×
Mobilā versija
Brīdinājums +7.2°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
7. jūnijs, 2016
Drukāt

Jūrkalnē saulgriežos muzicēs Alsungas dūdinieki

Publicitātes fotoPublicitātes foto

21. jūnijā plkst. 20 Jūrkalnes Ugunspļavā sāksies tradicionālās vasaras saulgriežu svinības kopā ar Ventspils novada folkloras kopām, Alsungas dūdiniekiem, Saldus kapelu “Strops” un etnodžeza mūziķi Elzu Rozentāli, LA.lv uzzināja Ventspils novada domē.

Kopš 2010. gada Jūrkalne ir kļuvusi par Ventspils novada vasaras saulgriežu svinību centrālo vietu. 21. jūnijā gada garākā diena un īsākā nakts tiks pavadīta Ugunspļavā, kur ikviens ir gaidīts, lai dziedātu un dejotu kopā ar folkloras kopām, piedalītos saulgriežu rotaļās, tradīcijās un rituālos, stāsta izdevuma “Ventspils Novadnieks” redaktore Marlena Zvaigzne. Saulei norietot, pa jūras stāvkrastu tiek ripināts kalēja Ainara Ruļļa izveidotais ugunsrats, un saulgriežu nakts turpinās.

Šogad Jūrkalnes Vasaras saulgriežos etnodžeza mūziķe Elza Rozentāle uzstāsies kopā ar džeza āksliniekiem Kasparu Vizuli, Tomu Poišu un bundzinieku un Kasparu Kurdeko, piedāvājot mierpilnu un enerģētiski meditatīvu tautasdziesmu apdaru ceļojumu, kas ļaus atvērt dvēseles dzīļu pārdomas. “Iespējams, mūsdienās savas saknes vislabāk izjūtam tieši vasaras saulgriežu laikā,” saka mūziķi.

Vakara skanējumu papildinās Ventspils novada folkloras kopas “Maģie suiti”, “Pūnika, “Sītava”, “Kāndla, “Piltīn”, “Urdava” un “Vēlava”, bet par aizrautīgiem dančiem rūpēsies Saldus kapela “Strops”. Šajos svētkos godā tiks celts arī baltais galdauts, kurš simbolizē Ventspils novada iedzīvotāju tuvošanos valsts simtgadei. Galdautu klās uz saimes galda, notiks saimnieku godināšana, viņu loma būs uzticēta Ventspils novada domes priekšsēdētājam Aivaram Muceniekam un Kultūras nodaļas vadītājai Zanei Pamšei, pauda Zvaigzne.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+