×
Mobilā versija
+7.6°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
4. februāris, 2016
Drukāt

Juris Viļums: “Separātisma rēgs” pār Latgali jeb ko BBC neparādīja? (42)

Foto - LETAFoto - LETA

Juris Viļums, LR 12.Saeimas deputāts, ievēlēts no Latgales vēlēšanu apgabala

Plašu sabiedrības rezonansi, sevišķi latgaliešu vidū ir izraisījusi ziņa, ka telekanāls BBC nācis klajā ar jaunu raidījumu World War Three: Inside The War Room, kurā “spēlējas” ar scenāriju modelēšanu Krievijas vai tai lojālo spēku iebrukuma gadījumā. Pamatā raidījumā tiek analizēta iespējamā Lielbritānijas reakcija (to pavadošās diskusijas, amatpersonu argumentācija gatavībai rīkoties atbilstoši NATO 5. pantam līdz pat atomieroču pielietošanai).

Lielāko sašutumu rada tas, kā šie potenciālie notikumu attīstības scenāriji tiek vizualizēti.

Video redzami krieviski runājoši separātisti, kas sadedzina valsts karogu un kuriem rokās ielikts Latgales karogs, tādējādi gan Latvijā, gan Eiropas ietvaros radot iespaidu par latgaliešiem kā Kremļa politikas atbalstītājiem un Latvijas valstiskuma noliedzējiem.

Viennozīmīgi, ka simbolikas parādīšanās šādā gaismā ir uzskatāma par aizvainojumu Latgales reģiona nacionālās identitātes aizstāvjiem. Šeit noteikti būtu kas sakāms gan karoga autoram Mārim Rumakam, gan latgaliešu nevalstiskajām organizācijām, iespējams, arī Latgales Partijai, kas savos reklāmas materiālos līdz šim ir diezgan aktīvi to izmantojusi.

Tomēr kopumā vēlos pateikties britu telesabiedrībai, ka pievērsusi uzmanību Latgalei (pirmkārt, tās drošībai, pastarpināti arī ekonomiskai situācijai un visām citām jomām, kas saistās ar sakārtotas reģionālās politikas trūkumu Latvijas valstī). Izveidotais raidījums atklāj vairākus būtiskus aspektus, kas ir jāatrisina gan NATO (ja tas vēl nav izdarīts), gan arī Latvijas valdības līmenī.

Jāsaka, ka Rīgā joprojām nav izprasta situācijas nopietnība uz Latvijas austrumu robežas un tas, cik svarīgi ir stiprināt ārējo robežu ne tikai tur dzīvojošo cilvēku dēļ, bet arī pārējās valsts un visas Eiropas interešu labā. Šajā kontekstā ir jāatgriežas pie jau daudzkārt skatītā jautājuma par NATO 5. panta īstenošanu ārēja iebrukuma gadījumā. Tas, ka sabiedroto spēki ieradīsies pāris stundu laikā, iedzīvotājiem Zilupē un visā pierobežas joslā nedod lielu mierinājumu, jo Krievijas militārie spēki šo „pāris” stundu laikā, iespējams, būs tikuši ne tikai līdz Daugavpilij, bet arī līdz Valmierai, Ogrei vai pat tālāk. Saistībā ar Krievijas īstenotajām ārpolitikas aktivitātēm, Latvija nevar runāt par savstarpējo attiecību normalizēšanos. Karš Gruzijā un notikumi Ukrainā ir tikai divi piemēri tam, ka retorikā, kas saistīta ar Krieviju, Latvijas valdības nostājai būtu jābūt ne tikai stingrai vārdos, bet arī jāveic reāli pasākumi, lai par separātismu Latgalē (kā tas atspoguļots arī BBC) vispār nebūtu ne runas. Svarīga ne tikai sabiedroto spēku klātbūtne, militārās apmācības, kiberdrošība un cīņa pret Krievijas propagandu, bet arī ekonomiskā situācija Latvijas reģionos. Cilvēki, kas vistiešāk cieš no Latvijas valdību pieļautās nevienlīdzības valsts reģionālajā ekonomikā, ir sevišķi pakļauti ārējam spiedienam.

