televīzijā izteicās, ka Krievijas iedzīvotājus nesagaida tukši plaukti kā 20. gadsimta 90.gadu sākumā. “Gaida varbūt kvalitātes pazemināšanās produktiem, cenu paaugstināšanās, bet, vai tas tūlīt ietekmēs Krievijas iedzīvotājus? Kā Merkeles kundze vienu brīdi teica, ka Putins dzīvo ārpus realitātes, jāņem vērā tas, ka liela daļa Krievijas iedzīvotāju dzīvo ārpus realitātes, dzīvo pasaulē, ko viņiem ir radījuši masu informācijas līdzekļi. Ja visu laiku stāsta vienu un to pašu, tad cilvēki sāk tam ticēt,” sacīja politologs. Viņš atsaucās uz kāda eksperta sacīto, ka “sankcijas ir līdzīgas radiācijai, pašreizējā brīdī to nejūt, bet pēc tam sākas ļoti nopietnas problēmas”.

Rozenvalds norādīja, ka visu mērķis ir panākt, lai Krievija maina savu nostāju Ukrainā, bet, cik ātri tas notiks, esot grūti prognozēt.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. Народ, нашла новую фишку по заработку – просто читать смс и получать за это деньги, я зарабатываю 20-30$ в день просто читая смс, времени не занимает вообще и возраст не имеет значения, деньги получала на карточку не однократно.Вот сами попробуйте, вот ссылка – goo.gl/jLYqHo

 2. noverotajs to Ha ha Atbildēt

  Varu komentet latviesu,krievu, ukrainu valodas.

 3. “Liela daļa Krievijas iedzīvotāju dzīvo ārpus realitātes.”
  – – – – – – – – –
  Viņu realitāte ir Krievu impērija un impērijas murgu dēl viņi ir gatavi, kā vienmēr, paciest visu. Līdz zināmam punktam. Manuprāt, krievu dzīves līmenis (vismaz pilsētās) kritīs.

 4. … .Va velns, cik sis politologs ir redzigs un gudrs …’: politiskas sankcijas ES skelsanai … ! Bet nesaredzejis visus sos gadus ES valstis 5. kolonnu LIDZIGO darbibu ar agentiem un zombetiem lidzskrejejiem … seviski politikanu augstskolu fakultates … !

  … Manisprat, tas butu ‘politiskas sankcijas’ tikai tad, ja Vidusjuras zonas augli, darzaji , ka ari galas produktu eksports butu selektivi atskirts no Central un Ziemeleiropas …

 5. kartejais gaisregis.

Draugiem Facebook Twitter Google+