Latvijā
Kriminālziņas

Jūrmalā aiztur laupītāju, kurš dienas laikā uzbrucis vismaz četriem cilvēkiem 4

Likumsargi Jūrmalā aizturējuši vīrieti, kurš dienas laikā veicis vismaz četras laupīšanas. Policija aicina atsaukties cietušos.

29.jūlijā ap pulksten 18.00 Valsts policijas (VP) Jūrmalas iecirknī tika saņemta informācija, ka Jaundubultu stacijas rajonā notikusi laupīšana. Laupīšanas laikā vīrietis, piedraudot ar nazi, kādai sievietei atņēmis aptuveni 60 eiro.

Likumsargiem ierodoties notikuma vietā, nekavējoties tika uzsākti vainīgās personas meklēšanas darbi. Apsekojot stacijas apkārtni, viens no policistiem pamanīja kādu vīrieti, kurš atbilda vainīgās personas aprakstam.

Vīrietis, pamanot policistu, metās bēgt. Saprotot, ka aizbēgt nebūs iespējams, viņš mēģināja pretoties. Lai izvairītos no jebkādām darbībām no šī vīrieša puses, likumsargs veica brīdinošu šāvienu gaisā, pēc kā vainīgais tika aizturēts.

1994.gadā dzimušais aizturētais jau vairākas reizes nonācis policijas redzeslokā par laupīšanām.

Būtiski, ka 29.jūlijā VP Jūrmalas iecirknī vērsās vēl trīs cietušās personas saistībā ar laupīšanām. Vienai no šīm personām arī draudēts ar nazi, otrai personai draudēts ar fizisku izrēķināšanos, bet pret trešo personu pielietots fizisks spēks. Trešajā gadījumā laupīšana vainīgajam nav izdevusies.

Visos gadījumos vainīgais ņēmis tikai naudu.

Kopumā tika uzsākti trīs kriminālprocesi par laupīšanu. Un viens kriminālprocess par laupīšanas mēģinājumu. Par laupīšanu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

Pašlaik vīrietis atrodas izolatorā.

Saistībā ar notikušo, ir pamatotas aizdomas, ka aizturētais varētu būt veicis arī citas laupīšanas ne tikai Jūrmalā, bet arī citās pilsētās. VP aicina atsaukties cilvēkus, kuri cietuši no attēlā redzamā vīrieša uzbrukumiem, zvanot pa tālruni 67075147, 67075111, 110 vai vēršoties tuvākajā policijas iecirknī.

LA.lv