×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
20. marts, 2015
Drukāt

Nīcas novada piekrastē pazuduši divi zvejnieki

Foto: LETAFoto: LETA

Piektdienas rītā Nīcas novada Jūrmalciema piekrastē pazuduši divi zvejnieki. Viņu meklēšanā iesaistīts glābšanas kuģis, informē Jūras spēku flotiles Krasta apsardzes dienesta sabiedrisko attiecību speciāliste Līva Veita.

Viņa norādīja, piektdienas rītā Krasta apsardzes dienesta Jūras meklēšanas un glābšanas koordinācijas centrs (MRCC Rīga) saņēma informāciju, ka Jūrmalciema piekrastē divi vīrieši ar alumīnija laivu devušies zvejā. Laiva 700 metrus no krasta ir apgāzusies un pazudusi no redzesloka.

MRCC Rīga uz notikuma vietu nosūtīja glābšanas kuģi KA-14 “Astra”, kura apkalpe, ievērojot dreifēšanas trajektoriju, pārbaudīja notikuma vietu. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta glābēji krastā atrada izskalotus airus un zābaku. Taču vīrieši pēc vairākkārtējas notikuma vietas pārmeklēšanas netika atrasti un plkst. 12:15 meklēšana pārtraukta.

Krasta apsardzes dienests atkārtoti atgādina: visiem cilvēkiem, kas atrodas uz ūdens, ir jābūt individuāliem glābšanas līdzekļiem.

Lai atvieglotu ziņošanu par nelaimes gadījumiem jūrā, kopš 2015.gada 1.janvāra ir ieviests bezmaksas ārkārtas tālrunis 115, uz kuru var piezvanīt no visiem sakaru operatoriem.

Krasta apsardzes dienests atgādina, ka savlaicīga ziņošana un personīgo glābšanas līdzekļu izmantošana palielina meklēšanas un glābšanas operācijas sekmīga iznākuma iespējamību.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+