Pārāk ilgi Latgales reģions ir bijis kā labs fons, uz kā veidot savu politisko kapitālu, apņemoties uzlabot Latgales demogrāfiskos rādītājus, veicināt uzņēmējdarbību, mazināt nevienlīdzību un veikt citus pasākumus, kas pirms vēlēšanām izklausās kā „piena upes ķīseļa krastos”. Jāuzsver, ka rīcībpolitika teju pilnībā nesakrīt ar šiem saldajiem solījumiem. Ja Latgales iedzīvotājiem netiek nodrošināti godīgi ekonomiskās konkurences apstākļi, ja viņu kultūra, valoda, identitāte netiek diez ko augstu valstiski vērtēta, tad, tīri teorētiski, kādēļ lai šie iedzīvotāji būtu lojāli tādai valstij? Pēc būtības šeit Latvijas valdībām varētu pārmest pat Kremlim izdevīgas politikas īstenošanu.

Jāsaprot, ka BBC kanālā parādītie inscenējumi, pat ja balstīti teorētiskā situāciju modelēšanā, kopumā neveicina Latvijas (sevišķi Latgales) pievilcību ārvalstu investoru acīs. Nav jābūt īpaši apdāvinātam, lai saprastu, ka ekonomiskās attīstības viens no svarīgākajiem priekšnosacījumiem ir drošība. Latgales karoga un separātisma sasaiste vienā no pasaules populārākajiem televīzijas kanāliem noteikti nerada iespaidu par valsts un konkrēti Latgales reģiona iekšējo stabilitāti, kas ļautu piesaistīt ārvalstu investīcijas. Neskatoties uz Saeimas atbalstītu plānu par Latgales speciālās ekonomiskās zonas izveidošanu un citiem valdības (pagaidām gan tikai atsevišķiem kampaņveidīgiem) pasākumiem, šādi BBC veidoti raidījumi nostāda Eiropas Savienības ārējās robežas pavisam nepievilcīgā gaismā. Jāuzsver, ka lielākais cietējs ir Latgales reģions un tā iedzīvotāji, jo, kā jau minēju, tad Eiropas Savienības perifērija noteikti nav uzskatāms par pievilcīgāko investīciju vietu, sevišķi, ja notiek paralēļu meklēšana starp Latgales reģionu un notikumiem Ukrainas austrumos.

Ja reiz Latgale ir parādīta negatīvā gaismā, tad gribētos aicināt, lai vismaz šī paša kanāla ietvaros tiktu atspoguļota arī reģiona pozitīvā puse, sākot ar latgaliešu viesmīlību un beidzot ar to, ka Latgales reģions, tomēr nav Dieva pamests nostūris un ka investīcijas šeit ir drošas, jo tām ir NATO apdrošināšana. No BBC puses tas būtu tikai korekti, jo demokrātiskā sabiedrībā neatkarīga un objektīva masu medija uzdevums saistībā ar notiekošo piedāvāt dažādus skatījumus un kopumā daudzpusīgu objektīvu informāciju.

Pievienot komentāru

Komentāri (42)

