×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
23. septembris, 2012
Drukāt

Jurists: ir pārāk daudz jurisprudences studiju programmu

Latvijā ir pārāk daudz jurisprudences studiju programmu un kvalitāte visur nav vienāda, intervijā biznesa portālam “Nozare.lv” atzina bijušais Privatizācijas aģentūras (PA) valdes loceklis jurists Viktors Šadinovs.

“Savulaik likumā bija iestrādāts, ka par tiesnešiem un prokuroriem var būt Latvijas Universitātes (LU) beidzēji. Pēc tam šo normu kā diskriminējošu izņēma, tomēr augstskolas nesagatavo vienāda līmeņa juristus. Jurista izglītībai jābūt akadēmiskai, tai jāiemāca lietas, kuras varbūt, uzreiz beidzot augstskolu, nav nepieciešamas, bet pēc kāda laika noder, saskaroties ar attiecīgo jomu,” vērtēja jurists.

Viņaprāt, iedzīvotājiem ir tiesības paļauties: ja valsts ir atļāvusi attiecīgo programmu, tad viņi iegūs speciālistu, kurš var sniegt kvalificētu pakalpojumu.

“Vienlaikus – no vienas puses, juristu ir ļoti daudz, taču, no otras puses, man ļoti bieži lūdz ieteikt labus speciālistus,” vērtēja Šadinovs.

Lūgts komentēt biežo likumu grozīšanu Latvijā, viņš sprieda, ka lielākā nelaime ir tas, ka galvenā tulkošanas metode ir gramatiskā, neņemot vērā normas, kas ir dažus pantus tālāk. “Jāskatās kopā. Savukārt biežā grozīšana ir saistīta ar pārāk sīko reglamentāciju likumos. Situācija pēc diviem gadiem ir mainījusies, un atkal jāgroza likums. Uzskats, ka likumam jābūt uzrakstītam tā, lai to varētu saprast katrs, ir maldīgs. Tā tas īsti nav. Ne velti juristi mācās daudzus gadus, viņi ir vidutāji, kas likumu tulko,” norādīja jurists.

Šadinovs par Latvijas Privatizācijas aģentūras (LPA) valdes locekli, LPA juridisko direktoru kļuva 1994.gadā. Aģentūrā viņš darbojies vairāku gadu garumā, 1999.gadā iecelts par LPA ģenerāldirektora Jāņa Nagļa vietnieku. 2003.gadā Šadinovs atstājis PA valdes locekļa amatu, liecina aģentūras LETA arhīvs.

2004.gadā viņš kļuva par toreizējā Ministru prezidenta Aigara Kalvīša ārštata padomnieku privatizācijas jautājumos, piedalījies dažādu likumprojektu izstrādē un ar tiem saistītās darba grupās.

Patlaban viņš darbojas juridiskajos birojos – Šadinovs ir vienīgais SIA “Padoms” īpašnieks, viņam pieder 49,98% SIA “Assero” daļu. Šogad viņš ar bijušo Iepirkumu uzraudzības biroja vadītāju Andreju Tiknusu un citiem bijušajiem kolēģiem nodibinājis SIA “Assero mācību centrs”. “Assero” pieder 50% šī uzņēmuma daļu, bet Šadinovam – 10%.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+