Ekrānšāviņš no videodarba “Jūrkalnes pasaciņas”.

Jūrkalnē sāksies izstāžu cikls “Laikmetīgā Jūrkalne” 0

Sestdien, 31.maijā plkst. 19.00 pop-up mākslas telpā “jūrK”, kas iekārtota Jūrkalnes Tautas nama Izstāžu zālē, tiks atklāta pirmā izstāde no cikla “Laikmetīgā Jūrkalne 2014”, portālam LA.lv pavēstīja mākslas telpas vadītāja Linda Sīle.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 30
Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli” 63
Veselam
Zinātnieki atklājuši iemeslu, kas varētu izskaidrot gados jaunu cilvēku biežo saslimstību ar vēzi
Lasīt citas ziņas

Šī gada izstāžu cikla vadmotīvs ir Jūrkalne – vieta, kas aiz tūristu magnēta stāvkrasta slēpj virkni vēl neatklātu vērtību. Izstāžu zālē būs skatāma līdz šim vērienīgākā Ievas Saulītes izstāde “Man vajadzēja laiku, lai saprastu, ka tam ir saistība ar leopardu”, savukārt Tautas nama 1.stāvā apskatāms Kristiānas Turlajas videodarbs “Jūrkalnes pasaciņa”.

Ievas Saulītes izstādi veido objekti, kas tapuši, pielietojot māksliniecei raksturīgo metodi izmantot priekšmetus no vides, kur objekti tiek rādīti. Pati Ieva Saulīte par izstādi saka: “Jūrkalnes kā vēsturiskā suitu novada būtiska ikdienas sastāvdaļa ir vēsturiski etnogrāfiskais mantojums, kas līdz ar iekļūšanu UNESCO aizsargātā vēsturiskā mantojuma sarakstā kļuvis par “ejošu” preci. Tomēr, apmeklējot šīs vietas klātienē un komunicējot ar vietējiem, var nojaust, ka šis mantojums mēdz būt arī ārēja čaula, aiz kuras slēpjas sociāla nedrošība, neaizsargātība, iedzīvotāju skaita neizbēgams samazinājums. Etnogrāfiskās tradīcijas kopšana daļēji ir savdabīgs kultūras palimpsests, kas gan vieno cilvēkus, tomēr neizslēdz dzīves skarbumu. Zem rakstainas villaines slēpjas nesaticība, nepazīstamā uzlūkošana kā draudi patībai un trauslajai identitātes sajūtai, apjukums sadzīvē un pūliņi izdzīvot.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Savukārt Kristīnes Turlajas darbs “Jūrkalnes pasaciņa” ir daļa no tematiskās līnijas “Anestezējošā etnogrāfija”, kas jau kopš 2010. gada instalāciju un mākslas notikumu veidā pēta vides un cilvēka savstarpējo mijiedarbību. “Jūrkalnes pasaciņa” veltīta cilvēkiem Jūrkalnē, kas, darot it kā ikdienišķas, sadzīviskas lietas, ir daļa no neapzināti mērķtiecīga nemateriālās kultūras mantojuma saglabāšanas ceļa.

Ciklā “Laikmetīgā Jūrkalne 2014” šogad iecerētas trīs izstādes. 27. jūnijā tiks atklāta ilustrāciju žurnāla “Popper” izstāde, savukārt ciklu noslēgs jauno mediju mākslinieku apvienība “Trihars” ar izstādi augustā.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.