 1. Riebjas lasīt šos Viļuma un Co puņķainā patriotisma izpaudumus.Juri,KAPĒC tu un tev līdzīgie “latgaļu patrioti” mūk prom no Latgales nevis dzīvo te un cīnās par Latgali.Un ES pilnībā piekrītu tam ko rāda BBC filma.TĀ IR NĀTNĀ PATIESĪBA !!!Kur tik īss prāts,ka esat aizmirsuši tieši Daugavpilī Lindermaņa vadībā saietus par Latgales autonomiju?Un kur palika tas ķērcējs,ka LV jāpievieno Krievijai?Kur palika Gopoņenko un viņa bandas aktivitātes un MELI pret Latviju Maskavas namā? KUR palika krievu balsojums par otro valsts val.,kas ir pretrunā ar SATVERSMI utt.?Analizējiet vēlēšanas .Ar pāris izņēmumiem visa Latgale balso par SC.
  Cik ES miljoni iegrūsti Latgalē,lai gan te balsoja PRET ES !!!Un cik miljonus vēl var grūst Latgalē ?Vai nebūs kā ar “bēgļiem”kuri grib neko nedarīt,bet būt ļooti labi situēti.ARī pašiem jāstrādā,Visā Latvijā ir pašvaldības ar vēl mazāku atbalstu kā Latgalē,BET atrod investorus.Pārbaudi tādus BARTAŠEVIČUS un Co KUR viņi liek tos miljonus?!
  Esmu pārliecināta,ka konflikta gadījumā,tie kas balsoja pret valsts val./latviešu/ uzņemtu krievu tankus kā 1940.gadā !!Tas,ka viņi .okupanti/ 25 gadu laikā NEMAINA savu attieksmi pret valsts val.un valsti,norāda,ka okupants NEMAINĀS !!Krievu val.atkal ņem virsroku.Latvietim jābrauc trimdā,jo nezina okupantu val.NONSENS !!
  VISA spice pārkāpj valsts val.likumu kas ierakstīts Satversmē ,jo runā sab.telpā okupantu mēlē.KAD VVC sodīs par to?Var vēl daudz ko minēt,bet KĀ to var neredzēt ?

 2. Tik vien ir tas labums no tām mūsu 100 gudrajām galvām,kad tie valsts maizi pārstrādā sūdos.

 3. …. Arkartas situacija, sodien, ir jasakarto Bezabrenes austrumu robezlinija … par parejo spriedisim pec tam … !

 4. mana vedekla čangaliete zaga no savas mājas un dalīja plikiem badainiem radiem…….par ko citu runāt

 5. ar savu noziedzību rēgs ir latgale, parazīts

 6. Viļums u.c. latgaļi,kā krievi , raud par “dzimteni”esot tālu prom no tās un ļooti labā komforta zonā.Pilna Latvija ar latgaļu famīlijām,arī Rīga,bet kas “mātē”Latgalē? Tur latgaļi balso par SC un aizmirstot latgaļu val.vervelē okupantu mēlē.Kapēc t.s. latgaļi mūk prom no Latgales un atstāj to krievu nagos?Kapēc balso par SC?”Patrioti”?Vārdos,propogandai.
  Viļum,KO esi labu izdarījis Latgales labā ēdot Saeimas maizi??

 7. ................... Atbildēt

  ja savu vainu neredz, tad nekā

 8. pats Viļums ākstījās,nododot zvērestu savā izloksnē.Kā krievs var iemācīties skaistu latviešu valodu,ja Latgalē skan tikai krievu valoda un latgaliešu izloksne,ko pat latvieši bieži vien nesaprot?

  • Cik gan stulbam jābūt latvietim, lai tas nesaprastu latviešu valodas augšzemnieku dialekta kādu no latgaliskajām izloksnēm?
   Interesanti, ka krievs Mamikins ir iemācījies latgaliski un latgaliski jau 2 reizes runāja Eiropas Parlamentā.
   Ja kāds krievs grib iemācīties latviešu valodu, tas lai iet skolā un skatās latvisko TV, kā arī lai klausās latvisko radio. Ja priekš kāda krieva biedri Dimants un Mjartāns uztaisīs valsts apmaksātu TV kanālu krievu valodā, tad šis krievs ne tikai neiemācīsies latviešu valodu, bet sapratīs, ka viņam latviešu valoda nav vajadzīga, jo daudzi latvieši dara visu, lai šis krievs Latvijā varētu izdzīvot bez latviešu valodas zināšanām.

 9. latgalieši negrib dzīvot savā Latgalē? Piedalīties tās attīstībā.Nodevēji.

  • katram kāpēc ir savs tāpēc Atbildēt

   Kāpēc krievi negrib dzīvot Krievijā, bet lien Latvijā, Ukrainā,Gruzijā? Kāpēc krievi okupēja Krimu – vai krieviem par maz zemju? Kāpēc krievi no 1945.-1991.gadam okupēja Latviju un šeit iepludināja 1 miljonu krieviski runājošu civilokupantu?
   Varbūt latgalieši negrib dzīvot Latgalē tāpēc, ka tā ir pārkrievota (latvieši Latgalē ir ~50%, pilsētās latvieši jeb latgalieši ir minoritāte); negrib dzīvot Latgalē, jo tur darbā prasa obligātas krievu valodas zināšanas (un darbu jau tā Latgalē ir grūti atrast)? Es negribētu dzīvot krieviskā vidē, tad jau labāk angliskā vidē kaut kur īrijā. Acīmredzot latgalieši bēg no krieviskās Latgales. Ja Latgale būtu latgaliska jeb latgaliska, tad latviešiem dzīve Latgalē neradītu diskomfortu.
   Bet “paldies” par krievisko Latgali pirmkārt jāsaka Rīgas kundziņiem.

