×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
25. jūlijs, 2013
Drukāt

Jūrkalnē atklās Kriša Salmaņa izstādi “Doma piepilda telpu”

foto - Letafoto - Leta

Sestdien, 27. jūlijā Jūrkalnē pop-up mākslas telpā “jūrK” tiks atklāta Kriša Salmaņa izstāde “Doma piepilda telpu”. Atklāšanas vakarā pl. 19:00 “jūrK” notiks mākslas zinātnieces Ingas Bunkšes lekcija un diskusija ar mākslinieku.

Projekts “Doma piepilda telpu” ir Kriša Salmaņa jaunākais darbs, veidots īpaši “jūrK”. Tajā mākslinieks apspēlē mākslas pasūtītāja, radītāja un patērētāja mijiedarbību. Spēlē ir iesaistītas vairākas personas, katra no tām pilda savu lomu un funkciju. Viņu darbības rezultātā veidojas secīgu notikumu ķēdīte. Iznākums ir neparedzams, tikmēr, doma piepilda telpu.

Kriša Salmaņa darbības jomas ir instalācija, animācija, video, fotogrāfija. Viņa darbus raksturo konceptuāla skaidrība, lakonisks askētisms un prasme to savienot ar smalku ironiju. Mākslinieks nealkst pēc skatītāja subjektīviem komentāriem vai negaidītām atklāsmēm, tomēr cer sagaidīt uztvērēja apziņas aktivitāti.

Krišs Salmanis beidzis Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās komunikācijas nodaļu (2003) un studējis Ķelnes Mediju mākslas akadēmijā.

Kopš 1996. gada mākslinieks piedalījies nozīmīgās starptautiskās izstādēs. Šogad viņš kopā ar mākslinieku Kasparu Podnieku pārstāv Latviju 55.Venēcijas biennālē.

Krišs Salmanis bijis starptautiskās Henkel mākslas balvas (2011) un Purvīša balvas finālists (2011, 2013). Viņam notikušas personālizstādes Viļņas laikmetīgās mākslas centrā (2012), Raum linksrechts Hamburgā, kim? Laikmetīgās mākslas centrā Rīgā (2010), Rīgas mākslas telpā (2009).

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+