×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.8°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
15. jūnijs, 2012
Drukāt

Jurkāns: Pievienošanās eirozonai ir politisks, nevis ekonomisks jautājums

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas pievienošanās eirozonai, ir nevis ekonomisks, bet politisks jautājums, – “Neatkarīgās Rīta Avīzes” diskusijā izteicies bijušais Latvijas ārlietu ministrs Jānis Jurkāns. Viņš uzskata, ka nekādu kritēriju pildīšana nespēs atbildēt uz daudz svarīgākiem jautājumiem, piemēram, par Eiropas Savienības politisko vidi, tās nākotni, ja grieķi izlems izstāties no Eiropas Savienības (ES). Nav skaidrības arī par eiro dzīvotspēju.

Jurkāns norāda, ka Latvija neatbilda nevienam kritērijam, jau stājoties ES un NATO, tāpēc viņš esot pārliecināts, ka “pievienošanās eirozonai, ir nevis ekonomisks, bet politisks jautājums”. Proti, vai Eiropa būs integrēta, vai būs ES valstis ar vienotu ārpolitiku, drošības politiku, vienotu valūtu jebšu Eiropa sabruks, jo “šis process jau ir iesācies”.

Politiķis uzsver, ka pašlaik Latvijai “mājasdarbus diktē” ne tikai Brisele, bet arī tie, kuri Latvijai aizdevuši naudu. “[Finanšu ministrs Andris] Vilks, [premjerministrs Valdis] Dombrovskis vai [Latvijas Bankas prezidents Ilmārs] Rimšēvičs .. kā skolaspuikas punkts pa punktam pilda to, kas uzrakstīts priekšā,” ir pārliecināts Jurkāns.

Politiķis norāda, ka “Latvijas vēlētājs par šiem procesiem sāks domāt tikai tad, kad beidzot sapratīs, ka par visu bargi maksā no sava maka. Arī par valsts parādiem un politiķu kļūdām, – nav svarīgi, latos vai eiro. Kamēr viņš nedomās šādās kategorijās, nekas nemainīsies.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+