 10. Ja reiz Latgale ir parādīta negatīvā gaismā, tad gribētos aicināt, lai vismaz šī paša kanāla ietvaros tiktu atspoguļota arī reģiona pozitīvā puse-noteikti aizvest uz Šmakovkas muzeju. Tādu nebūs redzējuši nekur pasaulē !

 11. SARKANBALTSARKANAIS KAROGS – SENO LATGAĻU KAROGS. NEAPVAINOJATIES, KURZEMNIEKI, BET JŪSU KAROGS IR SARKANS AR MELNU VĒZI. ARĪ SMUKS KAROGS!
  BET PAR KO JŪS TE STRĪDATIES? VAI TAD NEZINĀT, KA DAUGAV’ ABAS MALAS MŪŽAM NESADALA – I KURZEME, I LATGALE, I VIDZEME MŪSU!

 12. ATBILDE tam ho-hotājam
  “Atbrīvotāju” pieminekļi ir visur. Ventspilī taču arī ir, vai ne? Rīgā pie “atbrīvotāju” pieminekļa katru gadu liels tusiņš, kur tāpat kā tajā filmā – vicina Krievijas karogus un bļauj: Rossija! Rossija! Viļakā nekas tāds nenotiek, lai gan līdz Krievijas robežai tikai 6 km. Tā ka nevajag piekasīties Viļakai. Tagad Ziemeļlatgalē tomēr tiek atklāti piemiņas akmeņi arī nacionālajiem partizāņiem, kaut arī netrūkst “latviešu”, kas viņus joprojām sauc par “bandītiem”. Tā ir tā mūsu tautas nelaime, ka daudz kangaru un nodevēju. Bet vai tu zini, ka Viļakā ir viena no visskaistākajām un lielākajām baznīcām Latvijā? Šī gotiskā baznīca ir pēdējais Eiropas bastions, jo tālāk uz austrumiem simtiem kilometru nav nevienas katoļu, t.i., Rietumu kristietības, baznīcas.

  • Ja esi no Viļakas, tad pasveicini manus radiniekus Supes. No ventspilnieka. Un beidz mērīties ar krāniņiem – skaistas baznīcas ir arī citur un arī citur uzstāda pieminekļus nacionālajiem karavīriem. Reizēm latgaliešiem ir pārāk daudz lokālpatriotisma un tāpēc notiek centrēšanās tikai un vienīgi uz sevi. Nu neesiet jūs pasaules naba.

  • Viļakā neesmu bijuse. Jau 50 gad, kā dzīvoj Ventspilē. Tā viš i. A muna babeņa bej eista latgolīte! Jasna?

 13. Illarions Girss un Osipovs taču ir liepājnieki. Gapoņenko un Ždanoka – rīdzinieki. Arī Rubiks ir rīdzinieks. Kāds viņiem sakars ar Latgali? Melnais Beņa gan it kā esot dzimis Rēzeknē, bet smieklīgi būtu viņu uzskatīt par “latgali”. Jo, redziet, ir viena zīmīga lieta, kas atšķir latgalieti no okupanta. Okupanti, ja pacenšas, spēj iemācīties latviešu literāro valodu. Bet latviešu valodas latgaļu paveidu viņi iemācīties NAV SPĒJĪGI. Jūs nekad nevarēsiet atrast trolli, kurs spētu troļļot Kremļa propogandu pareizā un gramatiski nevainojamā latgaļu valodā. Nekad!

  • Tāmnieks/luterānis Atbildēt

   Diemžēl nav tādas literāri un gramatiski pareizas latgaliešu valodas! Aiz katra pakalniņa runā savādāk un balvēnietis nez vai maz sapratīs puiškānu no Istras, Silenes vai Krāslavas?

 14. Ja Girss sauks pēc krievu palīdzības, tad tā ir okupācija, bet ja pēc Kremļa palīdzības sauks Urbanovičs (Putina lūgums), tad tā ir draudzīga palīdzība. Kā čangaļi var iespaidot Urbanoviča vēlmi draudzēties ar Kremli? Tatāri bez vietējo saukšanas nelīdīs!!!

  • Čangaļi = jaunpiebaldzēni Atbildēt

   Kāds čangaļiem sakars ar Latgali? Čangaļi ir Jaunpiebalgas (Čangalienas) iedzīvotāji, bet slātavieši ir no Vecpiebalgas – tas vēsturiski pēc Kaudzīšu romāna “Mērnieku laiki”. Čangaļi kā jaunākie dara visu nepareizi un ačgārni (arī runā jocīgi nekā īstie ārieši), bet slātavieši ir konservatīvie un pareizi latvieši ar cariskuma rūdījumu.

   • Čangaļi ir tie paši čiuļi. Viņu raksturīgākā pazīme – staigā Adidas trenūzenēs, spļauj “šmuškas” un katrā teikumā piesauc māti.

 15. Nu nevajag domāt tik primitīvi. Kādas investīcijas? Šī filma un amerikāņu pētījumi par Baltiju ir viens no veidiem, kā pārliecināt NATO politiķus un valdības veikt daudz nopietnāku tā austrumu flanga nostiprināšanu (arī Latvijas-Krievijas robežu!).

 16. autors jau ir aizsūtījis vēstuli uz BBC, jeb tikai te meklē lētu popularitāti uz BBC rēķina?

 17. Antons no Rugājiem Atbildēt

  Filmu var uzskatīit gandrīz par dokumentālu, tikai Daugavpils sajaukta ar Rīgu. Nevis Daugavpilī, bet Rīgā BIEŽI notiek visādi mītiņi, piketi un “uzvaras” svinēšana ar Krievijas karogiem un skaļu baurošanu; “RaSSija! RaSSija!” Un ja kāds latvietis atļaujas aizrādīt, tad viņu gadiem ilgi vazā pa tiesām, kā tas bija gadījumā ar salauzto slotaskātu.

 18. Antons no Rugājiem Atbildēt

  Esmu latgalietis, bet man nepatīk šis neoficiālais Latgales karogs. Kas tā par pelēkzilu krāsu? Kas tā latviešiem par nelaimi – censties būt “pelēkiem”? Vai tiešām nevarēja izveidot normālu simbolu. Piemēram, Kurzemes suitiem ir skaists karogs.
  Varbūt ne visi to zin, bet Latvijas valsts sarkanbaltsarkanais karogs arī radies Latgalē, tāpat kā Latvijas un latviešu nosaukumi.

  • Onton, sarkanbaltsarkanais karogs ir cēlies no Cēsu latgaļiem (palasi senās hronikas)! Cēsis neatrodas Latgalē. Latvijas valsts un latviešu tautas vārds ir cēlies no latgaļiem. Latgaļi kā zināms tika sašķelti 2 teritorijās: Vidzemē un Latgalē. Pār Vidzemi valdīja zviedri, bet pār Latgali poļi. Ņemot vērā, ka toreizējā inteliģence bija spēcīgāka kopā ņemot Vidzemē, Rīgā, Zemgalē un nevis Latgalē, tad visticamākais, ka latviešu tautas vārds vārds cēlies (jeb “idejas” autori iedvesmojās) no Vidzemes latgaļiem un nevis Latgales latgaļiem.

   • Ventspilnieks ar latgaļu saknēm Atbildēt

    Latgalē latviešu nacionālisms ir daudz spēcīgāks…hehe…par ko spēcīgāks? Nezkāpēc latviešu nacionālisti bēg no Latgales un “kolonizē” Rīgu, Īriju, Angliju. Ja jau Latgales latvieši būtu tādi nacionālisti, tad par Rēzeknes mēru nebūtu krievs no SC! Un nez kāpēc Latgalē latvieši nebalso par t.s. nacionālistu partiju NA-TB/lnnk, bet balso par V, ZZS, LRA. Par Juris Viļums nav nacionālists, bet ir no reģionāļiem.
    Bet sarkanbaltsarkanais karogs ir cēlies no Cēsu latgaļiem. Ar to jāsamierinās. Neizdosies Latgalei pierakstīt cēsinieku nopelnus.
    Un vēl zināšanai – Latgalē pareizticīgo ir vairāk kā vecticībnieku. Pastudē Latgales demogrāfiju un vēsturi, un mazāk tēlo mežabrāli, jo varu saderēt, ka kā īsts “nacionālists” neesi iestājies zemessardzē.

    • Man tevi jāapbēdina, bet Cēsu latgaļu likteni kodolīgi pateica Šeremetjevs savā ziņojumā caram Pjotram I: “No Alūksnes līdz Rīgai nedzird ne gaili dziedam, ne suni rejam”. Tā teritorija bija iztīrīta pilnīgi. Bet Latgales letti izdzīvoja, jo dzīvoja biezos mežos un purvos, kur neviens iekarotājs neuzdrošinājās parādīties. Par Latgales parizāņiem runājot – par Cinīti neko neesi dzirdējis? Es lepojos, ka esmu no vislatviskākās Latvijas daļas – Ziemeļlatgales, nevis no tavas Lemberga Ventspils, kur 60 % ir krievu. Pie mums, Ziemeļlatgalē, pat PSRS laikā krievu skaits nebija virs 10 % un Rugāju vidusskolā dažos gados vispār nebija krievu klašu vai arī bija ar 2 – 3 skolniekiem. Un padomju okupācijas laikā retais latgalietis Abrenes apriņķī (Balvu rajonā) prata krievu valodu.

    • Klau, Čudaru Velta no Ziemeļlatgales! Pastāsti kāpēc Viļakas centrā atrodas piemineklis sarkano okupantu armijas karavīram? Pie tam, šis piemineklis ar Viļakas domes naudu ir atjaunots, saposts, nokrāsots? Un kāpēc daudzi latgalieši sludina savu pārākumu pār citu novadu latviešiem? Nu nav latgalieši latvieši ar kvalitātes zīmi. Visi esam latvieši un visos novados ir gan kvalitatīvi latvieši, gan, diemžēl, ir arī nodzērušies un deģenerējušies.
     Un piekrītu ventspilniekam – Latvijas valsts sarkanbaltsarkanais karogs ir cēlies pirms vairāk kā 900 gadiem no Cēsu latgaļiem. Sarkanbaltsarkanajam karogam ar Latgali nav nekāda tieša sakara.

 19. Kas tad ir tas īstons latgoļīts – tas ir leidz Rīgoi nenogojs beļoruss.

  • Antons no Rugājiem Atbildēt

   Nē, mīlīt. Belorusi ir par slāviem asimilēti latgalieši un nevis otrādi. Līdzīgi kā vācieši ir asimilētie prūši. Bet Rīga atrodas uz lībiešu zemes. Senā Latgale bija milzīga un vikings Rūriks Novgorodu uzcēla uz bijušā letgaļu pilskalna, atvezdams tur pirmos slovēņus (slāvus) kā vergus. Aŗī Maskava atrodas uz senās letgaļu zemes. Es saprotu – skolā jums patieso mūsu tautas senvēsturi neviens nav mācījis un pašiem nav bijusi interese to izzināt.

   • Viss ir pareizi! Tāpēc jau arī NATO līguma 5. punkts neattiecas uz Latgali, jo tās robežas pārāk vēsturiski iesniedzas miglaini tāļu austrumu virzienā.

   • Ventspilnieks ar latgaļu saknēm Atbildēt

    Belorusi nav par slāviem asimilēti latgalieši! Latgalieši ir mūsdienu Latgales iedzīvotāji; daudzi latgalieši ir latgaļu pēcteči un tāpēc nav nekas slikts, ja daļa latgaliešu vēlas asociēties ar senajiem latgaļiem un tāpēc sevi sauc par latgaļiem (pseidozinātnieki gan brēc, ka latgaļi ir miruši un mūsdienu Vidzemes latgaļus jāsauc par vidzemniekiem, bet Latgales latgaļus par latgaliešiem; un, pie tam, Latgales latgaļi nedrīkstot monopolizēt vārdu latgalis). Tātad latgaļi ir sena baltu tauta (dažs labs vēsturnieks teiktu maztauta). Tāpēc Onton, pareizi ir teikt, ka belarusi ir par slāviem pārkrievoti senie latgaļi, bet ne latgalieši, jo latgalieši kā etnogrāfiska grupa pastāv vien nepilnus 300 gadus; latgaļu vecums ir vismaz 1,5 tūkstoši gadu).
    Bet Juris Viļums cīnās ar sekām un nevis cēloni. Cēloni Juris Viļums var pameklēt Kārļa Stalšāna grāmatā “Krievu ekspansija un rusifikācija Baltijā laikmetu tecējumā.”

    • Baltinavā un Tilžā gandrīz tikai latvieši vien dzīvo. Kā pie jums, Ventspilī?

     • Zinām tos Tilžas latviešus. Babiņa Laimdota Straujuma ir no Tilžas. Ļoti patriotiska un nacionāli domājoša sieviete. Cīnās par latvisku Latviju. Ar medijiem nerunā krieviski. Daudz darījusi, lai Latgales zeltu un plauktu.

  • Tāmnieks/luterānis Atbildēt

   Jau Kārlis Lielais mēģināja attīstīt Latgali Latgalē, cēla skolas, biedrību, aizsargu un tautasnamus, taču latgalieši rāvās uz Rīgu, Kurzemi, Vidzemi un Zemgali! Cik katoļu baznīcu nav sacelts novados, kur katolis vēsturiski ir vēl retāks viesis par nēģeri?
   Ja šodien kaut desmitā daļa pa visu Latviju izklīdušo latgaliešu atgrieztos savā senču zemē, nevajadzētu uztraukties ne par filmu, ne karogu vai novadu. Arī pašiem vajadzētu dūšīgāk sapūst burās, jo Rīga un daudzu citu pilsētu domes, ministrijas, visdažādākas iestādes ir pilnas ar latgaliešiem. Uzmanīgi ieklausieties valodā, kad uzstājas kaut vai nelatgales pilsētu mēri!
   Kāpēc es to saku? Tādēļ, ka Latgalei ir savi lobiji visā Latvijā, tā nav nevienam novadam. To pārliecinoši pierāda kaut vai “Šlāgeraptauja”, kurā bieži vien uzvar pilnīgi nelatviskais dziesmas, jo tā balso “visa” Latvija!
   Ja ar tādu pat enerģiju latgalieši risinātu savas ekonomiskās problēmas, viņiem sen jau būtu jādomā par plašu dzīvokļu celtniecību, jo sāktos bēgļu uzņemšanas problēmas no visas Latvijas.
   Diemžēl tā nenotiek un pagaidām nekas neliecina par pozitīvām izmaiņām, kaut Latgale ir skaista, brīnišķīga zeme! Veiksmi jums!

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Lielākais pelnītājs

No Latvijas pašvaldību vēlētajām amatpersonām lielākos ienākumus pagājušajā gadā guvis Rīgas vicemērs Andris Ameriks (“Gods kalpot Rīgai”), liecina aģentūras LETA apkopotie dati no amatpersonu deklarācijām. A. Amerika ienākumi pērn bija 616 386 eiro un 35 250 ASV dolāri. Lielus ienākumus Amerikam nodrošinājuši procenti no nebanku kreditētājiem un vērtspapīru portfeļa realizācijas. Pērn no ātro kredītu uzņēmuma AS “4finance” procentos viņš ieguvis 35 250 ASV dolārus, no “Mogo” – 205 000 eiro, no darījumiem “Swedbank” ar vērtspapīriem – 335 000 eiro. Vismazāko summu – gandrīz 29 000 eiro – vicemērs saņēmis algā Rīgas domē.

Vai ir pareizi Likteņdārza zemi nodot valsts īpašumā?
Draugiem Facebook Twitter Google+